BezpiecznaCiaza112023

Badania

14 lata 1 tydzień temu - 14 lata 1 tydzień temu #8172 przez andziaa35
Cytat z www.zdrowie.kobiety.net.pl/54,0,Badania-...ilaktyczne,1091.html

"Nie jest to nasz ulubiony sposób spędzania czasu, ale raz w roku warto poświęcić samej sobie trochę czasu i zrobić podstawowe badania – dla zdrowia i „świętego spokoju”.

Przed 30 – tką powinnyśmy raz do roku zrobić USG piersi, cytologię, morfologię, OB, poziom cukru, badanie moczu i EKG, a co pół roku skontrolować ciśnienie krwi.

Panie między 30 a 40 rokiem życia powinny raz w roku wykonywać wszystkie badania podstawowe krwi i moczu oraz cytologię, a dodatkowo co dwa – trzy lata USG piersi (po 35 roku życia warto zastąpić je mammografią), co dwa lata USG przezpochowowe, co dwa lata rentgen płuc i co 3-4 lata badanie wzroku.

40 – tka to czas, kiedy lista badań nieco nam się wydłuży: do badań przeprowadzanych dotychczas dołączmy badanie krwi pod kątem poziomu cholesterolu i trójglicerydów oraz badania słuchu i jelita grubego (robimy je co mniej więcej 3 lata). Jeśli ciśnienie krwi odbiega od normy, musimy kontrolować je co miesiąc.

Po ukończeniu 50 – go roku życia warto sprawdzić funkcjonowanie tarczycy oraz zwiększyć częstotliwość badania wzroku i słuchu. Wiek dojrzały to także najwyższa pora na badanie densytometryczne (badanie gęstości kości), które wykonujemy co mniej więcej dwa lata.
Niezależnie od wieku wszystkie panie powinny co miesiąc przeprowadzać samobadanie piersi – wcześnie wykryty nowotwór piersi jest naprawdę uleczalny!"


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu - 14 lata 1 tydzień temu #8179 przez kasiora
"Przed 30 – tką powinnyśmy raz do roku zrobić USG piersi, cytologię, morfologię, OB, poziom cukru, badanie moczu i EKG, a co pół roku skontrolować ciśnienie krwi."

mieszcze sie w tym przedziale :) ale interesuje mnie to EKG? w tym wieku jest one tak potrzebne? (reszte badan wykonujue regularnie) :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #8193 przez Scholastyka21
no właśnie a ja nie miałam nigdy usg piersi i chyba się na to badanie wybiore,
andzia ciekawy artykuł i uważam, że bardzo ważny i przydatny :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #8194 przez andziaa35
kasiora napisał:

"Przed 30 – tką powinnyśmy raz do roku zrobić USG piersi, cytologię, morfologię, OB, poziom cukru, badanie moczu i EKG, a co pół roku skontrolować ciśnienie krwi."

mieszcze sie w tym przedziale :) ale interesuje mnie to EKG? w tym wieku jest one tak potrzebne? (reszte badan wykonujue regularnie) :)

jestem przekonana ze lepiej zapobiegac niz leczyc i EKG nie zaszkodzi :)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 tydzień temu #8206 przez _aga86_
Ja usg piersi robilam co roku- tylko jakos od zajscia w ciaze jeszcze nie bylam:/ Musze sie wybrac koniecznie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #192442 przez przepiekna
Niestety ja zaniedbywałam badania podczas ciąży, nawet tak podstawowe jak morfologia. Moja córeczka urodziła się ze znaczną niedowagą, chorowita jest do dziś( ma 4 lata). Dziewczyny, pilnujcie badań, żelazo, kwas foliowy, witaminy - podstawa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #193014 przez misia88
Nie wyobrażam sobie jak można zaniedbać badania podczas ciąży... Nie ogarniam tego po prostu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #203247 przez athena_p
Witam
ja badania robię co roku bo jestem w grupie ryzyka nowotworowego, ale nie panikuję trochę czytam na forach i znalazłam taki fajny tekst o badaniu kontrolnym postlinknews.com/457news.php

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1034741 przez junonka
Chcąc zadbać o zdrowie, a jednocześnie zachować zdrową dietę, warto zajrzeć do zdrowegeny.pl/badania-genetyczne/genodiet-zdrowa-dieta , gdzie można wykonać badania genetyczne, na podstawie których dietetyk może ułożyć dietę genetyczną. Warto zainteresować się tematem, ponieważ taka dieta może pomóc w uniknięciu wielu chorób.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1034798 przez WiolkaKlaman
Oczywiście- badania w ciąży to podstawa. Mogłam siebie sama zaniedbywać, jak nie byłam w ciązy, ale jak miałam serduszko w sobie- to byłam przewrażliwiona na tym punkcie. ginekolog z Płocka z resztą sam do mnie dzwonił i pytał się czy pamiętam o badaniach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1038329 przez kometka
Jestem jak najbardziej za badaniami profilaktycznymi. Ale szukam alternatyw dla latania po lekarzach. No nie lubię się obnażać przed obcą osobą kiedy na przykład widzę u siebie w miejscu intymnym zmianę, która mnie zaniepokoi.
Słuchajcie, fajnym rozwiązaniem jest zamówienie testu przez internet, www.e-wenerolog.pl ma takie testy, dzięki którym można wykryć wirusa hpv, wcześnie wykryć raka szyjki macicy. Są też konsultacje z lekarzami, także wszystko można zrobić online. Może któraś z Was próbowała? Opinie czytałam dobre, można wszystko załatwić anonimowo, a wynik odebrać na mailu a nie pocztą tradycyjną. Myślę, że to super opcja dla wstydliwych osób, które jednak nie chcą siedzieć z założonymi rękami i bagatelizować spraw swojego zdrowia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1061213 przez Domii1983
Tylko przeważnie zawsze robimy te badania kiedy jesteśmy zmuszone je robić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 6 dni temu #1080056 przez KarolineCZ
Czasem badanie usg to zbyt mało aby określić przyczynę problemu. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie tomograf albo rezonans. Dlatego polecam Wam rzucić okiem na rezonans magnetyczny ceny warszawa: voxel.pl/lokalizacja/warszawa-koszykowa/ .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl