BezpiecznaCiaza112023

Nadżerka, pęcherzyk i pierwsza wizyta.

7 lata 6 miesiąc temu - 7 lata 6 miesiąc temu #1044215 przez czarna22
Witam. Byłam ostatnio na pierwszej wizycie u ginekologa. Zostałam potraktowana taśmowo, lekarz nie miał dla mnie czasu, dlatego mam kilka pytań odnośnie wizyty. Lekarz od razu stwierdził nadżerkę i wykonał cytologię. Powiedział, że bez wyników cytologii, nie może zrobić czegoś na "k". Nie pamiętam nazwy. Co to mogło być? Niestety na wyniki muszę poczekać miesiąc. Mam niedoczynność tarczycy, leczę się Euthyroxem, wyniki obecnie są w normie. Miesiączka występuje bardzo rzadko, ostatnimi czasy co 70 dni. Zdarzają się plamienia, od ostatniej miesiączki wystąpiły już trzy razy. Trwają od 7 do 14 dni. Dziś mija 70 dzień od poprzedniej miesiączki, a okresu nadal nie ma. Lekarz podczas usg stwierdził, że pęcherzyk w jajniku jest spory i za jakieś dwa tygodnie powinna się rozpocząć miesiączka. Teraz pytanie - czy to pęcherzyk Graffa? Czy świadczy to o tym, że nie było jeszcze owulacji i w tym cyklu nie mogłam zajść w ciążę? Rozpoczęłam już współżycie, ostatni stosunek był ponad tydzień temu, co prawda zabezpieczaliśmy się prezerwatywą, zsunęła się przy próbie włożenia członka (nie została wewnątrz) i nie mam większych podstaw, żeby coś podejrzewać, ale często panikuję. Gdybym chciała zacząć brać tabletki antykoncepcyjne, czy lekarz przepisze mi je "od ręki" czy potrzebne będą badania i klamka zapadnie dopiero przy kolejnej wizycie? Oraz czy przy nadżerce stosunek jest niewskazany, czy długo trwa leczenie i czy takie plamienia mogą być jej skutkiem? Dodam jeszcze że lekarz kazał mi zrobić wyniki z krwi, wiem że progesteron przed miesiączką, a prolaktynę i tsh po miesiączce. Kiedy najlepiej zbadać testosteron?
Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1044262 przez WiolkaKlaman
Lekarz mówił pewnie o krioagulacji, czyli wymrażaniu nadżerki. O matko za dużo pytań :)

Nie - raczej nie jesteś w ciaży, to odpowiedź na drugie pytanie :)
Co do tabletek, różnie to bywa, ale skoro będziesz miała badania hormonalne nic więcej nie będzie Ci potrzebne, lekarz z wynikami krwi dobierze dobre tabletki. Na tej samej wizycie.
Wracając do nadżerki, leczenie zazwyczaj polega na tym że idziesz na zabieg i w tym samym dniu wychodzisz, więc nic strasznego.
Pytanie ostatnie- testosteron badać można w każdym dniu cyklu oprócz owulacji i dni wokół niej.
Następnym razem- pliss zadawaj pytania mniej chaotycznie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1057094 przez Domii1983
Nadżerka w moim przypadku była straszna, bardzo bolało.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl