BezpiecznaCiaza112023

Jakie akcesoria dla mamy karmiącej piesią?

14 lata 3 tygodni temu #6352 przez Katarzyna
Chciałabym, żebyśmy wspólnie stworzyli listę rzeczy przydatnych dla mam karmiących piersią. Rzeczy, które ułatwiają życie mamy karmiącej piersią.

Czy na takiej liście znalazłby się np. laktator, poduszka/ fasolka do karmienia, "przypominacz o karmieniu", maść na brodawki, stanik konkretnego modelu i marki?

Czy macie takie ulubione produkty, które Wam ułatwiły życie? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #6354 przez Mirella
Wkładki laktacyjne babyOno - moim zdaniem jedyne godne uwagi a różnych próbowałam :)
Jeżeli chodzi o maść, to ja stosowałam Bevitę, nie trzeba zmywać przed karmieniem i bardzo ładnie i szybko mi się brodawki goiły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #6358 przez sloneczko
Pani Kasiu co ma pani na mysli o przypominaczu o karnieniu? (zegarek, notatnik?)

W czym pomoze matce karniacej masc na brodawki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu - 14 lata 3 tygodni temu #6361 przez kasiora
mi "zycie uratowaly" silikonowe nakładki na piersi firmy AVENT dzieki nim moglam malego karmic piersia :laugh:
przydaja sie tez przy poranionych sutkach itp...

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #6362 przez Katarzyna
sloneczko napisał:

Pani Kasiu co ma pani na mysli o przypominaczu o karnieniu? (zegarek, notatnik?)

W czym pomoze matce karniacej masc na brodawki?


Słoneczko pisząc o przypominaczu o karmieniu miałam na myśli: notatnik/karteczkę, dzienniczek karmienia lub bransoletkę dla mam karmiących piersią.

Maść na brodawki napisałam z rozpędu. Myślałam o początkujących mamach, które karmią piersią i przeżywają dolegliwości związane z popękanymi brodawkami. Stąd napisałam maść na brodawki. Przepraszam za skrót myślowy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #6363 przez sloneczko
dziekuje za mila odpowiedz ;) co do tej masci mam jeszcze pytanie, czy ona jest na recepte? w kazdej aptece mozna ja dostac? i czy zaraz po porodzie trzeba juz ja miec, czy dopiero jak zaczna sie problemy? i jak poznac ze brodawki popekaja?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #6364 przez Katarzyna
Maść dostępna jest w aptece bez recepty. Można ją kupić przed porodem i spakować do torby. Maść stosuje się kiedy skóra na brodawce zaczyna pękać, robią się drobne otarcia lub skóra na brodawce jest sucha. Większość mam boryka się z problem popękanych brodawek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #6367 przez sloneczko
super dziekuje za odpowiedz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #6392 przez Agnieszka
Ja polecam maść na popękane brodawki LANSINOH, mi pomogła i szybko się zagoiło wszystko, Miałam jeszcze też Bepanthen, ale ta pierwsza uważam że dużo lepsza. kupiłam również nakładki na piersi, ale lezą nieużywane, bo jak się okazało mama nie chciała przez nie ssać, bo były jakieś przy duże. później się zorientowałam, ze któraś z firm ma w ofercie rozmiary do wyboru.
Poduszkę do karmienia przydała mi się bardzo, początkowo używałam jej także do siadania na krześle :)



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #6393 przez _aga86_
Zgadzam sie- poduszka jest rewelacyjna:) Ja z nia spalam w trzecim trymestrze ciazy:) A potem przydala sie do karmienia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 tygodni temu #6409 przez Moniq
dobry laktator to podstawa, moim zdaniem, ja mam aventu i jestem bardzo zadowolona :) wkładek używam rosmanowych, wprawzie nie są przyklejane ale jako jedne z niewielu nie zostawiają włókien na piersi; mi często "przeciekały" piersi na początku i potem miałam mnóstwo włókien z wkładek na piersi i musiałam je usuwać a Mała się złościła czemu tak długo musi czekać :lol:
ja nie stosowałam maści, a popękane brodawki smarowałam mleczkiem z piersi; ale myślę, że warto kupić maść, której nie trzeba zmywać przed kolejnym karmieniem :)
na początku, przy nawale pokarmu miałam cały czas w zamrażalniku pieluszkę tetrową i jak bardzo piersi przybierały to ją przykładałam, tylko ważne jest żeby nie dotykać pieluszką brodawek i otoczki!!!!
jeśli chodzi o staniki do karmienia, to miałam spory problem, bo nie lubię miękkich staników, poza tym jest zima i mam bardzo wrażliwe na zimno brodawki, więc w takim typowym staniku do karmienia mimo wkładki było mi zimno :angry: do tego one wszystkie mają długie fiżbiny i jak piersi przybrały to mi się w nie te fiżbiny wbijały, a te bez fiżbin wcale nie trzymały biustu; wypróbowałam kilka staników różnych firm i stanęło na tym że używam teraz "normalnego", rozpinanego z przodu z miękką ale pogrubioną miseczką z triumfa; dobre trzymanie biustu w czasie laktacji nie tylko zapobiega deformacjom ale też zmniejsza ryzyko problemów z kręgosłupem piersiowym, bo takie "pełne" piersi swoje ważą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #32167 przez gosia_ann
Nie sądziłam, że stanik do karminia jest aż taki ważny! Możecie mi doradzić kochane jaki rozmiar powinien mieć taki stanik, jeśli aktualnie noszę 85C, sądzę, że jak kupię w tym samym rozmiarze to może okazać się za mały.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 10 miesiąc temu - 12 lata 10 miesiąc temu #115909 przez bombel779
Ja jestem super zadowolona z poduszki-rogala tudzież fasolki ;) Można na niej położyć dziecko przy karmieniu dzięki czemu ręce tak nie bolą :) Można na niej kłaść dziecko-dobrze asekuruje ;) przydatna jest w połogu do siadania,przy obolałym kroczu ;) no i świetnie się na niej śpi (przynajmniej mi :P :D )
Mam na myśli taką poduszkę (nie te długie wypełnione styropianem)
Oprócz tego dobrze jest mieć maść na brodawki (ja używam Bephanten).Czasem przydatny jest termofor bądź kompres żelowy do rozgrzewania czy ochładzania piersi.
Na zastoje i zapalenia piersi super jest kapusta ;) :P No ale jej nie mamy -zawsze pod ręką :P Chyba że ktoś ma swoim ogródku :P :P :lol:


Aniołek wrzesień 2013 [*]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #703867 przez Dave
Laktator zdecydowanie się przydaje np. jeśli chcemy się wyrwać z domu.

Ja polecam laktator LOVI Prolactis lovi.pl/pl/produkty
To laktator dwufunkcyjny, czyli ręczny i elektryczny w jednym.
Mi się super sprawdza!!!!
Szybko i dokładnie ściąga mleczko:-)

Moją szczegółowy opis możecie przeczytać tutaj:
recenzje.wrolimamy.pl/produkt/laktator-lovi-prolactis/



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1014356 przez justys108
Polecam muszle laktacyjne firmy AVENT. Dobre na poranione sutki, a przy okazji zbiera pokarm, który można podać dziecku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl