BezpiecznaCiaza112023

Test obciążenia gluzkozą

13 lata 11 miesiąc temu #16086 przez gold_butterfly
Cześć dziewczyny! Jak przeprowadza się test na obciążenie glukozą? Lekarz kazał kupić 50g glukozy,a w sumie zapomniałam zapytać,czy mam to wypić przed pójściem do laboratorium, czy mam przyjść na czczo i jak pobiorą krew,to dopiero wypić. I ile trzeba czekać - godzinę po wypiciu i do mierzenia, a potem kolejną godzinę,żeby zobaczyć jak spada cukier? Jestem zdezorientowana, a jadę jutro z samego rana. Do szpitala,gdzie robią badania nie mogę się dodzwonić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16087 przez Mirella
A co Ty masz ten test tak późno? O ile pamiętam to jakoś w połowie ciąży coś takiego robiłam.
Ja musiałam wypić to paskudztwo i dokładnie po godzinie mieć pobraną krew i tyle.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16089 przez gold_butterfly
No jakoś chyba przeoczył - wcześniej mi nie robił,bo twierdził,że na czczo mam niski cukier,więc pewnie cukrzycy nie mam - na czczo miałam 54,więc uznał,że nie będzie mnie męczył i muszę z rana od razu coś wciąć. No i za każdym razem miałam w granicach 50 gdy robiłam morfologię. A teraz się obudził :-/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16090 przez paulinkaaa2202
Ja miałam robiony test obciążenia glukozą w 24 tygodniu ciąży. Przyszłam na czczo do laboratorium pobrali mi krew wypiłam glukozę to się rozcieńcza z wodą i po 2 godzinach znowu mi pobrali krew.
Rzeczywiście późno się twój lekarz z tym obudził

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16102 przez Manga
Paulinkaaa dobrze napisała, jak się to odbywa. Ja tylko dodam, że skutkiem ubocznym wypicia takiego "napoju" mogą być mdłości czy zawroty głowy - jak możesz idź na badanie z osobą towarzyszącą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16106 przez gold_butterfly
No wybieram się z mężem :-) Ale dzięki za odpowiedź. W sumie nie wiem jak ja wytrzymam jeszcze dwie godziny po wypiciu tego paskudztwa. Straszny żarłok jestem - będę zaraz głodna :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16110 przez paulinkaaa2202
No racja ciężko jest z nie jedzeniem ale dasz radę pij dużo wody pomoże:) a mdłości i zawroty głowy są niestety ale będzie dobrze:) A i pobierają krew z palca:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16137 przez alaq
:) Ciekawe gdzie pobierają krew z palca?? :laugh:
A tak serio na badanie idziesz na czczo, pobierają ci krew, wypijasz glukozę (weź ze sobą wodę i kawałek cytryny żeby sobie wcisnąć do rozcieńczonej glukozy - cytryna łagodzi mdłości i można ją stosować) i po godzinie pobierają ci znowu krew. Mi jakoś nie chcieli pobrać z palca i pobrali mi normalnie z ręki:) Powodzenia!

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7073
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=13274

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #16144 przez paulinkaaa2202
No widać że różnie robią mi pobierali krew z palca :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19129 przez kolorowa
Ja szczeze mowiac nie pamietam kiedy ten test zrobilam ale po godzinie juz mi krew pobierali i nie z palca:) tylko normalnie. a jakie to słodkie ze hej:P no i rzecz jasna ze ochydne:)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19136 przez Katarzynka
Mi pobierali po 2 godzinach z żyły. A też więcej pić tego nie chcem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19222 przez mysia-sia
A ja miałam trochę inaczej... podobno zależy to do tego jak lekarz zaznaczy na skierowaniu... mi kazali wypić bez pobierania krwi na czczo i po godzinie dopiero pobierali normalnie z żyły (podobno wyniki z palca mogą nie być dokładne).

Dwie godziny to z tego co się orientuję to są po 75 a nie po 50 glukozy. Ale rzeczywiście niedobre to, chociaż wypić się da:P ale zawroty głowy są straszne i potem się strasznie słabo robi:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19229 przez Madzia89862
mi tez pobierali z zyly po 2-och godzinach krew.wczesniej bylam naczczo i w trakcie picia musialam usiasc..slodkie jak franca;/ale przezylam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19247 przez sara125
mi pobrali na czczo i potem po godzinie. nie kazali duzo chodzic zeby nie spalac cukru

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #19369 przez mysia-sia
sara ja wogle po tym chodzić nie mogłam... nawet siedzenie sprawiało trudność... a jak już pobrali krew to jeszcze prawie godzinę leżałam na kozetce...

w życiu przy żadnym badaniu się tak źle nie czułam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl