Promocja dzienniczek ciąży dla przyszłej mamy dziecka!

Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na [...]

czytaj dalej

Trymestr I - Ciąża tydzień po tygodniu

Przedstawiamy: ciąża tydzień po tygodniu zilustracjami brzuszka i rozwoju dziecka.
Poznasz rady na każdy tydzień ciąży dla ciebie i dla przyszłego tatusia. Przypomnimy Ci o ważnych badaniach i pomożemy znaleźć odpwiedź na wszystkie nurtujace Cię pytania. W dziele Ciąża znajdziesz informacje na temat ciąży, porodu i okresu po urodzeniu.

11. tydzień ciąży

Trymestr I Tydzień 11

Ciąża tydzień po tygodniu

Trymestr ciąży I, tydzień ciąży 11 - Ciąża tydzień po tygodniu

 

Jedenasty tydzień ciąży | Trzeci miesiąc ciąży

Mama:

Przyszła mama w trzecim miesiącu ciąży może być nadpobudliwa, zachowywać się podobnie jak przed zbliżającą się miesiączką. Dokuczać będzie rozdrażnienie, chwiejność nastrojów, nerwowość i skłonność do płaczu. Mieszają się skrajne uczucia radości ze strachem, obawy z podnieceniem.

Dziecko:

Skóra zaczyna być pokryta lanugo, a na palcach pojawiają się paznokcie. Grubieją mięśnie. Doskonali się zmysł dotyku. Maluch pod wpływem dotknięcia zaciska powieki i zamyka dłonie w piąstkę. Warto zaznaczyć, że powieki są zamknięte. Oczy otworzą się dopiero w 27 tygodniu. Natomiast maluch już wcześniej zacznie reagować na światło!
U chłopców rozwija się prącie, natomiast u dziewczynek macica i pochwa.

Rady dla mamy:

Jeśli trapi Ciebie myśl o rozstępach skórnych, to uniknąć ich można lub zminimalizować codziennie masując olejkiem naturalnym skórę brzucha i piersi np. wieczorem po kąpieli lub prysznicu. Można również zaopatrzyć się w kremy przeciw rozstępom dostępne w aptece i przeznaczone dla kobiet w ciąży.

Rady dla taty:

Możesz odczuwać pewien lęk w stosunku do nienarodzonego dziecka. Im bardziej będziesz angażowany w sprawy dotyczące ciąży i dziecka, tym łatwiej będzie Ci zaakceptować istnienie trzeciej osoby. Spełnij chociaż od czasu do czasu ciążowe zachcianki przyszłej mamy.

Czy wiesz, że:

Będąc w 11 tygodniu ciąży, Twoje dziecko ma 9 tygodni. Od tego momentu w nomenklaturze medycznej mówimy o płodzie. Choć dla Ciebie to od początku jest dziecko :)

Drukuj
Oceń ten artykuł
(39 głosów, średnia ocena 4.54 na 5)

Komentarze

Super :)
porady są opisane w przyjemny sposób :)
to moja pierwsza ciąża więc takie informacje są naprawdę pomocne
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Dodaj swój komentarz
Anuluj
Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza