BezpiecznaCiaza112023

Poród w wodzie

14 lata 5 miesiąc temu #67 przez ilona
Czy wiecie może czy przewlekła choraboa jelit ( choroba Leśniowskiego-Crohna)
jest przeciwskazaniem do porodu w wodzie??? Nigdzie nie mogę znaleść info na ten temat.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 4 miesiąc temu #161 przez butterfly82
nie mam pojecia, ale najlepiej zapytaj swojego lekarza ginekologa - na pewno Ci poradzi. ja tez planowalam porod w wodzie, a ostatecznie skonczylo sie na szybkim prysznicu bo maly strasznie pchal sie na swiat:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #998 przez tysia178
nie wiem.. wiem tylko,że przeważnie każda choroba sprawia ,że poród w wodzie jest niemożliwy..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1454 przez aniaw
Niestety jest bardzo dużo przeciwwskazań do porodu w wodzie.

A czy któraś z Was rodziła w ten sposób?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1512 przez Scholastyka21
mi też się "marzył" poród w wodzie, ale niestety wszystko potoczyło sie trochę inaczej i urodziłam naturalnie normalnie :p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #1527 przez motyl
Ja chciałam rodzić w wodzie i do wody, ale w związku z tym, że pobieraliśmy krew pępowinową poród do wody nie był możliwy, ze względów technicznych. Mogłam zatem spędzić dużo czasu w wannie, ale już na sam akt rodzenia się małego musiałam wyjść. Miałam cukrzycę ciążową i nie było to przeciwwskazaniem do porodu w wodzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #2997 przez Scholastyka21
motyl, a do czego tak właściwie pobiera się krew pepowinową?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 miesiąc temu #3007 przez tysia178
a komórki macierzyste pobierala któraś??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22583 przez Katarzynka
Czy któras z dziewczyn rodziła w wodzie ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22589 przez Gosia
Ja się właśnie nad tym zastanawiam. Już nawet byłam w szpitalu na takiej sali porodowej i oglądałam te sprzęty, np.wannę. Jest z hydromasażami. Moja kumpela dwukrotnie rodziła we wodzie i powiedziała, że jakby miała 3 dziecko rodzić to też tylko i wyłącznie we wodzie. Powiedziała, że nie ma porównania z porodem normalnym, ale jej poród trwał 45 min. a drugi godzinkę i nie miała ani nacięcia ani pęknięcia i to ją przekonuje w 100%

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22590 przez Katarzynka
No w moim szpitalu tez jest taka mozliwosc i też się nad tym zastanawiam tylko jeszcze nie pytałam czy przy takim porodzie moze byc Mąż, Bo wiem że są dwie sale z wannami i jest sala do porodu z Mężem... I nie wiem a Mąz chce byc wtedy razem z nami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22591 przez Gosia
U mnie może być, więc myślę że u Ciebie też :laugh: Poród to poród! Czy ten poród u Ciebie jest płatny? A skąd jesteś jeśli można wiedzieć?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22593 przez Katarzynka
Z Augustowa. Z tego co wiem to nie jest płatny ale wszystkich szczegółów dowiem się dopiero w szkole rodzenia, a ja zaczynam dopiero 20.07

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22611 przez Joanna-Rona
A ja się zastanawiam bo moja przyjaciółka jest zdecydowana w 100% rodzić w wodzie.
I mnie też wzieło, ale dowiedziałam się, że jeśli chciała bym mieć znieczulenie
zewnątrz oponowe to napewno taki poród odpada. A ja się boje bólu więc nie wiem czy
nie zwycięży Znieczulenie :) Zobaczymy z czasem jak porozmawiam z moją położną czyli
gdzieś pod koniec sierpnia.

Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #22620 przez poziomka32
Witajcie!!! U mnie też jest możliwość porodu w wodzie. W wannie z wodą można przebywać do momentu samego porodu. Później na finisz niestety trzeba wyjść. Poród jest płaty i trzeba zgłosić się wcześniej i powiedzieć ze chce się w wodzie "rodzić" i zapisują mniej więcej na termin.Tez myślałam nad takim porodem, jednak wolę normalnie. W moim szpitalu jest prysznic z hydromasażem, który bardzo sobie chwaliłam przy pierwszym porodzie:)A tam jest dużo zamieszania. Wchodzisz do wody, później znowu trzeba wychodzić i tak co pół godziny jak dobrze pamiętam. A i tak rodzisz na łóżku. Ja zastanawiam się nad porodem w pozycji siedzącej - po prostu chciałabym "kucać" podczas porodu. Przy pierwszym leżałam i nie było łatwo. Ale życie samo zweryfikuje:):):)Pozdrawiam!!!!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl