BezpiecznaCiaza112023

Porodowy Biznes - film

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #5879 przez Katarzyna
"Porodowy Biznes", to film przedstawiający cięcie cesarskie i poród naturalny. W Stanach Zjednoczonych wykonuje się bardzo dużo cięć cesarskich, które niekoniecznie powinny mieć miejsce. Między innymi dlatego powstał ten film, aby wywołać dyskusję na temat sposobu rodzenia dzieci.

Zapraszam do obejrzenia filmu "Porodowy Biznes" i dyskusji.

1 część:


2 część:


3 część:


4 część:


5 część (dostępna po zalogowaniu):
www.youtube.com/verify_age?gl=PL&hl=pl&n...ch%3Fv%3DoLHEu3rqN38

6 część (dostępna po zalogowaniu):
www.youtube.com/verify_age?next_url=/watch%3Fv%3DoOU2kcs82gE

7 część:


8 część:


9 część:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu - 14 lata 1 miesiąc temu #6032 przez kasiora
wkoncu znalazlam chwile na zobaczenie tego filmu :blink:
mozna by bylo pisac i pisac na temat tego filmu ale mnie najbardziej zaskoczylo to ze w "AMERYCE" jest takie zacofantwo ! ! ludzie sa tak pusci i ograniczeni! ! :angry: lekarze sa tak nie doksztalceni co do porodu !! :huh: poprostu szok !

co do porodu w domu nie jestem zwolenniczka, ale majac rodzic w takich szpitalach i przy takich lekarzach jednak wybralabym dom :dry:

film naprawde warty obejrzenia :woohoo:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #6181 przez Katarzyna
Mnie najbardziej zszokowało podejście do cięcia cesarskiego. Na filmie jest powiedziane, że to wręcz powszechne, że kobiety mają zapisaną datę narodzin dziecka. Z tego względu mogą zaplanować swoje życie.

Niezwykle ważne w kreowaniu poglądów dotyczących metod rodzenia dzieci mają gwiazdy będące w ciąży, co zresztą zostało podkreślone w filmie. Za przykład podali Victorię Beckham.

W Polsce natomiast mówi się o cięciu cesarskim na życzenie.
Czyżbyśmy zaczęli przejmować "modę"?


kasiora napisała:

co do porodu w domu nie jestem zwolenniczka, ale majac rodzic w takich szpitalach i przy takich lekarzach jednak wybralabym dom :dry:


Kasiora np. w Holandii dzieci głównie rodzą się w domu :) Położne opiekują się kobietą w ciąży fizjologicznej jeśli coś jest nie tak wtedy ciężarna kierowana jest do lekarza. Myślę, że gdyby w Polsce porody domowe były bardziej popularne stosunek do nich też byłby inny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #6195 przez Mirella
A ja bym chętnie urodziła w domu "na własnych śmieciach" :) Niestety za stara jestem na takie eksperymenty, podobno do kobiet po trzydziestce położne do domu przychodzić nie chcą bo za duże ryzyko, a i moja ciąża całkiem książkowa nie była....
Kiedyś dzieci rodziły się w domach i nikogo to nie szokowało, poród w szpitalu to stosunkowo nowy wynalazek

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #6359 przez Katarzyna
Teraz jeśli kobieta chce rodzić w domu, to powinna wcześniej poszukać położnej, która podejmie się przyjęcia porodu w domu. Następnie będzie analiza przebiegu ciąży czy jest fizjologiczna czy nie. Natomiast niektóre sale porodowe są stylizowane na warunki domowe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu - 14 lata 3 tygodni temu #6428 przez poli
Napisałam bardzo długo i mi się skasowało :( Teraz będzie krótko.
Następny poród jeśli zdrowie pozwoli będzie w domu. Niestety z Szymonkiem nie mieliśmy takiej szansy.

Jeśli chodzi o film, już kiedyś na forum wstawiałam do niego link :)
Niestety moda ze Stanów zagląda coraz częściej w nasze Polskie realia. Prawie każda z moich koleżanek w szpitalu dostała na "dzień dobry" oksytocynę, a po niej bóle są olbrzymie. Już w Polsce aby zniwelować ten ból podaje się ZZO po którym matka nie zawsze współpracuje z położną i poród kończy się cięciem.
Inna sprawa, że mam koleżankę, która miała CC, ponieważ szpital zamykali, dziewczyna z którą leżałam po porodzie, miała CC, ponieważ nie chciała byc luźna po porodzie.
Mi samej w 39 tc lekarka zaproponowała oksytocynę na wywołanie porodu, bo łóżko trzeba zwolnic. Leżałam z nadciśnieniem, cukrzycą i podejrzeniem zatrucia. Gdy odmówiłam, zostałam wypisana.
Urodziłam całkowicie naturalnie, bez większych problemów i żadnych ingerencji lekarzy i położnych zdrowego synka trzy dni po terminie. I w przeciwieństwie do większości dziewczyn po oksy, uważam, że poród nie jest traumą i nie boli tak jak czasem ktoś opowiada :)
Cięcie powinno byc wykonywane tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia matki i dziecka, oksytocyna tylko w przypadku rzeczywistych wskazań, tak samo jak ZZO. Wszystko jest dla ludzi, ale wszystko z głową. Po co zakłócac na siłę naturalnie przebiegający poród, który tylko trwa troszkę dłużej niż dyżur lekarza :/

A jednak wyszedł esej :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #6433 przez Mirella
Poli to o tym filmie mówiłaś kiedyś? To cieszę się, że się pojawił na forum bo jak ściągnęłam to mi się otworzyć nie chciał, eh ten mój komp.... A z Twoimi słowami zgadzam się całkowicie, to natura powinna decydować, a nie względy ekonomiczne, niestety szpitale jakoś "fabrycznie" działaja.... Ja mam silne podejrzenia że mnie pocięli, bo miejsce na porodówce było potrzebne, i nawet oksytocyny mi pożałowali.... Inna sprawa że gdyby mnie nie pocięli to bym musiała za parę miesięcy zgłosić się na operację, która jak się okazało przy cesarce, była całkowicie zbędna.
Gdybym mogła też bym wybrała poród w domu, ale ja chyba za stara jestem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #7063 przez Moniq
W końcu udało mi się obejrzeć cały film, w prawdzie na raty ale skończyłam. Wczoraj napisałam też o nim opowiadanko ale tak długo pisałam że wylogowało mnie ze strony, dziś robię drugie podejście  po obejrzeniu tego filmu jestem przerażona, tym jak lekarze traktują cc, jako lekki zabieg, wykonywany jak na taśmie produkcyjnej, raz dwa i po sprawie; przecież większość personelu medycznego, który się na filmie wypowiadał nie widział na oczu naturalnego porodu; wszystkim kobietom jak leci dają leki: przeciwbólowe, na wywołanie i znów przeciwbólowe i znów na wywołanie i tak robi się błędne koło; czy faktycznie jest to takie finansowo uzasadnione????
Cesarka na żądanie, ustalanie daty porodu, tak żeby matce było wygodnie???? Przecież dziecko rodzi się wtedy, kiedy jest gotowe. Ciekawe czy za kilka lat nie okaże się że dzieci urodzone „w terminie zażyczonym przez matkę” nie będą miały jakiś problemów zdrowotnych; pomijam wpływ tej kaskady leków na zdrowie dziecka. Przykre jest to, że w naszym kraju coraz częściej wśród kobiet pojawia się podobne myślenie. Poza tym krąży tyle makabrycznych opowieści o porodzie, że kobiety w ciąży na samą myśl ogarnia paniczny lęk. Kobieta zaznajomiona ze swoim ciałem i wsłuchana w nie będzie wiedziała co robić, przecież poród to czysta fizjologia, coś najbardziej naturalnego na świecie, coś jak „zew natury”  Poród naturalny daje kobiecie dużo wiary we własne siły i możliwości oraz zaufanie do własnego ciała.
Uważam że natura jest bardzo mądra, mądrzejsza od wszystkich tych medyków razem wziętych i że skoro wymyśliła, że poród przebiega w taki sposób, to ma to swój cel, swoje uzasadnienie, że jest to potrzebne zarówno matce jak i dziecku; czy musimy wszystko ulepszać??? chociaż w tym przypadku to raczej komplikować.
Czy chciałabym rodzić w domu??? Trudno powiedzieć, zastanowię się gdy będę kolejny raz w ciąży; teraz rodziłam w szpitalu ale w trakcie porodu nie widziałam lekarza na oczy i nie czułam braku jego obecności. Poród w domu może być niezwykłym przeżyciem, na własnych śmieciach, własnych zasadach; chociaż z drugiej strony trochę strach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl