BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2012

10 lata 4 godzin temu #864596 przez labelo
jejku,ale daaaaawwwwnnnooooo mnie tu nie było:P

Kochane, chciałam powiedzieć,zę wikunia będzie miała rodzeństwo:), jestem w 10 tygodniu, termin na październik:)

PRZESZCZĘSLIWA!!!!!!!


ale druga ciazą- MEGA nudnosci:(, z wiki takich nie mialam,moze dlatego,ze biore Duphaston:(.

Wikunia jeszcze nie mowi:(, troche sie martwie...., tylko mama, tata, baba....., z nocnikiem tez srednio




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 godzin temu #864670 przez aga2+1
labeloGRATULACJE:) Nie martw się Wiki zacznie mówić w swoim czasie. Kazde dziecko rozwija się w swoim tempie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #866379 przez Ingrid29
labelo gratuluje serdecznie. To życzę spokojnej ciąży i zdrówka dużo :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #877115 przez beadka7
Labelo gratulacje!!!
Co do mówienia- u nas też ciężko z tym idzie- za miesiąc 2 lata a Krzyś tylko mama tata, dada baba, am, sisi tak nie i po swojemu resztę. Też się martwię i bardzo czekam aż zechce powtarzać różne słówka.

Nocnik też masakra, mały wie że na niego robi się sisi, ale usiąść nie chce za nic. Nakładka też nie zdaje egzaminu.

Aga ingrid akurat poruszyłyście temat o którym ja tu chciałam napisać. Mały średnio raz na 1,5 miesiąca choruje. Wiecznie męczy go kaszel i katar.. ja jestem załamana, bo musze ciągle brać w pracy L4, bo mąż nie może zrobić sobie wolnego, w dodatku mały tak się męczy z tym kaszlem, już miałam różne leki i w sumie najlepiej inhalacje pomagają, ale nie mogę mu robić cały czas, bo potem nie bedą dawać efektu. Ktoś mi podpowiedział, żebym zrobiła mu testy alergiczne, nie wiem czy to w tymn wieku możliwe ? ale na pewno pójdę prywatnie, bo lekarze u nas w przychodni to o kant dupy rozbić, tylko by dawali antybiotyki i co rusz ten sam- a skoro nie pomaga, to chyba coś znaczy prawda ?

U nas z nowości to fakt, że mały już funkcjonuje bez smoka- całkiem przypadkiem się to stało, bo wymieniłam mu smoczek, któy najwidoczniej mu nie przypadł do gustu i od tamtej pory tj od 18/04 mamy spokój :)
Dodatkowo synek nie pije już mleka- przy czym sam z nigo zrezygnował, od około tygodnia, nie wypił ani mililitra- przy podawaniu odruch wymiotny i koniec.
Zrobił się za to trochę niejadkiem- mamy walkę o każdy kęs, każdą łyżeczkę czegokolwiek. Mam problem, bo kończą mi się pomysły- jajecznica, parówki, naleśniki, zupki, mięska, jogurty płatki i różne inne mu nie podchodzą. Teraz najkepiej to by jadł cały czas ziemniaki z samym masełkiem. Jakieś pomysły ?

Pozdrawiam Was gorąco :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #877762 przez aga2+1
beadka testy można już robić Tosia będzie miała w czerwcu na laktoze, pyłki, sierść świnki morskiej, kota, psa itp. Co do antybiotyków to wreszcie trafiłam na normalnego lekarza (chodzę prywatnie, bo w przychodniach masakra) i właśnie ostatnio jak Tosia nam się rozłożyła na maxa powiedział, że zawsze trzeba robić badanie krwi z crp, aby zobaczyć czy dana infekcja jest wirusowa czy bakteryjna . Crp do 45-50 to wirusówka i nie podaje się antybiotyku tylko zbija się temperaturę i ewentualnie syropki na infekcje wirusowe typu BioaronC czy groprinosin, a jak crp jest powyżej 50 no to już niestety jest bakteryjne i trzeba włączyć antybiotyk. Poza tym młoda dostała uodparniajaco Rybomunyl i kazał koniecznie zaszczepić na pneumokoki, bo to one najwięcej infekcji powodują tym bardziej, że Tosia chodzi do żłobka. Tak więc mała siedzi już 2 tygodnie w domu trochę ze mną trochę z babcią, a przed nami kolejne 2 tygodnie, bo musi przyją całe opakowanie Rybomunylu i musi być zaszczepiona.
Z jedzeniem to u nas róznie raz ma apetyt raz nie ma, ale tak ogólnie nie jest źle. Rano np prawie nic nie je, a po południu i na wieczór wcina, aż jej się uszy trzęsą. Ja już i tak gotuję takie rzeczy, które ona lubi tzn. zupki pełne warzyw i mięcha (mięso to podstawa hehe), ryby-dorsz, łosoś, sałatki z tuńczykiem, makrelke wedzoną lubi, mięsko w sosiku z ziemniakami, makarony z sosem i mięsem. Tosia uwielbia parówki, tosty, chleb tostowy w jajku smazony na patelni - bez tłuszczu, a na sniadanie je albo suchą bułkę, albo samą szynkę, serek żółty , albo same płatki bez mleka. Mleko pije tylko raz wieczorem, ale to już tak na półśpiąco inaczej nie wypije. A zapomniałam młoda posmakowała w frytkach:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #879657 przez Ivvona
Witam serdecznie
Chciała bym zaprosić mamy ze śląska jeśli takie tu są ;)
na sesje zdjęciowe swoich pięknych brzuszków jak i narodzonych maluszków.
Zapraszam również do oglądania moich prac na stronie..
www.facebook.com/pages/Iwona-Kielerz-Fotografia/512564335507806

Zachęcam do polubienia i śledzenia różnych promocji
Wszelkie pytania proszę kierować na maila lub telefonicznie.
Pozdrawiam

FOTOGRAF

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl