BezpiecznaCiaza112023

Chrzciny

14 lata 8 godzin temu #10480 przez sloneczko
Dziewczyny zastanawiam sie w jakim wieku roku zycia dziecko wedlug Was powinno byc ochrzczone.

Jakie drugie imie wybrac, osoby swietej czy imie ktore nam sie podoba.

Jakie ubranko, takie dlugie czy normalny garniturek albo sukieneczke?

Czy Wy chrzesnych braliscie z rodziny, czy bardziej kogos kogo znacie kilkanascie lat i jest Waszym przyjacielem?


p.s Ja chce chrzciny zrobic jak mala bedzie miec ok 3 msc, zato moj maz chce jak bedzie miec roczek, zeby byla juz troche swiadoma, ale tyle czasu nieochrzczone dziecko....

Nad imieniem malo sie zastanawialismy, jak narazie bylo nam ciezko wybrac pierwsze, dlatego liczymy na to ze z drugim bedzie latwiej ;)

a z chrzesnych wezmiemy z rodziny. Ktorzy byli tez na naszemy slubie swiadkiami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 godzin temu #10483 przez ilona
ja sloneczko też bym chciała jak dziecko będzie miało ponad 3 miesiące Go ochrzcić. Bo 22 sierpnia w moje urodzinki :) , ale mój mąż uważa że to za wcześnie :) (Ci nasi panowie......)
ale moim zdaniem roczne dziecko i tak chyba nie będzie pamiętać tego dnia.

Drugie imię po tacie :)

A rodzice chrzestni... tu mamy problem tzn. mama chrzestna to moja siostra już się "zadeklarowała" że ona chce i nikt inny :) ale z ojcem będzie problem, bo w rodzinie nie mamy nikogo w stosownym wieku więc chyba będzie męża przyjaciel.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 godzin temu #10484 przez Katarzynka
U mnie też dzidzia bedzie miała mniej więcej 3 miesiące bo chcemy w święta Bożego Narodzenia

Chrzestną będzie moja siostra, a chrzestnym kuzyn mojego męża :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 5 godzin temu #10489 przez Lidziun
ja ochrzcilam mala jak miala rok i to bylo dokladnie w jej urodzinki wiec mialam 2 imprezy w jednym, nie przejmowalam sie zbytnio tym, że przez rok nie byla "wierzaca", ja podziwiam niektorych rodzicow co np w zimie ida do kosciola z miesiecznym dzieckiem, moja siostra chrzcila swoja corke jak miala prawie 2 lata, mysle, że to nie ma znaczenia
ubranko?? wg uznania moja byla w bialym, ale razem z nami byl chlopiec ktory byl ubrany zwyczajnie, w malenki garniturek i nikt sie tego nie "czepial"

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 godzin temu - 14 lata 4 godzin temu #10490 przez kasiora
ja garbielka chrzcilam jak mial 6 mc, tak mi poprostu pasowalo :)
chrzestna kuplia mu sliczny garniturek , byl juz wiekszy to sie w nim ladnie prezentowal :)



wlasnie taki : (gabrielek z chrzestna ) :lol:



chrzestnymi byla rodzina, brat chlopaka i moja siostra ;)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 godzin temu #10491 przez Mirella
My Klaudię ochrzcimy dzień po pierwszych urodzinkach :) też będzie 2 w 1. Na początku myśleliśmy ze wcześniej to zrobimy, ale to było nieprzewidywalne dziecko, często trzeba było z kościoła w czasie mszy wychodzić, musiałam ją karmić pod kościołem, uznaliśmy ze to nie ma sensu robić chrzciny w takich warunkach. W zimę nam nie pasowało, bo chcemy gości na dworze przyjąć, takie garden party :)
Roczne dziecko na pewno swoich chrzcin nie zapamięta, nie mam złudzeń. A niedawno widziałam u nas chrzcili dziewczynkę chyba trzy albo czteroletnią, no to ona coś może zapamięta :P
Jedno imię dziecko powinno mieć "święte" żeby miało swojego patrona, nie ważne pierwsze czy drugie.
Ubiorę w jakąś białą sukienkę, ładną ale bez przesady, żeby to nie była jednorazówka, bo to nie ma sensu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 godzin temu #10498 przez ilona
Mirella co do ubioru popieram.
Żeby nie był to strój jednorazowego użytku....
Bo te"specjalne" do chrztu kosztują majątek ( sukienka 150 zł) a zakładasz ja raz bo jest zbyt elegancka żeby dziecko tak wystroić na co dzień, falbany jakieś czy tiule.. .:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 godzin temu #10508 przez sloneczko
kasiora super maly wygladal.

ja tez niechce w zime chrzcic.

popieram tez ubank ktore pozniej mozna wykorzystac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 godzinę temu #10514 przez _aga86_
Moja coreczka urodzila sie w pazdzierniku i w zime rowniez nie chcialam chrzcic. Planujemy chrzciny w czerwcu- rowniez ze wzgledu na to by zrobic je na ogrodzie- tak inaczej:) Julka bedzie miala wtedy 8 m-cy... Drugiego imienia nie bedzie miala. Julia to imie swiete, wiec nie potrzebne jest drugie imie:) Zreszta ja (oprocz tego z Bierzmowania) rowniez mam jedno imie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 godzinę temu #10526 przez Margolec
My na pewno ochrzcimy dziecko szybko (jak będzie zdrowe i wszystko ok to może nawet 3msiesięczne). Chrzestni będą nie z rodziny ku wielkiemu oburzeniu rodziny męża (teściowa najchętniej by nawet decydowała o tym co mamy jeść, ale nim ma mowy, za bardzo cenię sobie swoją niezależność), ale jakoś nas mało to obchodzi. Ubranko? chyba po prostu żeby białe było i już:)





Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #10564 przez gonia.1985
my się włąsnie szykujemy do chrzcin, i chyba zrobimy dopiero jak będzie cieplej, mały urodził się w lutym więc myślę że to nie będzie problem jak ochrzimy go np. w maju lub czerwcu. Co do ubranka to również nie będę przesadzała, wydaje mi sie że biała koszula i jakieś spodnie wystarczą, nie chcę zrobić z niego pajaca, a co myslicie o wynajęciu jakiejś restauracji na chrzciny z jakimś obiadem i deserem??Czy lepiej w domu??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #10565 przez sylwus136
nasz maluch ma sie urodzic w kwietniu 13 a chrzciny zaplanowalismy na 5 czerwca :_)
jak jednak wyjdzie to sie jeszcze okaze :D
na swiadkow bierzemy mojego brata i najblizsza kuzynke mojego meza ;-)
znajomych ani przyjaciól nie bo jak wiadomo róznie w zyciu bywa.jednego roku wilkaprzyjazn innego wielka nienawisc i potem kontakt sie urywa a maluch nie ma chrzesnego ;/ a z rodziną jednak jest inaczej...zawsze zostaje to zoobowiazenie tak moim zdaniem ;_)

co do imienia to maluszek bedzie nosil imię Kacper które jest swięte wiec innego wybieracmu nie bedziemy :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #10566 przez sylwus136
gonia.1985 napisał:

a co myslicie o wynajęciu jakiejś restauracji na chrzciny z jakimś obiadem i deserem??Czy lepiej w domu??


my wynajmujemy lokal gdzie zapłacimy od osoby 30zł
w tym bedziesłodkie i mała kolacja :-)
moim zdaniem to wystarczy. I BEDZIE TYLKO najblisza rodzina czy koło20sob nie wiecej :-)
a w domku nie robie bo mammałomiejsca a poza tym nie miała bym siły tego wszystkiego pozniej posprzątać:D


wybaczcie ze pisze post pod postem :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #10567 przez _aga86_
gonia.1985 napisał:

my się włąsnie szykujemy do chrzcin, i chyba zrobimy dopiero jak będzie cieplej, mały urodził się w lutym więc myślę że to nie będzie problem jak ochrzimy go np. w maju lub czerwcu. Co do ubranka to również nie będę przesadzała, wydaje mi sie że biała koszula i jakieś spodnie wystarczą, nie chcę zrobić z niego pajaca, a co myslicie o wynajęciu jakiejś restauracji na chrzciny z jakimś obiadem i deserem??Czy lepiej w domu??


Tak jak Tobie bedzie wygodnie:) My na poczatku planowalismy w restauracji, ale stwierdzilismy, ze lepiej ochrzcic jak bedzie cieplo- np. czerwiec i zrobic party na ogrodzie:) No, ale jesli pogoda nie dopisze to przeniesiemy sie do domu (bo jak wiadomo restauracjie trzeba zabukowac duzo wczesniej)- mamy wielki salon, wiec nie bedzie problemu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #10577 przez kasiora
sylwus136 napisał:

gonia.1985 napisał:

a co myslicie o wynajęciu jakiejś restauracji na chrzciny z jakimś obiadem i deserem??Czy lepiej w domu??


my wynajmujemy lokal gdzie zapłacimy od osoby 30zł
w tym bedziesłodkie i mała kolacja :-)
moim zdaniem to wystarczy. I BEDZIE TYLKO najblisza rodzina czy koło20sob nie wiecej :-)
a w domku nie robie bo mammałomiejsca a poza tym nie miała bym siły tego wszystkiego pozniej posprzątać:D


wybaczcie ze pisze post pod postem :D


ja robilam chrzciny w knajpie. bylo 16 os. obiad, ciasto , torcik i oczywiscie zero alkoholu (bo to impreza dla dziecka a nie popijawka ) :lol:
bardzo wygodnie nie musialam w domu wszystkiego szykowac ani potem sprzatac :blink:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl