BezpiecznaCiaza112023

toksoplazmoza

11 lata 2 miesiąc temu #538454 przez zancia881
Witam! Właśnie odebrałam wyniki jestem w 12 tyg ciazy, są one następujące TOXO IgM 1.12 Dodatni, TOXO IgG 434 Dodatni , Różyczka IgG 148.4 tzn.,ze moje dziecko moze byc chore albo,ze nie donosze ciazy? wizyte u lekarza mam dopiero 13 lutego;(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #538977 przez gosia28
IgG toxo oraz IgG różyczki mówią, że posiadasz przeciwciała na te bakterie (wszystko ok.)
IgM toxo masz niziutki- na badaniu masz napisane normy?
Jeżeli wychodzi po za zakres normy to skontaktuj się ze swoim ginem, że Cię niepokoi wynik.

Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #549938 przez marynika
Do tych wszystkich wyników powinni obowiązkowo dawać opis dla pacjenta, bo później się człowiek na to patrzy i myśli, że jak ma coś pozytywne/negatywne to jest źle, a okazuje się na wizycie, że ma rewelacyjne wyniki. Też nie wiem, jak to jest z toxo, ale mam nadzieję, że będę mieć przeciwciała, żeby nie drżeć całą ciążę :-/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #805607 przez Kasia785
Witam. prosze o interpretacje wyników toksoplazmozy: przeciwciała w kl. IgG 1886,00 (niejednoznaczny), przeciwciała k kl. IgM 2,730 (reaktywny) awidnośc przeciwciał w kl. igG 0,51 (wysoka awidność czyli wyklucza zakażenie w ciągu ostatnich 3-4 miesięcy.mam 25 lat i jestem obecnie w pierwszej ciaży w 15 tygodniu. Dzidziuś póki co prawidłowo sie rozwija i lekarz ginekolog twierdzi, że wszystko jest OK i nie mam sie czym martwic. Ale wiem, że często ginekolodzy olewają toksomlazmoze, dlatego prosze o opinię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #805612 przez gosia28
Kasia kurczę nie wiem dokładnie i nie chcę zasiać zamętu ale piszesz, że w klasie igm jest reaktywny a to nie jest pożądana sytuacja. Hm, ja bym powtórzyła badania i zaczerpnęła też opinii innego lekarza.
Jak dzieciątko rozwija się dobrze to się nie martw, ale dla bezpieczeństwa przebadaj się i skonsultuj swoją sytuację.
Napisz jeszcze jak Twoja sytuacja przebiegła ;) :kiss:

tak swoją drogą nie napisałaś norm laboratoryjnych przy wynikach a to ważne ;)

Mama Aniołka 25.02.2010
Aniołków Karolka i Jasia 06.12.2012



Każdy z nas ma taką małą nadzieję na niemożliwe...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #835873 przez Malinka_M
Witam,
ja jestem w 31 tygodniu ciąży i w trakcie pierwszych badań "znaleziono" u mnie Toxo. Dostałam skierowanie do poradni leczenia chorób odzwierzęcych - w Bydgoszczy przy szpitalu zakaźnym. Jestem pod opieką lekarza zakaźnika - od września biorę antybiotyk Rovamycynę.
Z mojego "doświadczenia" - zasłyszanych historii, lęku i pytań do lekarza - polecam powtórzyć badania - najlepiej w laboratorium przyszpitalnym - bo jest najbardziej wiarygodne. i oczywiście zgłosić się do poradni chorób odzwierzęcych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 tydzień temu #1031298 przez Marcysia
Dziewczyny, a szczepiłyście się przed ciążą na toksoplazmozę? Czy są jakieś wskazania do szczepień, np. posiadanie kotów. Bo mnie tu wszyscy straszą, jakie to jest ryzyko i w ogóle, no ale z drugiej strony jakoś ludzie mają i koty i dzieci, sama nie wiem komu wierzyć....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1061209 przez Domii1983
Mnie się wydaje, że to nie ma najmniejszego znaczenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl