BezpiecznaCiaza112023

waga i karmienie polrocznego dziecka

12 lata 3 tygodni temu #338753 przez anuka86
moje drogie!

pisze, bo potrzebuje opinii doswiadczonych mam, ktore maja pojecie o wychowaniu dzieci i sa na biezaco. otoz co chwila slysze od wszystkich z rodziny i otoczenia ze moja polroczna corcia to kluseczka, grubaska, itp. troche mnie to martwi, bo przeciez nie bede odchudzac tak malego dzieciatka.
Moj szkrab ma 69cm i wazy 8kg. czy to duzo? ile wazyly wasze coreczki? dodam ze do niedawna karmilam ja piersia, teraz jej menu wyglada tak:
5.00 cyc
8.30 - mleko modyf. ok 70ml
11.30 zupka- sloiczek, lub gotowana przeze mnie
14.30 cyc
17.00 deserek - sloiczek
19.30 kaszka na mleku mod. ok 180ml
czasem budzi sie w nocy i dostaje cyca, ale to bardziej na uspokojenie niz najedzenie.
co powinnam zmienic w jej karmieniu?bo moze faktycznie ja przekarmiam...
bardzo prosze o pomoc i rady!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 tygodni temu - 12 lata 3 tygodni temu #338949 przez nikita
anuka mój synek ważył 8600 jak miał 5 miesiecy a ile miał wzrostu to nie wiem ale nie należny do wysokich, rodził sie z wagą 3300, nie przejmuj sie opiniami i "dobrymi radami cioć" tym bardziej ze karmiłaś piersią wiec maluszek miał to co najlepsze :)
a co do meni uważam ze jest ok i jak mala zjada ze smakiem to nie widzę problemu

teraz ma rok dzisiaj :ohmy: :ohmy: :ohmy: i wazy z 11.5 kg a może nawet i więcej i juz od 2 miesięcy chodzi :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 tygodni temu #340467 przez anuka86
nikita serdeczne zyczonka dla Twojego szkraba!!!

staram sie nie sluchac opinii wszystkowiedzacych cioć, jednak sama wiesz jak to jest jak sie w kolko jedno i to samo slyszy. wiec sie zaczelam zastanawiac czy moze faktycznie za duzo ja karmie. ale moja mala ma naprawde spory apetyt, je ze smakiem, lubi nowosci, i nie wyobrazam sobie zeby jej odbierac jedzonko. powoli staram sie wyeliminowac piers, ale malymi kroczkami, narazie nie widze sprzeciwu;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #930731 przez patka89
Czytam i nie wierze.
co za ludzie moja 5 miesięczna córcia wazy 7 kg i ma 68 cm i pani doktor powiedziała ze bardzo ładnie przybiera.
Myśle,ze należy się cieszyć jak dziecko przybiera gorzej jakby tracili na wadze :)
Ps: czytałam tez w gazecie ,ze dziecko do roku czasu przybiera 3 krotnie więcej to normalne z nieporadnego noworodka musi zrobić się słodkim samodzielnym niemowlaczkiem
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933470 przez olga85
jak dla mnie ma odpowiednią wagę i podajesz też jej wystarczająco jedzenia więc nie ma co się przejmować, niektórzy to muszą krytykować :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #933625 przez ann-sunshine
Witam,

Twoje dziecko wcale nie je za dużo. A w wieku 6 mcy właśnie tak większość dzieci wygląda, jak pulchne kluseczki z wałeczkami :-) to minie jak zacznie raczkować, chodzić i biegać, a potem przestanie przybierać na wadze tak szybko. A tym co się wtrącają mów że masz śliczne zdrowe dziecko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934124 przez patka89
Dokładnie dziewczyny maja racje.
Mysle,ze jest sie czym martwić dopiero jak dziecko nie chce jeść bo to świadczy ,ze może jest coś nie tak.
Maj córcia je tak
5:40-180ml mleka
9:00- 180 ml mleka plus jedna łyżeczka kaszki manny ( wprowadzamy gluten)
9:30 deserek owocowy
12:30 zupka
15:00 mleko 180ml
16 jakieś jabłuszko czy coś
18 :00 kaszka na podwieczorek
21:00 (po kąpieli) 180 młyn mleka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiora
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl