BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LUTY 2017

7 lata 2 miesiąc temu #1055783 przez olcia1989a
Dodi dzieki za link :)
Justyna u nas tak samo,masz stawic sie na oddzial a nastepnego dnia cos probuja robic.Przy pierwszym porodzie pojechalam stawic sie na oddzial nastepnego dnia chcieli wywolac porod w nocy dostalam bole ktore nad ranem ustaly podali mi kroplowke i syn urodzil sie w w poludnie tydzien po terminie wody zielone Piotrus caly siny ;) tydzien w szpitalu przez antybiotyk dlatego juz sie boje czy nie bedzie powtorki :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055788 przez Justyna_1709
Czyli wszystko zależy od szpitala... Dziewczyny, trzymam kciuki, żeby mimo wszystko szybko poszło :)

Ciekawe jak tam MaKa. Może już tuli bobasa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055796 przez mavi31
Mój młody był w zielonych wodach ale nie trzeba było antybiotyku na szczęście
Ja trochę się uspokoiłam bo jyz wiem że teraz już nie będzie tak długo trzeba czekać pierworodny urodził się ponad tydzień po terminie a tu tylko kilka dni jak by dobrze poszło to dwa lub trzy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055797 przez olcia1989a
Mavi fajnie zazdroszcze :laugh:
Ja mam termin na poniedzialek wiec na pewno ja bede ostatnia rozpakowana ;)
Masuska Sander Agutka jak tam u Was?zapomnialyscie o nas???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055801 przez zubi
Hej mamy ja z pytaniem: ile oryginalow aktu urodzenia potrzebowałyscie a ile wystarczyło porostu ksero? Bo załatwiamy te sprawy a dostaliśmy tylko jeden akt bo coś się pozmieniało.

Dziewczyny co do wielkości dzieciaczków to różnie bywa, leżałam w sali z dziewczyną która miała urodzić dziecko 3900 a urodziła 3180 aż ciężko uwierzyć że tak się pomylili.
Trzymam kciuki i zaglądam z nadzieją ze kolejny lutowy maluszek juz z nami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #1055803 przez Mulian
Kurcze zjadło mi posta a rozpisałam się......
Więc teraz w skrócie. Co do diety, położna z poradni laktacyjnej powiedziała mi, że jeść trzeba wszystko, co najwyżej ja mogę mieć wzdęcia a nie dziecko jak np. zjem kapustę. Wg niej eliminacja różnych produktów z diety bo kolka u dziecka czy wysypka to utrwalona niestety wciąż powtarzana zaszłość. Kolka podobno spowodowana jest tym, że przewód pokarmowy nie jest jeszcze dobrze dostosowany do nowych warunków. Bardziej dla mojego spokoju niż dziecka poleciła mi kropelki, które można stosować już u noworodków, BioGaia - probiotyk, Delicol - laktaza dla poprawy trawienia laktozy z mleka. Wydaje mi się, że małej lepiej się puszcza bączki po tym więc może coś pomaga. Espumisan można dopiero od ukończonego 1 miesiąca życia. A pryszcze i krostki, zaczerwienienia na skórze noworodków powstają bo ich skóra uczy się nowych warunków i jest jeszcze niedojrzała - to akurat na szkole rodzenia też mówili.

Dziewczyny oczekujące, cierpliwości, już niedługo! Życzę Wam żeby jednak porody się same rozbujały bez tych wszelkich indukcji, średnio przyjemnych.

Mój mały głodomorek dziś np. od 16.30 do 19.30 prawie bez przerwy na cycu wisiał. Mam nadzieję, że teraz pośpi ze 3 h.

Nam na razie wystarczył jeden, który przesłałam do mnie do pracy. W towarzystwie ubezp. wystarczył skan. Dla wszystkiego mąż podjechał i wziął 3 kolejne. Właśnie ja się zdziwiłam, że chociażby dwóch nie dali.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055814 przez Inezka
Zubi, tak teraz wydają tylko jeden akt urodzenia bez odpisów jak to było kiedyś.Jeśli gdzieś musisz dać oryginał a nie ksero to placisz za dodatkowe sztuki oplate skarbową (chyba to bylo 17zl) w swoim urzędzie tam gdzie wydaja akty urodzenia. U mnie w pracy wystarczyło ksero a dla ubezpieczalni scan aktu.

Mulian,popieram to co powiedziała Twoja polozna o diecie mamy karmiącej, że nie ma diety eliminacyjnej czy coś podobnego.Trzeba jeść wszystko i ewentualne skutki odczuwa mama a nie dziecko. Słyszałam to z ust lekarza.
Może dlatego u Honki w UK dają gorącą czekoladę po porodzie...bo po prostu można :)

Pozdrowienia dla Mamuś 2w1.Trzymajcie się,już niedługo i będziecie się chwalić maluszkami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #1055821 przez Joanna90
Cześć o 4.08 urodził się Hubcio, 4 kg 59 cm :) Szło błyskawicznie, pierwszy skurcz bolesny w domu i od razu co 5 minut... Na porodowce okazalo się że już 4 cm rozwarcia są, Po 4 godz pelne rozwarcie, skurcze były w odstępach co minute, jeden za drugim bez odpoczynku...potem 3 godz parcia, jechałam na gazie i był cudowny jak dla mnie... Potem zaczęłam wymiotować i mi go zabrali, wtedy zaczęłam się drzeć na cały oddział jak parłam, aż mnie gardło teraz boli :P Ale głowa nie mogła przejść przez miednicę i w końcu po 7 godzinnym porodzie sn zrobili cc ehh... Tak wiec leżę sparaliżowana jeszcze...
A to pierwsze zdj Huberta


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Po obchodzie dowiem się czy wszystko ok ale chyba tak
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055822 przez dodi
Joanna super gratulacje! Mały śliczny!
U mnie niestety bez zmian więc jeszcze poczekam na Szymona

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055823 przez olcia1989a
Joanna gratulacje!!wkoncu sie doczekalas :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055825 przez Sander
Joanna gratuluję !!!!!! Śliczny synek!! Byłaś dzielna :)
Przepraszam że się nie odzywam. Nie daje rady narazie. Zaczynam do siebie dochodzic. Zkazdym dniem lepiej. Lili dostaje mleko z butli z laktatora. Sutki mam straszne. Same strupy. Krew. I nawet byl kawalek sutka na wkladce laktacyjnej. Nie ma opcji do karmienia bezpośrednio. Ale laktator super daje rade. Ze spaniem juz lepiej. Czy wasze maluchy tez duzo jedza? Lili potrafi jednorazowo 90 ml. Pol godzony przerwy i jeszcze 40 i potem znow z pol godziny znow troche mleka i dopiero spi.
Trzymam kciuki za reszte dziewczyn. Zaraz ciąża będzie tylko wspomnieniem!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055826 przez Inezka
Joanna, gratulacje!!! :woohoo: Doczekalas się. Hubcio cudny!!!! :cheer:
Zeby ukryc tekst lub cos innego klikasz w ikonke "ludziki z kluczykiem" w drugiej linijce paska narzędzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055828 przez Sander

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055829 przez mavi31
Joanna gratuluję śliczny jest aż buzia się do niego śmieje
Gratuluję i szybko wracajcie co sił buziaki
Ja nadal w dwupaku choć ciągle boli mnie brzuch nieustająco

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1055830 przez mavi31
Sander o jaki slodziaczek śliczna ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl