BezpiecznaCiaza112023

Cytologia

14 lata 1 miesiąc temu #7887 przez Scholastyka21
Uważam, że cytologia to bardzo ważne badanie, i trzeba ją robić reguralnie. To przeież dzięki niej można wykryć raka szyjki macicy lub wszelkiego rodzaju stany zapalne.

Jak często robicie badanie cytologiczne? Wg mnie wystarczy dwa razy w roku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7892 przez _aga86_
U mnie ginekolog decyduje jak czesto- ja jak narazie moge robic raz do roku, poniewaz wszystko jest ok- to samo mam z badaniem piersi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7895 przez sylwus136
racja to bardzo wazne badanie
ja szczerze przyznam ze predzej go nigdy nie robiłam
mam 20 lat i przed ciaza nie chodziłam do ginekologa
ciaz była nie planowana a jak juz sie okazało ze jednak jestem zaczełam chodzic :)
cytologie miałam w 30 tyg.ciazy
Wiem ze po urodzeniu na pewno bede chodzic regularnie do ginekologa i bede robic cytologie tak jak napisałas 2 razy w roku
to naprawde pomaga i nie nalezy sie tego bac a moze to tylko uratowac nam życie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7901 przez kasiora
"Cytologia to proste, ale ważne badanie, które może uratować życie. A jednak blisko 30 % kobiet nie wykonuje go w ogóle, szukając różnych argumentów. Żaden z nich nie jest przekonujący. To tylko wymówki.
Cytologia to badanie, które wykrywa zmiany na szyjce macicy: nadżerki, stany zapalne i raka szyjki macicy, którego w Polsce co roku rozpoznaje się u 4000 kobiet. Połowa z nich umiera, bo nie wykonywały regularnie cytologii. "

zrodlo:http://www.kobieta.pl/zdrowie/medycyna/zobacz/artykul/cytologia-konieczne-badanie/

pocieszajace to nie jest :huh: ale moze bedzie przestroga :angry:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7913 przez sloneczko
ja robilam w tamtym roku bo mialam torbiele na jajnikach, to wtedy dwa razy robilam, a tak to rok wczesniej robilam raz w roku!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7975 przez Moniq
racja!!! proste badanie a może uratować życie, ale z profilaktyką to u nas kiepsko, bo jak nie boli to po co się badać??? często to słyszę
ja kontroluję się u ginekologa 2 razy w roku, jeśli nic się nie dzieje i on decyduje czy robimy cytologię czy nie, a przeważnie robimy.
DZIEWCZYNY BADAJMY SIĘ!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #7998 przez andziaa35
Kazda kobieta powinna wykonywac cytologie! Ja robilam raz w roku i 1,5 roku temu stwierdzono u mnie zmiany przedrakowe szyjki macicy poniewaz bylam wtedy w ciazy musialam czekac na leczenie az urodze. 3 m-ce po porodzie usuwali mi laserowo te zmiany- uwierzcie mi nie bolalo. Teraz mam robic cytologie 2 razy w roku przez 10 lat od momentu zabiegu, pozniej znowu co roku. U nie jest tak ze wysylaja Tobie list ze masz robic cytologie i wg mnie to jest bardzo dobre, pewnie gdybym takiego listu nie dostawala to tak czesto nie robilabym badan i pewnie nie skonczyloby sie tylko na usuwaniu zmian na sciankach macicy. Jak bylam w Polsce robilam co 2-3 lata.
Dla wlasnego zdrowia i dla rodziny powinnismy czesciej robic cytologie! Im szybciej sie wykryje jakies zmiany tym wieksza szansa na wyleczenie.


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42624 przez AgaDolata89
ja wlasnie nie wiem kiedy sie robi, bylam u pierwszego ginekologa w 6,8,10tyg i chyba jakby mi robil cytologie to chyba by mi powiedzial o tym ???????wczesniej nie chodzilam wiec napewno nie mialam robiona. ps- zmienilam ginekologa na innego...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42628 przez raczek10
CYTOLOGIA TO BARDZO WAŻNE BADANIE JA JAK OSTATNIO 1 ROK TEMU ROBILAM TO MIALAM I
A TERAZ MUSZE KONIECZNIE IŚC I SPRAWDZIC CZY WSZYSTKO OK.

DZIEWCZYNY NAMAWIAJCIE MAMY ,SIOSTRY ,KOLEŻANKI ,ŻEBY SOBIE TROCHĘ CZASU POSWIĘCIŁY . pRZECIERZ TO CHODZI O NASZE ZDROWIE . jA MAM CÓRKI ,KTÓRE BYM ZASZCZEPIŁA ALE SZCZEPIONKI SĄ DROGIE ,ALE TRZEBA BEDZIE NAD TYM POMYSLEĆ ,PRZECIERZ ZDROWIE NAJWAZNIEJSZE

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #42687 przez wiola
Tak cytologia jest ważna ja miałam pobrany wymaz w ciąży ,ale wstyd sie przyznać mineło pół roku od porodu,a ja jeszcze nie byłam u ginekologa. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #126065 przez Winka
Cytologia to bardzo ważne badanie, nie zapominajmy o nim, tym bardziej że nic nie boli i jest za darmo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #128731 przez bombel779
Winka napisał:

Cytologia to bardzo ważne badanie, nie zapominajmy o nim, tym bardziej że nic nie boli i jest za darmo :)

Ojjj niekoniecznie! :P Mnie kiedyś doktorka skasowała 30zł za to badanie :P :angry:
Pisałam później listy z gorzkimi żalami do NFZu ale czy coś z tego wynikło to nie wiem,bo już dawno nie chodzę do tej przychodni
;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #128752 przez taakamama
Jak dla mnie nawet gdyby było płatne to zrezygnowała bym z nowej bluzki, butów czy fryzjera a i tak bym je zrobiła.
Zwłaszcza ze ja już straciłam bardzo bliska mi osobę :(
Moja przyjaciółka miała raka szyjki macicy. Przez 6 lat po urodzeniu dziecka nie pokazała się u giną i nie robiła badan a jak już zrobiła to niestety było już za późno :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #128776 przez ilona
No niestety regularność badań w Polsce jest rzadkością.
Ja jak byłam na ostatniej wizycie u gin. słyszanym zza drzwi odpowiedź kobitki na pytanie kiedy była ostatnia wizyta. Myślałam, że spadnę z krzesła. 17 lat temu :ohmy: :ohmy: :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu #128871 przez raczek10
Tak to jest w naszym kraju ,ze kobiety nie dbaja o siebie i zwyczajnie niechodza ,bo gdzieś myślami sobie kojarzą ,że ginekolog to = ciąża

ja niedawno dostałam takie zaproszenie na bezpłatne badanie cytologiczne z NFZ ale ,że byłam 3 miesiące temu prywatnie to nie idę teraz :)

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl