Promocja dzienniczek ciąży dla przyszłej mamy dziecka!

Czkawka u małych dzieci? Otóż u małych dzieci bardzo często występuje czkawka. Trwa czasami nawet 20 minut do kilku godzin. Małym dzieciom jednak nie przeszkadza czkawka i nie czują się z tego [...]

czytaj dalej

Ciąża

Ciąża to wyjątkowe 40 tygodni. W tym dziale znajdą Państwo informacje na temat badań w ciąży, objawów ciąży, dolegliwości ciążowych oraz rozwoju dziecka.

Zapraszamy również na nasz darmowy kurs o ciąży, porodzie i po urodzeniu dziecka dla wszystkich mam. Na kurs można zapisać się na stronie głównej. Wypełniając formularz.

Darmowy kurs o porodzie:

Zapraszamy na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.
Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Zapisz się już dziś na darmowe lekcje o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

Artykuły - ciąża:

Temperatura w ciąży, kiedy gorączka w ciąży?

TemperaturaWCiąży2 Jeśli jesteś w ciąży, być może masz wrażenie jakby Twoje ciało było cieplejsze. Słusznie! Ciało kobiety charakteryzuje się wtedy większym metabolizmem wydziela więcej ciepła.

 

Więcej: Temperatura w ciąży, kiedy gorączka w ciąży?

Cukrzyca w ciąży

Cukrzyca jest to zespół chorób metabolicznych, które związane są z nieprawidłowym wydzielaniem insuliny lub jej nieprawidłowym funkcjonowaniem w organizmie, a co za tym idzie podwyższonym poziomem glukozy we krwi. Wyróżnia się kilka typów cukrzycy: cukrzycę typu I, II, cukrzycę w ciąży oraz cukrzycę ciężarnych.

Więcej: Cukrzyca w ciąży

ExpectingBaby na pomoc przyszłym mamom

AplikacjaBaby1mDla większości kobiet ciąża to okres upragniony i długo wyczekiwany. Przez ten czas muszą o siebie dbać, jak nigdy oraz przygotować się do nowej, życiowej roli. Producent mleka modyfikowanego Enfamil stworzył wyjątkową aplikację mobilną ExpectingBaby, dedykowaną każdej przyszłej mamie.

Więcej: ExpectingBaby na pomoc przyszłym mamom

Czy uda mi się szybko wrócić do formy sprzed ciąży?

Czy uda mi się szybko wrócić do formy sprzed ciąży? Czy poradzę sobie ze zrzuceniem zbędnych kilogramów? Czy nie pogorszy się stan mojej skóry i włosów? To pytania, które zadaje sobie wiele kobiet jeszcze w okresie ciąży. Wiele z nich się boi, że nie będą już tak atrakcyjne jak wcześniej, że pozostanie duża nadwaga. Co zatem zrobić, aby tak się nie stało i po porodzie czuć się tak samo jak przed ciążą?

Więcej: Czy uda mi się szybko wrócić do formy sprzed ciąży?

Przebieg ciąży

ciaza_b_88Ciąża trwa 40 tygodni, a w każdym tygodniu w ciele kobiety i rozwoju dziecka zachodzą pewne zmiany. Pragniemy przedstawić jakie zachodzą zmiany u przyszłej mamy i jak rozwija się dziecko w łonie matki.

Więcej: Przebieg ciąży

Ból pleców w ciąży

ciaza_b_88Wiele kobiet w ciąży cierpi na bóle pleców, często słyszą one od lekarzy że tak bywa, i że jak ciąża minie to one też ustąpią. Po pierwsze, fakt że tak bywa nie oznacza, że nie można i nie trzeba szukać pomocy; a po drugie nie zawsze po ciąży mijają, niestety często ciąża jest początkiem problemów z kręgosłupem i wiele kobiet po ciąży dopiero zaczyna szukać pomocy. W mojej praktyce fizjoterapeutycznej często spotykam się z kobietami, u których ciąża rozpoczęła problemy z kręgosłupem, które potrafią ciągnąć się miesiącami a nawet latami. Wart zadbać o swój kręgosłup od początku ciąży a nie dopiero jak pojawią się problemy.

Więcej: Ból pleców w ciąży

Skróty z USG ciąży

USG w ciążyPoznaj znaczenie skrótów w badaniu USG w ciąży. Dowiedź się co znaczą: AC, AFI, CRL i inne.

Więcej: Skróty z USG ciąży

Ciąża a latanie samolotem

Latanie w ciążyW ciąży fizjologicznej do 36 tygodnia ciąży nie ma przeciwwskazań. W artykule przedstawiamy: jak przygotować się do latania samolotem w ciąży i jakie kierunki są odradzane dla kobiet w ciąży.

Więcej: Ciąża a latanie samolotem

Stoję, bo lubię

ciaza_88

Od dziecka miałam taki pomysł na Prima Aprilis: pod koszulkę wsadzę okrągłą poduszkę w taki sposób, żebym wyglądała jak w zaawansowanej ciąży i tak będę przez cały dzień chodzić po mieście, a ludzie będą mi ustępować miejsca i puszczać przed kolejkę.
Nigdy tego żartu nie zrealizowałam, i dobrze! Potwornie bym się rozczarowała: nikt by mi nie ustąpił a stare panny zabijałyby mnie wzrokiem.

Więcej: Stoję, bo lubię

Opieka nad ciężarną w Wielkiej Brytanii

ciaza_88Opisuję tu własne doświadczenia, lecz zapewne zgadzają one się w ogólnej mierze z tym, czego można doświadczyć będąc ciężarną w Wielkiej Brytanii.

Więcej: Opieka nad ciężarną w Wielkiej Brytanii

Ciąża a żelazo

ciaza_b_88Szacuje się, że około 70% ciężarnych cierpi na niedokrwistość. Związane jest to z niedożywieniem. Owa niedokrwistość w czasie ciąży spowodowana jest niedoborem żelaza, kwasu foliowego oraz witamiby B12. Dlatego należy uzupełnić dietę o żelazo zwiększy to stężenie hemoglobiny.

Więcej: Ciąża a żelazo

Ciąża tydzień po tygodniu - 9 do 13 tygodnia

Rozwój dziecka od 9 do 13 tygodniaTrzeci miesiąc ciąży, to ok. 9 do 13 tygodnia. W ciele kobiety zachodzą zmiany jej macica jest już większa, a kobieta staje się szersza w pasie. Pod koniec miesiąca macica będzie widoczna już nieco nad kością łonową.

Więcej: Ciąża tydzień po tygodniu - 9 do 13 tygodnia

Ciąża tydzień po tygodniu - 5 do 8 tygodnia

Rozwój ciąży od 5 do 8 tygodnia ciążyOd 5 do 8 tygodnia ciąży zachodzą zmiany w wyglądzie  kobiety w ciąży oraz rozwoju ciąży. Przeczytaj więcej o rozwoju ciąży.

Więcej: Ciąża tydzień po tygodniu - 5 do 8 tygodnia

Ciąża tydzień po tygodniu - do 4 tygodnia ciąży

Rozwój ciąży - do 4 tygodniaPrzez pierwsze tygodnie ciąży zwykle kobieta nie wie czy jest w ciąży. Natomiast dziecko już się rozwija. Dlatego warto zadać sobie pytanie co dzieje się w środku kobiety ciężarnej. Choć z pozoru przyszła mama nie zmieniła się z wyglądu, to w środku jej ciała zachodzą przemiany.

Więcej: Ciąża tydzień po tygodniu - do 4 tygodnia ciąży

Przebieg pierwszej wizyty w ciąży

Badania prenatalneCzego możesz spodziewać się będąc w ciąży w czasie pierwszej wizyty u lekarza?

Więcej: Przebieg pierwszej wizyty w ciąży

Spokojny sen w ciąży

Sen w ciążyCiąża powoduje, że zaczynasz szukać odpowiednio najwygodniejszej pozycji do snu, a zarazem bezpiecznej dla maleństwa spokojnie rozwijającego się w Twoim brzuchu. W artykule rozwiewamy wątpliwości dotyczące snu w ciąży.

Więcej: Spokojny sen w ciąży

Fryzjer w czasie ciąży

Korzystanie z fryzjera w czasie ciążyCiąża to okres, w którym na skutek zmian hormonalnych włosy rosną szybciej, stają się mocniejsze i bardziej lśniące, a także mniej wypadają. Jeśli odczuwasz potrzebę udania się do fryzjera nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.

Więcej: Fryzjer w czasie ciąży

Korzystanie z sauny w czasie ciąży

Sauna w ciążyCzytając ten artykuł dowiesz się, czy możesz korzystać z sauny w czasie ciąży.Powinnaś zdawać sobie sprawę, że w okresie ciąży wskazane jest unikanie przegrzewania organizmu i gwałtownych zmian temperatury ciała. Podwyższona temperatura może spowodować między innymi przyspieszenie pracy serca, rozszerzenie naczyń krwionośnych i spadek ciśnienia.

Więcej: Korzystanie z sauny w czasie ciąży

Solarium w ciąży

Solarium w ciążyPomimo, iż nie stwierdzono, aby samo promieniowanie miało niekorzystny wpływ na rozwijające się dziecko, przez cały okres ciąży i karmienia piersią wskazane jest unikanie częstego korzystania z solarium.

Więcej: Solarium w ciąży

Pierwsza wizyta u lekarza

Test ciążowyKiedy powinnam umówić się na pierwszą wizytę lekarską, gdy domowy test ciążowy dał pozytywny wynik?

Więcej: Pierwsza wizyta u lekarza

Badanie lekarskie

Badanie lekarskieNa czym będzie polegało pełne badanie lekarskie?

Więcej: Badanie lekarskie

10 zasad bezpiecznego podróżowania

Praca w ciąży a podróżowanieJeśli jesteś w ciąży i wszystko przebiega prawidłowo, a lekarz nie widzi powodów dla których powinnaś zostawać w domu, nawet w późniejszym okresie ciąży może spokojnie podróżować po mieście.

Więcej: 10 zasad bezpiecznego podróżowania

Kiedy nie można pracować w ciąży

Kiedy nie można pracować w ciążyCały czas czuję się zmęczona. Bardzo martwię, się tym, że nie będę mogła pracować. Co mam robić w mojej sytuacji?

Więcej: Kiedy nie można pracować w ciąży

Praca przy komputerze a ciąża

Praca przy komputerze w trakcie ciążyPraca przy komputerze a ciąża - czy jest bezpieczna?

Więcej: Praca przy komputerze a ciąża

Zmiany trybu pracy w ciąży

Praca w ciąży - zmiana trybu pracyCzy powinnam coś zmienić w swojej pracy w czasie ciąży, czegoś unikać, na coś zwracać szczególną uwagę? Wiele dotychczasowych nawyków powinnaś zmienić, nie tylko w miejscu pracy, ale i w domu. Zacznijmy od pracy, bowiem tam spędzasz większość swojego dnia, potem naprzemiennie poznasz również rady dotyczące koniecznych ulepszeń twojego funkcjonowania w domu. Po pierwsze wprowadź nieco ulepszeń Twojego stanowiska pracy

Więcej: Zmiany trybu pracy w ciąży

Informowanie pracodawcy o ciąży

Praca w ciąży - jak informować szefaPoinformowanie o tym Twojego szefa, zakładu pracy.
Nie jesteś pewna, kiedy i w jak sposób powinnaś powiedzieć o tym, że jesteś w ciąży w miejscu, w którym pracujesz, szczególnie Twojemu szefowi. Wiele zależy od miejsca, w którym pracujesz, od tego, jaki jest Twój pracodawca i jakie przepisy obowiązują tam, gdzie pracujesz. Musisz rozważyć wszystkie za i przeciw oraz poradzić się swoich najbliższych.

Więcej: Informowanie pracodawcy o ciąży

Przeciwwskazania do współżycia w ciąży

Przeciw wskazania do współżycia w czasie ciążyKażda ciąża jest inna, dlatego może zdarzyć się tak, że nie będziecie mogli współżyć w czasie jej trwania. I bynajmniej nie dlatego, że nie chcecie. W tym wypadku potrzeba dużo zrozumienia od strony partnera i wsparcia. Ponieważ kobieta nadal chce się czuć atrakcyjna, kochana i pociągająca pomimo tego, że nie może współżyć.

Więcej: Przeciwwskazania do współżycia w ciąży

Współżycie a ciąża

Sex w ciażyCzy powinnam współżyć w czasie ciąży, jaki to ma wpływ na dziecko?

Więcej: Współżycie a ciąża

Obawy przed współżyciem w czasie ciąży

Obawy przed współżyciemAby rozwiać Twoje i Twojego partnera obawy, przedstawię listę wątpliwości i napiszę jak sobie z nimi radzić.

Więcej: Obawy przed współżyciem w czasie ciąży

Bezpieczne pozycje w ciąży

Współżycie w czasie ciążyW czasie fizycznego zbliżenia powinniście dobierać takie pozycje aby brzuszek przyszłej mamy nie był uciskany i jej piersi również.

Oczywiście na początku ciąży nie ma to takiego znaczenia i nie trzeba przestrzegać tego co jest napisane wyżej. Chyba, że lekarz wyraźnie Wam zabroni zbliżeń ponieważ ciąża jest zagrożona.

Więcej: Bezpieczne pozycje w ciąży

Ósmy miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

8 miesiąc ciąży8 miesiąc ciąży - przeczytaj jak rozwija się Twoje dziecko w ósmym miesiącu ciąży.

Więcej: Ósmy miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

Siódmy miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

7 miesiąc ciąży7 miesiąc ciąży - przeczytaj jak w siósmym miesiącu rozwija się Twoje dziecko.

Więcej: Siódmy miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

Szósty miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

6 miesiąc ciąży6 miesiąc ciąży - przeczytaj jak rozwija się dziecko w szóstym miesiącu.

Więcej: Szósty miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

Piąty miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

5 miesiąc ciąży 5 miesiąc ciąży - przeczytaj jak rozwija się dziecko w piątym miesiącu ciąży.

Więcej: Piąty miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

Czwarty miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

4 miesiąc ciąży4 miesiąc ciąży - przeczytaj o rozwoju dziecka w czwartym miesiącu ciąży.

Więcej: Czwarty miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

Trzeci miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

3 miesiąc ciąży3 miesiąc ciąży - przeczytaj jak rozwija się Twoje dziecko w trzecim miesiącu ciąży.

Więcej: Trzeci miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

Drugi miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

2 miesiąc ciąży2 miesiąc ciąży - przeczytaj jak rozwija się Twoj dziecko w drugim miesiącu ciąży.

Więcej: Drugi miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

Pierwszy miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

1 miesiąc ciąży1 miesiąc ciąży - przeczytaj jak rozwija się dziecko w pierwszym miesiącu ciąży.

Więcej: Pierwszy miesiąc ciąży i rozwoju dziecka

Bóle pleców w ciąży

Bóle pleców w ciążyPrawdopodobnie około 70% ciężarnych kobiet cierpi na którymś etapie ciąży na bóle pleców lub okolicy lędźwiowej. Ciąża to nie tylko niezwykły czas, ale i wyzwanie dla organizmu. Na bóle pleców można cierpieć z wielu powodów, niektóre z nich są typowe nie tylko dla kobiet w ciąży. Warto przeczytać artykuł opisujący jak radzić sobie z bólem pleców w ciąży. Ciąża, to wyzwanie dla Twoich pleców.

Więcej: Bóle pleców w ciąży

Ćwiczenia w ciąży

Ćwiczenia do wykonywania w ciążyCzy są jakieś ćwiczenia relaksacyjne, które pozwolą mi wypocząć i nabrać sił?

Więcej: Ćwiczenia w ciąży

Zaparcia w ciąży

Zaparcia ciążoweZaparcia są bardzo częstym objawem w czasie ciąży – cierpi na nie ponad 50% przyszłych mam. Spowodowane są przez hormony ciążowe spowalniające proces trawienia i osłabiające pracę jelit.

Więcej: Zaparcia w ciąży

Sen w ciąży

Sen w ciążyIle godzin powinnam spać?

Więcej: Sen w ciąży

Nudności w ciąży

nudnosci-ciazaCo zrobić, gdy mam mdłości w czasie ciąży?

Więcej: Nudności w ciąży

Obrzęki rąk i nóg w ciąży

obrzeki-ciazoweObrzmienia rąk i nóg nie są czymś dziwnym, ani niepokojącym w czasie ciąży. Mają prawo się pojawić w wyniku gromadzenia się płynu w tkankach. Poza tym brak ruchu i siedzący tryb życia w czasie ciąży sprzyjają pogorszeniu krążenia i w efekcie pojawiają się obrzęki.

Więcej: Obrzęki rąk i nóg w ciąży

Oznaki i objawy ciąży

Objawy i oznaki ciąży

Jakie są pierwsze, możliwe oznaki ciąży? Oznaki, o których dowiesz się za chwilę, są jedynie wskazówkami. Dlatego powinnaś na nie uważać, lecz nie utwierdzać się na ich podstawie w przekonaniu, że na pewno jesteś w ciąży. Bywa, bowiem tak, że mogą występować u Ciebie wszystkie oznaki i objawy ciąży, podczas, gdy Ty w niej nie będziesz.

Więcej: Oznaki i objawy ciąży

Rodzaje testów ciążowych

ZapłodnienieWyróżniamy następujące rodzaje testów: test moczu, krwi i badanie lekarskie. W artykule omawiamy wszystkie testy.

Więcej: Rodzaje testów ciążowych

Ćwiczenia Jogi w ciąży

Joga w ciążyJoga to system ruchów i pozycji ciała rozwijany w ciągu tysiącleci dla uspokojenia umysłu, zrelaksowania ciała i odprężenia ducha.

Więcej: Ćwiczenia Jogi w ciąży

Wysiłek fizyczny a ciąża

Wysiłek fizyczny ciążaCzynniki zwiększające zagrożenie dla ciąży podczas wysiłku fizycznego.

Więcej: Wysiłek fizyczny a ciąża

Aktywność fizyczna w ciąży

Aktywność fizyczna w ciążyAktywność fizyczna, ma bardzo duże znaczenie dla kobiety w ciąży. Ćwiczenia pomagają łatwiej przetrwać ciążę, radzić sobie z bólami porodowymi i pomagają szybciej wrócić do formy po narodzinach dziecka.

Więcej: Aktywność fizyczna w ciąży

Wybór łóżeczka dla dziecka

lozeczko-dla-dzieckaNa co powinnam zwracać szczególną uwagę przy wyborze łóżeczka?

Więcej: Wybór łóżeczka dla dziecka

Kolor pokoju dziecka

Kolor pokoju niemowlakaNa jaki kolor pomalować pokój dziecka?

Więcej: Kolor pokoju dziecka

Bezpieczeństwo dziecka w kuchni

Kuchnia a dzieckoPoniżej podaję Ci rady, co należy zrobić, aby Twoje dziecko było w kuchni bezpieczne:

Więcej: Bezpieczeństwo dziecka w kuchni

Szykowanie pokoju dla dziecka

Pokój dla dzieckaKiedy powinnam przygotować pokój dla swojego maleństwa?

Więcej: Szykowanie pokoju dla dziecka

Dodatkowe elementy do łóżeczka dziecka

lozeczko-dla-dzieckaJakie elementy dodatkowego wyposażenia łóżeczka powinniśmy kupić?

Więcej: Dodatkowe elementy do łóżeczka dziecka

Miejsce do przewijania dziecka

Przewijanie i przewijakJak powinno wyglądać miejsce do przewijania dziecka?

Więcej: Miejsce do przewijania dziecka

Mebelki w pokoju dziecka

Mebelki do pokoju dzieckaPrzyda się komoda, w której będziesz przechowywać ubranka maleństwa i inne potrzebne rzeczy.

Więcej: Mebelki w pokoju dziecka

Zabezpieczenie mebli w pokoju dziecka

Zabezpieczenie pokoju dzieckaW jaki sposób uchronić dziecko przed ewentualnymi upadkami na meble lub zderzeniami z nimi?

Więcej: Zabezpieczenie mebli w pokoju dziecka

Rzeczy dla noworodka

Rzeczy dla noworodkaJakie rzeczy powinnam kupić dla noworodka?

Więcej: Rzeczy dla noworodka

Pakowanie torby do szpitala

Torba do szpitalaJak powinnam spakować torbę, którą zabiorę do szpitala?

Więcej: Pakowanie torby do szpitala

Przybory do kąpieli i higieny noworodka

Kąpiel noworodkaDo kąpieli i higieny będziesz potrzebowała następujące rzeczy

Więcej: Przybory do kąpieli i higieny noworodka

Przybory do karmienia noworodka

Karmienie noworodka przyboryCo powinnam przygotować do karmienia noworodka?

Więcej: Przybory do karmienia noworodka

Proszek do prania ubranek

proszek-do-praniaJaki proszek do prania ubranek powinnam wybrać?

Więcej: Proszek do prania ubranek

Baby Shower - impreza dla kobiet w ciąży

Baby showerBaby Shower w Polsce to całkowicie nowe pojęcie, które dopiero pojawia się w mediach oraz przewija się w rozmowach przyszłych mam. Dla wielu Baby Shower może mylnie kojarzyć się z samym dzieckiem lub co gorsza z prysznicem! Ale jaka jest prawda o Baby Shower? Baby Shower to przyjęcie dla przyszłej mamy i dziecka, które już niedługo przyjdzie na świat. Nazwa pochodzi o angielskiego słowa Shower (prysznic), co w przenośni oznacza zalewanie przyszłej mamy prezentami dla dziecka.

Więcej: Baby Shower - impreza dla kobiet w ciąży

Chusta w wyprawce

Chusta w wyprawcePlanując zakupy dla oczekiwanego maleństwa warto do spisu dodać chustę do noszenia. Co to jest chusta? Najprościej – to kawałek materiału przeznaczony do wygodnego i bezpiecznego noszenia dzieci.

Więcej: Chusta w wyprawce

Alkohol a ciąża

Alkohol a ciążaCiąża to czas kiedy kobiety zastanawiają się, czy mogą sobie pozwolić na niewielki kieliszek wina czy małe piwo. Wydaje im się, że tak mała ilość alkoholu nie powinna być szkodliwa w ciąży. Nic bardziej błędnego! W ciąży nawet kieliszek słabego wina, albo piwa, może mieć fatalne skutki dla Twojego dziecka. Każda ilość wypitego przez Ciebie alkoholu krąży w Twoim krwiobiegu i przenika przez łożysko oddziałując na Twoje dziecko. Ono nie ma jak się bronić, a jego wątroba nie jest w stanie eliminować alkoholu! Kiedy Ty pijesz, pije i maluch otrzymuje dawkę alkoholu. Podsumowując ciąża powinna być czasem abstynencji.

Więcej: Alkohol a ciąża

Złe odżywianie w ciąży

Niezdrowe jedzenie w ciążyBardzo lubię pączki, chipsy, hamburgery i frytki. Czy muszę zrezygnować z moich przysmaków w czasie ciąży?

Więcej: Złe odżywianie w ciąży

Konserwy a dieta

Konserwy a dieta w ciążyCo powinnam robić, aby być zupełnie pewną, że te związki znajdujące się w jedzeniu są nie szkodliwe?

Słyszałam, że w konserwowaniu żywności stosuje się związki rtęci w rybach, antybiotyki w mięsach i wędlinach?

Więcej: Konserwy a dieta

Wegetarianizm a ciąża

Dieta w ciąży a wegetarianizmJeśli jestem wegetarianką, to czy powinnam zmienić swoje nawyki żywieniowe i powrócić do spożywania mięsa, chociaż wołałabym tego uniknąć?

Więcej: Wegetarianizm a ciąża

Bezpieczne składniki pokarmu

Bezpieczne składniki pokarmuJakie więc dodatki spożywcze są uważane za bezpieczne? Jeśli nie jesteś uczulona na pewne dodatki spożywcze, możesz spożywać pokarmy, które zawierają:

Więcej: Bezpieczne składniki pokarmu

Witaminy w diecie u kobiety w ciąży

Witaminy w diecie kobiety ciężarnejJaka powinna być dieta kobiety w ciąży, w jakie witaminy powinna być bogata? Czy sposób odżywiania zmienia się w czasie kolejnych miesięcy ciąży?

Więcej: Witaminy w diecie u kobiety w ciąży

Badania zalecane w ciąży przez lekarza

Badania zalecane przez lekarzaZlecone przez lekarza testy są wykonywane u każdej przyszłej mamy, czyli są rutynowe i nie powinnaś się obawiać, że dzieje się coś złego z Twoim dzieckiem lub z Tobą. Niektórzy lekarze również zalecają mniej lub więcej testów na początku ciąży.

Więcej: Badania zalecane w ciąży przez lekarza

Badania u kobiet powyżej 35 lat

Badania u kobiet w wieku 35 lat i więcej

Szczególowe informacje na temat badań zalecanych dla mam powyżej 35 roku życia.

Więcej: Badania u kobiet powyżej 35 lat

Badania prenatalne w ciąży

Badania prenatalneCo dają badania prenatalne? Wokół badań prenatalnych narosło w naszym społeczeństwie wiele mitów.

Więcej: Badania prenatalne w ciąży

Ciąża a badanie USG

Badania USG w ciążyCiąża, to szczególny okres kiedy wykonuje się badanie USG. Takie badanie zaleci ginekolog. W ciąży wykonuje się 3 - 4 badań USG. Pierwsze USG jest zwykle wykonywane w celu potwierdzenia ciąży oraz określenia wieku ciąży. Kolejne badania USG zalecane są ściśle w określonych tygodniach ciąży i o tym będzie informować Ciebie lekarz.

Więcej: Ciąża a badanie USG

Badania specjalistyczne w ciąży

Badania specjalistyczne w czasie ciąży

Czy mogłabyś mi powiedzieć dokładnie, na czym polega każde badanie specjalistyczne?

Więcej: Badania specjalistyczne w ciąży

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza