BezpiecznaCiaza112023

Krazek. Uzywalyscie? Co myslicie?

11 lata 2 miesiąc temu #569604 przez anuskka
hej .zwracam sie z pytaniem do wszystkich dziewczyn ktore uzywaly,uzywaja lub wiedza cos na temat krazka NuvaRing. Wlasnie zaczynam pierwszy cykl z tym srodkiem i przyznam-mam troche watpliwosci-bo niby jak" silikonowe" koleczko ma zapobiec ciazy :silly: Przeczytalam informacje w ulotce,w internecie,ale potzrebuje jeszcze jakichs opinii uzytkowniczek-Bo tak na serio troche mam stracha zaryzykowac upojna noc :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #583526 przez Asia88
dołączam się do pytania. Chciałabym wiedziec jakie są opinie? Chciałąbym spróbowac po narodzinch dziecka ale trochę się boję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587310 przez buziaczek18
witam proszę o rady mam które mają założoną spiralkę ,jaką,ile to kosztuje i jaka pewność ,i czy założenie nie boli ,dziękuję i na ile lat jest ta spiralka. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #587803 przez anuskka
Asia 88 chyba jeszcze malo popularny jest ten krazek :P Ja wlasnie skonczylam pierwszy cykl i czekan na @. Mam nadzieje,ze przyjdzie hehe i nie pozaluje decyzji o takiej antykoncepcji.
Co moge napisac po tych paru tygodniach?Przede wszystkim,ze jak dla mnie krazek jest swietny. Wkladasz go sama,jak dobrze to zrobisz to jest niewyczuwalny i nie wypada. Moj maz tez twierdzi,ze nie zanotowal jego obecnosci. Krazek uwalnia hormony. W przeciwienstwie do tabletek ,po ktorych czulam sie koszmarnie,tutaj tylko pierwszy dzien mialam mdlosci,nie bolala mnie glowa,nie przytylam(czy tez nie spuchlam)nie mam wiekszego apetytu. Obserwowalam swoj organizm i nie zanotowalam objawow typowych u mnie dla owulacji,wiec zakladam ,ze jej nie bylo,czyli krazek dziala. No i samo to ,ze musze pamietac o nim tylko w dniu kiedy mam go wlozyc i wyjac....

Buziaczek co do spirali nic ci nie doradze,nigdy nie mialam i raczej nie budzi mojej sympatii. Moje dwie kumpele mialy.Pierwsza wciaz miewala stany zapalne pochwy,a druga po polrocznej walce z grzybica pozbyla sie spirali,choc gin twierdzil ,ze to nie ona jest przyczyna. Faktem jest ze po wyciagnieciu kuracja przeciwgrzybiczna w koncu przyniosla rezultaty.
I choc byc moze jedno i drugie nie mialo ze soba nic wspolnego jakos spirala zle mi sie kojarzy. Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #820770 przez Zona237
Ja używałam NuvaRing przez przeszło rok. Zaczęłam zaraz po zakończeniu karmienia. Nie zauważyłam skutków ubocznych w postaci tycia, nadmiernego zatrzymywania wody, drażliwości, czy innych typowych (wszystkie były, ale dość delikatnie, więc bez anty- byłoby tak samo lub gorzej). Miałam wrażenie, choć to z miejsca aplikacji, a nie z wiedzy - że działa bardziej miejscowo;) czyli że mniej wpływa na resztę organizmu, choć to pewnie wierutna bzdura- hormon, to hormon. Generalnie wygodny, niewyczuwalny dla żadnego z nas, łatwy w stosowaniu. Ustawiałam sobie przypomnienie w komórce na dzień wejścia i wyjścia, bo po jakimś czasie notowanie czy to już drugi czy trzeci tydzień i czas wyjąć - było nużące. Okres przychodził z dokładnością do kilkunastu godzin.

Na minus - jak każda antykoncepcja hormonalna - zatrzymywał u mnie proces chudnięcia mimo wszelakich starań, ale nie tyłam, co już jest sukcesem.
Co jeszcze ważniejsze- po odstawieniu nie musiałam długimi miesiącami ustawiać hormonów od nowa. W czwartym cyklu po - zaszłam w ciążę i bez komplikacji oczekujemy na spotkanie z drugim dzieckiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #827326 przez Agnieszka_H
Hejka.Ja już przeszłam tabletki, plastry i ring.Z moich doświadczeń:

Tabletki nie dla mnie, bo zdarzyło mi sie zapomniec, rzadko ale jednak i po co sie stresowac.A więc tylko dla kobiet ktore wszędzie i zawsze przede wszystkim codziennie bedą myśleć o ich braniu!
Ring mi nie spasował bo bardzo bolało mnie przy nim podbrzusze ( szwagierke rownież) ale moze wam będzie służyć i nic sie nie będzie dzialo.
Plastry evra najlepsza antykoncepcja jaka miałam, raz w tygodniu przyklejalam plasterek i był spokój.Po porodzie wiem ze napewno wrócę do tej antykoncepcji.Tymbardziej ze nie jest średniowiecze już z antykoncepcja nie musimy sie kryć zawsze mozna przyleciał w dole brzucha czy na posladku z tylu na plecach miejsc naprawdę jest sporo.

Przy żadnej z nich nie tyłam.Jedyne co to ewentualnie zatrzymywali sie woda w organizmie ale to przy hormonach normalne.
Jednak myśle ze każda musi spróbować wszystkiego zeby dopiero wybrać coś dla Ciebie.We wszystkim są plusy i minusy.



Mama Aniołka~Józio 5.04.13
Mama Aniołka~12.08.13

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 6 dni temu #1080090 przez Andreaa
Tak, krążek antykoncepcyjny jest skuteczny w zapobieganiu ciąży, jeśli jest stosowany zgodnie z zaleceniami i instrukcjami użytkowania. Według badań, skuteczność krążka antykoncepcyjnego wynosi około 91% w przypadku typowego stosowania, co oznacza, że ​​z 100 kobiet stosujących krążek antykoncepcyjny przez rok, 9 może zajść w ciążę. Jednak przy idealnym stosowaniu skuteczność ta wynosi około 99%. Ważne jest, aby pamiętać, że krążek antykoncepcyjny nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Dobrze jest na pewno wczesniej skonsultować użycie z ginekologiem: rcmskawina.pl/zakres-uslug/ Z tego też powodu daję tutaj namiar na ginekologa w Skawinie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 miesiąc 1 tydzień temu #1080162 przez anett
Nie używałam dotąd krążka ale bardziej skłaniam się ku tabletkom, wiele pozytywnych opinii wśród koleżanek słyszałam o drovelis i przy najbliższej wizycie zapytam o nie swoją ginekolog

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 miesiąc 2 tygodni temu #1080778 przez Anetas
Pytanie do mam które biorą tabletki antykoncepcyjne, czy robicie sobie przerwę na krwawienie między opakowaniami tabletek czy raczej bierzecie od razu drugie opakowanie i nie macie krwawień ?
Możecie również dać namiar na ginekologa w Rzeszowie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 miesiąc 2 tygodni temu #1080785 przez Miria
Jw - zależy od tabletek, cześć preparatów ma ‚puste’ tabletki żeby zachować ciągłość i zwyczaj przyjmowania i wtedy jest okres mimo, ze się je bierze.
Natomiast z tym blokowaniem okresów ogólnie różnie bywa, ja na którychś i tak miałam plamienie mimo wzięcia hormonów ciągiem.
Mogę Ci również polecić ginekologa w Rzeszowie
ginekolog-rzeszow.pl/
Pani doktor powinna dobrać odopwiednie rozwiązanie.

taka tam mama

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl