BezpiecznaCiaza112023

Mamusie KWIECIEŃ 2017

7 lata 1 miesiąc temu #1058282 przez maga4
Tez w sumie nie mam nic przeciwko. Lekarka żartowała ze mąż powinien pobierać wymaz ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058287 przez Mala_ewa
Ho ho
:-D myślę, że na pewno mąż się ucieszy :-D


Dobra, to teraz pytanie trochę intymne, jeżeli zbyt, to przepraszam. Czy słyszeliście o masażu krocza, może jakieś znajome.... Coś się chwalily? Ja zakupiłam olejek (jutro ma przyjść) i chyba spróbuję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058290 przez nadinchen
Ja w pierwszej ciązy miałam z obu miejsc. Chyba teraz na wizycie mam mieć pobrany wymaz.

Mała_Ewa ja słyszałam w szkole rodzenia, ale nie praktykowałam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058306 przez Mala_ewa
Dziewczyny, to prawda, że w 37 tyg robi się ostatnie usg? Mam taką apke na telefonie i tam taka info wyczytałam. I jeszcze jedno. Do którego tygodnia dziecko przybiera na wadze? Wiem, że od ten okres nawet do 500g na 2 tygodnie, ale nie mogę znaleźć, gdzie wyczytałam info, że później (no właśnie kiedy?) już tylko symbolicznie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058307 przez Mala_ewa
Nadinchen, uzupełnij proszę tabelkę o imię mojego Maleństwa. Szymon będzie :-) i chyba trzeba było nas "postarzeć", bo u mnie już 29 wybiło ^_^

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058309 przez kasia1616
Z tego co mi położna mówiła dziecko od 36 tygodnia nieznacznie rośnie ale na wadze przybiera do samego końca. Ja czytałam że ok 250 gram tygodniowo ale moja przybierala ostatnio 330 gram. I to jest chyba sprawa indywidualna każdego dziecka :) mi zaczynają puchnac palce więc nowy objaw ciąży :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058310 przez nadinchen
Mala_Ewa uzupełnione. Przy okazji pamiętajcie o uzupełnieniu tabelki po porodzie :) Marysia już to zrobiła :)
Nie wiem ile, ale dotychczas mi mówiła że ok 250 gram/ tygodniowo. I tak te pomiary na usg mogą się różnić z ostateczną wagą dziecka :)
Ja mam usg co wizytę, więc nie wiem kiedy robi się ostatnie. Pamiętam, ze jak byłam po terminie i chodziłam co dwa dni do lekarki na ktg to też mi robiła od razu usg i sprawdzała czy mam jakieś rozwarcie, bo wtedy to w ogóle nie miałam ani skurczy ani rozwarcia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058313 przez kasia1616
Bo z tym USG jest tak że jak się chodzi na NFZ to wtedy ostatnie badanie USG jest miedzy 35 a 37 tygodniem. A prywatnie jest inaczej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #1058334 przez Miluniaa
Ja na nfz juz mialam ostatnie, na prywatnej bede miala w 38 a czy ostatnie nie wim
Ewa
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


dostalam wyniki gbs wszystko czysto!!! jupi! przy malej musialam brac antybiotyk, a tutaj nie ma nic super!
Podziękowania: Mala_ewa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058336 przez motylek270
Gdzie dziewczyny kupujecie ten olejek do masażu? Proszę o link lub nazwę.

Milunia Ty chodzisz do dwóch lekarzy jednocześnie? Dlaczego? Pytam bo na koniec rozważam taka opcje. Dzis miałam wizytę na nfz u nowej lekarki, ktora w 35tyg. nie zrobila mi podstawowego badania ginekologiczego nie wspominając o tym, ze nie wpisala wizyty do karty ciąży. Jakas masakra!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058338 przez Miluniaa
Motyle na nfz chodze, bo do tego lekarza chodze juz od 10 lat ufam mu z kolei prywatniie chodze bo zeby rodzic w prywatnej klinice i miec zapwenione miejsce musze miec wizyty ;p

olejek ze slodkich migdalow uzywalam kupisz w aptece lub na necie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #1058396 przez AsienkaZet
Mała Ewa u nas na szkole rodzenia babka wspominała o tym masażu, mówiła jak robić samemu ale też pokazywała balonik do tego - dokładnie ten o którym pisze Milunia :) Na koniec wspomniała, że może to jednak powodować infekcje "tam" i jakoś mnie to skutecznie odstraszyło :( Ćwiczę tylko mieśnie Kegla jak mi się przypomni :P

Kakadu jak samopoczucie na 3 dni przed terminem?? :) Mi moja aplikacja ciążowa pokazuje, że zostało 13 dni... :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058409 przez maga4
Dziś miałam wizytę. Moja chudzina wazy 2140g. Brzuszek nadal ma mniejszy, ale rośnie, wiec lekarz powiedział ze jest ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058411 przez Mala_ewa
Maga4, oddam Twojej chudzince trochę kg mojego tluscioszka

:-D

Dzięki za odp. W sprawie masażu. Kurcze, z ta infekcja to trochę racja... Muszę się zastanowić i przekalkulowac.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058414 przez Miluniaa
A ja tam uwazam, ze jak masuje sie z zachowaniem higieny to infekcja nie grozi :silly: chociaz moze ja ktos ma tendence to inaczej, ja odpukac na infekcje nie narzekam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl