BezpiecznaCiaza112023

chwila spokoju

13 lata 5 miesiąc temu #40996 przez Manga
Czasem każda mama potrzebuje trochę spokoju, prawda?
Jakie macie sposoby na maluchy, by znaleźć trochę czasu (choćby na to by poczytać ostatnie posty na zapytajpolozna.pl ;))

Ja mam mnóstwo czasu i dużo mogę zrobić dla siebie i dla domu, gdy Aleks siedzi na nocniku (minus jest taki, że podczas tego posiedzenia musi mieć włączony telewizor, ech - średnio wychowawcze, ale co zrobić ;))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #40999 przez Mirella
Ja najwięcej robię jak Klaudia śpi w dzień :) Poza tym fakt, telewizor załatwia sprawę, jak już nie daję rady to włączam, ale nie byle co, najbardziej pożądane sa polskie komedie romantyczne :) łazi mi potem po domu i mówi "noga noga noga" Zgadniecie z jakiego to filmu?
No nie jest to wychowawcze, ale cóż? Wybieram filmy bez przemocy, bez wulgaryzmów, bez obscenicznego seksu. Nie za wiele ich, ale parę mamy :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41010 przez _aga86_
Ja mam czas dla siebie jak Julka spi :) Srednio od 1,5 do 3h dziennie- jak narazie wystarcza mi to :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41017 przez martela89
ja mam czas dla siebie jak położę Vanessę do bujaka to siedzi i się zajmuje zabawkami :)

Ale najwięcej czasu mam wieczorem jak mała śpi bo chodzi spać tak między 21-22,a jak ok 24 :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41020 przez alutka1011
No tylko jest różnica mi,ędzy 1,5rocznym dzieckiem a trzymiesięcznym.Dopiero potem się zaczną schody!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41022 przez Mirella
Oj tak, wszystkie mamy niech się cieszą swobodą póki mają leżące lub siedzące dzieci :) potem jest mniej czasu dla siebie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu - 13 lata 5 miesiąc temu #41025 przez sylwus136
ja znajduje czas jak mały śpi,jak tata się z nim bawi,jak babcia się z nim wygłupia.
Mam ten plus ze nie jestem sama
sam sie nie lubi bawic wiec minus :P

a ja uwazam ze to własnie z wiekszym dzieckiem jest łatwiej
chociaz wiem ze jest wiecej latania jak maluch biega no ale
takie duzemu to porozrzucasz mu klocki,dasz kredki i juz sie bawi
badz tak jak pisze manga posiedzi na nocniku :D
a z takim malucem to ciagle muszisz zaglądać czy przypadkiem nie zakryje sie czymś, czy czegos nie połkinie i takie tam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41028 przez Mirella
Sylwuś to pogadamy za pół roku :) Albo jeszcze trochę później :) Klaudia ma teraz fazę "na kolanka" mogę jej rozsypywac klocki ile dusza zapragnie, potem muszę tylko posprzątać :) maluch siedmiomiesięczny no leży najczęściej, czasem siedzi, ale szafek nie opróżnia, na stól ani nigdzie wyżej nie wchodzi, generalnie trzyma się podłogi, dopiero teraz widzę jaki luksus wtedy miałam :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41031 przez alutka1011
No dokładnie ja się opiekowałam siostrzeńcem od 6 mies. do 2 lat dziennie po 9 godz i wiem w czym rzecz ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41037 przez sloneczko
ja tylko cos robie jak mala usnie, mam na mysli neta, skolei sprzatanie to klade ja na macie np w kuchni czy w pokojach czy lazience i sprzatam.

staram sie jej dlugo samej nie zostawic bo bardzo sie kreci, chwila nie uwagi i guz bedzie szybko ;(

co do wieku, uwazam ze Mirella ma racje wlasnie do poki dziecko nie raczku jeszcze mozna cokolwiek zrobic, teraz np pomimo ze maluchy siedza czy leza to nic im sie nie stanie i sa bardziej pewniejsze, a poznije jak biegaja to tylko uwazasz zeby czegos nie zrzucily na siebie, czy cos innego.

wiec mysle ze jeszcze sylwus mamy troche czasu aby sie zajac czyms innym gdy one jeszcze ba pleckach leza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41051 przez _aga86_
Mirella napisał:

Sylwuś to pogadamy za pół roku :) Albo jeszcze trochę później :) Klaudia ma teraz fazę "na kolanka" mogę jej rozsypywac klocki ile dusza zapragnie, potem muszę tylko posprzątać :) maluch siedmiomiesięczny no leży najczęściej, czasem siedzi, ale szafek nie opróżnia, na stól ani nigdzie wyżej nie wchodzi, generalnie trzyma się podłogi, dopiero teraz widzę jaki luksus wtedy miałam :D


Nic dodac nic ujac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41052 przez Manga
Z jednej strony Aleks jest w wieku, że potrafi się fajnie już sam sobą zająć, z drugiej strony już strasznie kombinuje!
Ściany mam już porysowane (były także meble i podłogi ale dały się zmyć), przesuwa drobne meble (buduje bazy), wchodzi na wszystko co się da (choć doskonale wie, że robić tego nie może)...
Przypominam sobie czasy, gdy leżał na macie...
albo w leżaczku bawiąc się jedną zabawką...

Mirella, Twoja zagadka z filmem nie daje mi spokoju. Co to za film z tą "nogą"??? ;P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41058 przez Mirella
to mała podpowiedź, w rolach głównych Karolina Gorczyca i Marcin Dorociński....

Manga nie chcę jeszcze zdradzać, dajmy dziewczynom szansę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41059 przez wiola
Dziewczyny,witam,ja mam chwilę dla siebie ,jak posadzę Filipka w leżaczku,włączę mu telewizor i na bajki,mini-mini,uwielbia i moze cały dzien patrzeć i oglądać,a najlepiej lubi siedzieć,u mnie na kolanach i przed komputerem,wtedy jest zadowolony ,wiem nie powinam,ale jest troszkę spokoju,ostatnio tylko na ręku,sam nie poleży,pozdrowionka.
;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #41063 przez _aga86_
Czyzby "Milosc na wybiegu"??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl