BezpiecznaCiaza112023

cilest

14 lata 3 miesiąc temu #226 przez mirabelka
Mnie gin przepisala cilest. mam watpliwosci, bo naczytalam sie wiele zlego o tych tabletkach. przed ciaza zabezpieczalismy sie prezerwtywa, lub prezerwatywa i globulkami dopochwowymi (przez kilka lat). jestem po cesarce, wiec chcialam pewniejsza metode antbejbi. czy ktoras brala cilest?dobrze sie po nim czulyscie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #310 przez Katarzyna
Witam Mirabelko,

Antybejbi jest wiele metod. Pytanie czy karmisz piersią?

Regularne karmienie piersią dziecka, przestrzeganie pewnych zasad powoduje czasową niepłodność. W tym okresie dodatkowo można zabezpieczać się stosując metody mechaniczne np. prezerwatywą.

Przechodząc do Pani pytania. Jeżeli stosuje Pani Cilest i np. ma Pani obniżony nastrój. Być może, to niepożądany efekt tych tabletek. W takim wypadku warto udać się do lekarza powiedzieć o swoich wątpliwościach. W tym momencie lekarz może zmienić ten lek na inny.

Zawsze wszystkie ważne informacje są napisane na ulotce. Dlatego warto je czytać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #317 przez mirabelka
odkad Mala skonczyla 4 tygodnie nie karmie piersia. dostalam okres w 7 tygodniu po porodzie i zaczelam brac ten cilest. na razie jest ok:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #346 przez Martik
Ja jestem 4 tyg po porodzie i jak na razie nie rozmawiałam z ginekologiem na ten temat. Nie miałabym nic przeciwko kolejnej ciąży w tym roku ale nie teraz! miesiąc po porodzie to dla mnie za wcześnie na zajście w drugą :)
Ja również nie karmię piersią i obawiam się, że skończy się to zbyt wcześnie ciążą. Żadnych tabletek nie chcę brać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #385 przez eash
Przez ok. półtora roku brałam Yasmin - moje pierwsze i jak dotąd ostatnie tabsy anty. Były ok przez jakiś rok - zero skutków ubocznych, może poza lekką suchością pochwy i nieco obniżonym popędem seksualnym. Potem zaczęły mi się kłopoty z puchnięciem dolnych partii nóg, bólami głowy i takim nieustającym uczuciem zmęczenia. Odstawiłam w lipcu ub. roku, ciało wróciło do normy, a ja zaczęłam się przygotowywać do zajścia w ciążę. Myślę, że mimo wszystko warto spróbować tych tabletek, bo są jednymi z nowszych i chyba łagodniejszych (mała dawka hromonów), mają nikłe skutki uboczne. Choć ja, myśląc o antykoncepcji w przyszłości, rozważam albo powrót do metod mechanicznych (prezerwatywa), albo ewentualnie plastry (ratunek dla wątroby).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #510 przez emi0804
Witam wszystkie Panie:)
Ja jestem mamą karmiącą.Mój synek skończył 5 miesięcy.Od 7 tygodnia po porodzie biorę cerazette.Za pierwszym razem miałam lekkie krwawienie ale tylko w pierwszym miesiącu przyjmowania tabletek. Ogólnie nie mam po nich żadnych dolegliwości.Polecam wszystkim mamom karmiącym :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #709 przez Scholastyka21
koleżanka bierze cilest od 6 lat, jest z nich bardzo zadowolona, cena to 15.99, gin powiedział jej ze wystarczy tydzień od odstwienia ich a będzie mogła zajśc w ciążę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #711 przez poli
A ja myślę, że przed przepisaniem tabletek, powinnyśmy upominac się u lekarza o zrobienie badań hormonów i na ich podstawie lekarz powinien zadecydowac jakie hormony dobrac, a nie metodą prób i błędów. Ja skończyłam brac tabletki na dwa lata przed ciążą, zmieniane miałam co trzy miesiące, chyba przetestowałam ze 4 różne, przeszłam przez całą listę działań nieporządanych , najgorsze jakie miałam to zakrzepica żył.
Nigdy więcej tabletek brac nie mogę, nawet nie chcę i przeraża mnie, że lekarze przepisują tabletki jak cukierki.
Obecnie stosuję NPR, który ma taką samą skutecznośc jak tabletki. Ale, przed zastosowaniem należy przeczytac i nauczyc się konkretnej metody, gdyż nieumiejętne prowadzenie obserwacji, jest zwykłym kalendarzykiem, z którym NPR nie ma nic wspólnego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1797 przez andziaa35
Cilest bralam przez 9 lat i jestem z niego bardzo zadowolona ale zanim gin mi go przepisal bralam 3 inne ( nazwy nie pamietam) ktore mi nie odpowiadaly. Wybor tabletek to indywidualna sprawa czasami poprzez proby i bledy trafimy na te wlasciwe.
Zaszlam w ciaze po 6 m-cach od odlozenia :)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1865 przez tysia178
Wybieram się niedługo do ginekologa właśnie po tabletki anty.. Bo boję się,że mogę zajść w ciąże a tego bym nie chciała. Jeszcze nie jestem gotowa na drugiego dzidziusia. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3097 przez Scholastyka21
byłam niedawno u gina i powiedział mi że cilest mi na pewno nie przepisze i dał mi ulotki tych najdroższych, a ja o cilest wiele dobrego słyszałam
nie stac mnie na te drogie :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3443 przez tysia178
a dlaczego powiedział że cilest Ci nie przepisze?? co w nich takiego czego on nie popiera??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #12130 przez kaszmirka85
Ja brałam cilest ale przed ciążą i nie narzekałam i cenowo rzeczwiście 15-17 zł zależy w jakiej aptece, ale mi lekarz przepisał je dopiero po zrobieniu badań pobraniu krwi itd. A eraz po porodzie ponieważ karmię biorę azalię i czuję sie rewelacyjnie równie dobre jest ponoć cerazetetylko ze drozsze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42076 przez Finka
Korzystam i też nie mam problemów no i faktycznie są tanie. W Łodzi płacę za opakowanie w taniej aptece za grosze 11zł z groszem, taniej już na mieście nie znalazłam. Skutków ubocznych też specjalnie nie było, widać ginekolog dobrze je dobrał i tyle.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #44769 przez asia26
ale przy karmiwniu piersia mozna brac tylko cerazette i azalie ale jesli nie karmi sie piersia to cilest jest w porzadku ja bralam 5 lat i zadnych skutkow ubocznych a w ciaze po zaszlam juz pol roku po odstawieniu z tym ze przez 4 miechy zabezpieczalam sie prezerwatywa a potem juz sie staralismy :) ponoc najpierw trzeba organizm oczyscic z nadmiaru hormonow ale nie wiem czy to prawda ja zrobilam pol roczny odtep - prawie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl