Promocja dzienniczek ciąży dla przyszłej mamy dziecka!

Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na [...]

czytaj dalej

Trymestr I - Ciąża tydzień po tygodniu

Przedstawiamy: ciąża tydzień po tygodniu zilustracjami brzuszka i rozwoju dziecka.
Poznasz rady na każdy tydzień ciąży dla ciebie i dla przyszłego tatusia. Przypomnimy Ci o ważnych badaniach i pomożemy znaleźć odpwiedź na wszystkie nurtujace Cię pytania. W dziele Ciąża znajdziesz informacje na temat ciąży, porodu i okresu po urodzeniu.

1. tydzień ciąży

Pierwszy tydzień ciąży Pierwszy tydzień ciąży liczymy od pierwszego dnia miesiączki, czyli pierwszego dnia krwawienia. W tym tygodniu jeszcze nie zostałaś przyszłą mamą.

Czytając artykuł dowiesz się co dzieje się w Twoim ciele oraz jak powinnaś zadbać o siebie planując ciążę.

Więcej: 1. tydzień ciąży

2. tydzień ciąży

Drugi tydzień ciążyPoczątek pierwszego miesiąca ciąży, to jeszcze wielka niewiadoma. Jeśli starasz się o dziecko pod koniec 2 tygodnia będzie owulacja! Bądź czujna. Przeczytaj o czym jeszcze powinnaś pamiętać w drugim tygodniu ciąży.

Więcej: 2. tydzień ciąży

3. tydzień ciąży

T1T3mW trzecim tygodniu ciąży jeśli doszło do zapłodnienia, to zapłodniona komóra jajowa będzie dzielić się i dzielić. Dodatkowo zaistniej szereg procesów, które za 37 tygodni zaowocują dzieckiem.

Jeśli jest to planowana ciąża z pewnością nie możesz doczekać się pozytywnego testu ciążowego.

Więcej: 3. tydzień ciąży

4. tydzień ciąży

T1T4mTwoje wymarzone baby, teraz jest blastocystą. W 6-7 dniu od zapłodnienia wędruje w kierunku macicy, a kiedy tam dociera zaczyna się proces zagnieżdżania inaczej implantacji. Błona macicy jest odpowiednio przygotowana do przyjęcia blastocysty poprzez odpowiedni poziom hormonów.

Więcej: 4. tydzień ciąży

5. tydzień ciąży

T1T5mPiąty tydzień ciąży! Teraz dziecko przypomina bardziej kijankę z długim ogonkiem. Jeszcze się zastanawiasz czy jesteś w ciąży? Okres się spóźnia?! Leć do apteki.

Więcej: 5. tydzień ciąży

6. tydzień ciąży

T1T6mTrymestr pierwszy, szósty tydzień ciąży. Przeczytaj artykuł poznasz jaką ma wielkość Twoje maleństwo!

Więcej: 6. tydzień ciąży

7. tydzień ciąży

Siódmy tydzień ciążyW siódmym tygodniu ciąży dziecko ma zaledwie ok. 0,8 cm - 1 cm długości, a jego serce przypomina swoim kształtem już serce dorosłego człowieka. Z tym, że jest o wiele mniejsze. Czy to nie wspaniałe? Równolegle powstają zawiązki narządów u płodu.

Więcej: 7. tydzień ciąży

8. tydzień ciąży

Ósmy tydzień ciążyW ósmym tygodniu ciąży pojawiają się spontaniczne ruchy dziecka, choć Ty ich jeszcze nie poczujesz. Pojawia się elektryczna aktywność mózgu. A płyn owodniowy, w którym jest dziecko ma ok. 5-10 ml.

Więcej: 8. tydzień ciąży

9. tydzień ciąży

Dziewiąty tydzień ciążyJakie uczucia lub objawy mogą Ci towarzyszyć w trzecim miesiącu ciąży? Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj o 9 tygodniu ciąży.

Więcej: 9. tydzień ciąży

10. tydzień ciąży

T1T10mPoznaj rady dla Ciebie, przyszłego taty na 10 tydzień ciąży! Dowiedź się jakie postępy poczyniło dziecko w brzuszku.

Więcej: 10. tydzień ciąży

11. tydzień ciąży

T1T11mPrzyszła mama w trzecim miesiącu ciąży może być nadpobudliwa, zachowywać się podobnie jak przed zbliżającą się miesiączką. Dokuczać będzie rozdrażnienie, chwiejność nastrojów, nerwowość i skłonność do płaczu. Mieszają się skrajne uczucia radości ze strachem, obawy z podnieceniem. Dowiedź się więcej, co czeka Ciebie w pierwszym trymestrze ciąży.

Więcej: 11. tydzień ciąży

12. tydzień ciąży

Dwunasty tydzień ciążyPoznaj jakie zachodzą zmiany w Twoim ciele gdy jesteś w 12 tygodniu ciąży.

Więcej: 12. tydzień ciąży

13. tydzień ciąży

Trzynasty tydzień ciążyTrzynasty tydzień ciąży, uwidacznia się brzuszek, a macica jest ciut większa od grejpfruta. Zauważasz, że zwiększył się obwód pasa. Pod koniec trzeciego miesiąca dno macicy będzie wyczuwalne tuż nad spojeniem łonowym (dolna część podbrzusza).

Więcej: 13. tydzień ciąży

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza