BezpiecznaCiaza112023

Konkurs 46 - Alice Munro

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #966734 przez Katarzyna
Zadanie konkursowe:
Zdradź, kto jest Twoim ulubionym pisarzem i napisz dlaczego (min. w 5 zdaniach).

Regulamin Konkursu:

1) Wziąć udział może 1 osoba (1 użytkownik, 1 adres mailowy) i tylko raz w danym konkursie.

2) Mile widziane polubienie poniższych stron na Facebook'u:
www.facebook.com/ZapytajPoloznaPL
www.facebook.com/wydawnictwoliterackie

3) Użytkownik zgłaszający musi być autorem tekstu zgłaszanego do konkursu.

4) Udział w konkursie biorą wpisy zamieszczone w tym wątku w dniach 17.02 - 24.02

5) Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 27.02.2015

5) Nagroda książka Alice Munro "Kocha, lubi, szanuje"



Opis książki:
Miłość jest przeznaczeniem, ale nie wytycza drogi na całe życie. Bywa, że pojawia się tam, gdzie jej nie oczekiwano, zmienia lub porzuca obiekt uczuć, niesie ze sobą namiętność bądź nudę przyzwyczajenia, nieraz utrzymuje się na niej „leciutki nalot nienawiści”. Autorka wypełnia przestrzeń między „kocha” a „szanuje” wielością odcieni uczuć i relacji. W jednym z opowiadań pisze, że „przypomina to bardziej chwytanie czegoś w powietrzu niż budowanie historii”. Opowiada o przeszłości, tworzy prawdopodobne scenariusze, ale nie namawia do poszukiwania prawdy o przyszłości za wszelką cenę: „Nie pytaj, bo wiedzieć nie trzeba… co gotuje nam los, tobie i mnie”.

Munro pokazuje, jak głębokie i niepowtarzalne może być życie zwykłych ludzi zawieszonych między prowincją a miastem, wiarą a bezbożnością, historią własnego życia a zapisanym gdzieś losem.

Zaczerpnięty ze strony Wydawnictwa Literackiego.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #966782 przez MARI
Witam.Lubię czytać książki lekkie, przyjemne z wątkiem miłosnym. :)
Jednym z moich ulubionych pisarzy jest NICHOLAS SPARKS.
Kiedy przeczytałam jego pierwszą powieść od razu przypadła mi do gustu, na dzień dzisiejszy przeczytałam jego wszystkie powieści i żadna z nich mnie nie zawiodła. Sparks mnie wzrusza, rozśmiesza, ale także zmusza do refleksji nad własnym życiem. Potrafi wzbudzić we mnie mnóstwo emocji.
Jego książki się bardzo szybko czyta i są to powieści zapadające na długo w pamięci.
W jego powieściach nie ma nieodpowiednich słów, nie ma niepotrzebnych rozdziałów oraz nudnych dialogów...
Po przeczytaniu wszystkich jego książek nigdy się nie zawiodłam wręcz przeciwnie nie mogę się od nich oderwać.
Polecam na urlop, weekend oraz na każdą wolną chwilę, ponieważ książki Sparksa czyta się jednym tchem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #966905 przez misiana
Przeczytałam wiele książek, lecz najbliższe memu sercu są książki Nicolasa Sparksa ! <3
Książki Sparksa to książki miłosne, niedość że wciągają to jeszcze pozwalają mojej wyobraźni " szaleć ", myśleć "co by było gdyby.. " :)
CZasem nawet utożsamiam się z bohaterami. Pierwszą książką jaką przeczytałam było: "od pierwszego wejrzenia". I się zaczęło ;)
od tamtej pory mój obecny mąż na każdą okazję kupował mi właśnie książki Sparksa :) nie jedną noc zawaliłam na przeczytanie jej, nie raz płakałam lub śmiałam się w głos.
Polecam każdemu przeczytanie jego książek, zapewniam że przypadna wam do gustu :) z chęcią "połknę" coś nowego, ksiązki Alice Munro "Kocha, lubi, szanuje" nie mialam okazji przeczytac ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #967460 przez Ewa Rachela
Moją ulubioną pisarką, do twórczości której żywię ciepłe uczucia jest Małgorzata Musierowicz. Powieści Jeżycjady poznałam (zapewne jak każda z Nas) w podstawówce. W sadze o rodzinie Borejków mieszkających na Roosevelta 5 w Poznaniu zakochałam się po uszy. Pani Musierowicz stworzyła idealny portret ciepłej, kochającej i wspierającej rodziny. Dla zagubionej nastolatki jaką byłam perypetie Borejków były jak balsam dla duszy. Poza tym opisy życia Borejków uświadomiły mi jak bardzo nie doceniam tego co mam i jak to co zwyczajne i codzienne może byc piękne. Na koniec mała anegdotka. Dawno temu pracowałam za granicą jako niania. Mocno zestresowana przyjechałam po raz pierwszy do rodziny, z którą miałam mieszkac. Kiedy weszłam do mojej sypialni odkryłam biblioteczkę a tam.... Całą serię książek Małgorzaty Musierowicz! Pomyślałam wtedy, że w domu w którym są Borejkowie spotkają mnie same dobre rzeczy. I tak się stało! Nota bene, nie spałam po nocach dopóki nie pochłonęłam wszystkich części :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #968225 przez diff86
Moją ulubioną pisarką jest właśnie Alice Munro. To niesamowite z jakim wdziękiem i dojrzałością operuje piórem. Maluje świat, ubiera go w słowa i owiewa szerokim wachlarzem emocji. Stoi nieco w oddali, przygląda się, ale nie odzywa, czuje się wręcz, jak powoli i trafnie wyciąga wnioski. Wspaniałość noblistki tkwi w tym, że rozumie jak skomplikowane bywają relacje między ludźmi, jak różne pobudki kierują naszymi poczynaniami, z jak wieloma wątpliwościami i pytaniami przychodzi nam się mierzyć każdego dnia. Nie zawsze można jednoznacznie powiedzieć, że „to” jest czarne, a „tamto” białe. Pomiędzy kryje się tak wiele odcieni!
Często jej bohaterkami są kobiety, to im oddaje głos i chwała jej za to, bo od wieków wiadomo, że ich natura pozostaje wciąż niezrozumiana i zaskakująca :) Ich losy przeplatają się lub toczą na rozmaitych płaszczyznach, są radosne lub tragiczne, pełne doświadczeń lub naiwne…ale z całą pewnością są inspirujące!
Bardzo przypadł mi do gustu styl Munro – oszczędny, przenikliwy, czasami ironiczny, pełen trafnych obserwacji, ale i pozostawiający możliwość dopowiedzenia sobie historii, bo pisarka nie wszystko wyjaśnia i podaje na tacy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #968564 przez swita77
Uwielbiam Joannę Chmielewską! Pierwszą książkę jej autorstwa przeczytałam jeszcze w podstawówce i tak się zaczęła moja przygoda z panią Joanną ;) Jej książki towarzyszą mi w przełomowych momentach mojego życia, ale przede wszystkim poprawiają mi nastrój! Trzeba przyznać, że Joanna Chmielewska ma naprawdę wyborne poczucie humoru. Jej książki, oprócz niezwykle skomplikowanej fabuły i nieprawdopodobnych przypadków aż skrzą się od żartów sytuacyjnych i słownych. Wiele z nich zapisałam sobie w notesie, bo czasami używam ich jako, hmmm, ciętych ripost ;) Lubię zanurzać się w rzeczywistość wykreowaną przez pisarkę, bo podczas czytania mam wrażenie, że akcja dzieje się w mieście (albo wiosce), które dobrze znam. I bohaterowie, nawet czarne charaktery, też wydają się jakieś znajome… Postacie, które autorka umieszcza w swoich powieściach, są doskonale nakreślone. Są tak wyraziste i pełnokrwiste, że często wybieram sobie jedną z nich i czuję się tak, jakbym to ja była bohaterką książki;) Jej książki mają też tę zaletę, że czyta się je z niesłabnącym zainteresowaniem, ba, one potrafią pochłonąć czytelnika bez reszty! Ma autorka talent do wymyślania kryminalnych intryg i do mylenia tropów, że nie można się doczekać zakończenia, które zazwyczaj jest zaskakujące. Z przyjemnością przeczytałam też jej poradniki: Jak wytrzymać z mężczyzną, Jak wytrzymać ze współczesną kobietą czy Jak wytrzymać ze sobą nawzajem. Temat związków dwojga osób został przedstawiony z przymrużeniem oka, choć przy okazji udało się autorce przemycić kilka prawd i morałów. I za tę niezwykłą umiejętność cenią ją najbardziej:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #970333 przez Katarzyna
Książkę wygrywa MARI :-)

MARI napisał: Witam.Lubię czytać książki lekkie, przyjemne z wątkiem miłosnym. :)
Jednym z moich ulubionych pisarzy jest NICHOLAS SPARKS.
Kiedy przeczytałam jego pierwszą powieść od razu przypadła mi do gustu, na dzień dzisiejszy przeczytałam jego wszystkie powieści i żadna z nich mnie nie zawiodła. Sparks mnie wzrusza, rozśmiesza, ale także zmusza do refleksji nad własnym życiem. Potrafi wzbudzić we mnie mnóstwo emocji.
Jego książki się bardzo szybko czyta i są to powieści zapadające na długo w pamięci.
W jego powieściach nie ma nieodpowiednich słów, nie ma niepotrzebnych rozdziałów oraz nudnych dialogów...
Po przeczytaniu wszystkich jego książek nigdy się nie zawiodłam wręcz przeciwnie nie mogę się od nich oderwać.
Polecam na urlop, weekend oraz na każdą wolną chwilę, ponieważ książki Sparksa czyta się jednym tchem :)


Proszę o przesłanie danych adresowych na priv. :-)

Gratuluje, a wszystkim którzy wzięli udział w konkursie dziękuję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #973048 przez MARI
Książka właśnie do mnie dotarła :) bardzo dziękuję za wyróżnienie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl