BezpiecznaCiaza112023

depresja w ciazy

7 lata 5 miesiąc temu #1045452 przez Domii1983
Czasami rozmowa z psychologiem potrafi wyprowadzić z psychicznego dołka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 5 miesiąc temu #1045581 przez WiolkaKlaman
no pewnie, że może wyciągnąć z tzw. dołka. A jak ktoś się wstydzi to może spróbować skorzystać z pomocy psychologa online, tak robi moja mama- pani Elwira Chruściel psycholog umawia się z nią na skypa dzieki czemu ten lęk związany z wizytą u psychologa u niej zniknął.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048575 przez Domii1983
Czasami właśnie taka pomoc psychologa jest niezbędna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 5 miesiąc temu #1066193 przez zuzka
Depresja w ciąży, jak i po porodzie jest częsta, zazwyczaj jednak przechodzi z czasem. Jeśli nie, to warto udać się do psychologa, czy psychiatry, zanim problem się nasili. W Warszawie dobrzy specjaliści przyjmują w klinice PsychoMedic, zwłaszcza psychiatrzy, na psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ można się im przyjrzeć i skontaktować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 3 miesiąc temu #1066500 przez iwonka385
Spróbuj od rozmowy, może jak to wyrzucisz z siebie będzie Ci lepiej? U mnie to tak zawsze działa...Więź może powstać później i nie każdy ją czuje. Spróbuj od rozmowy a jeśli nie przejdzie to szukaj pomocy dalej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 11 miesiąc temu #1066888 przez ksenia28
Wiele kobiet ma depresję w ciąży, po zresztą także. Wsparcie rodziny może pomóc, ale warto też porozmawiać z psychologiem, zanim depresja wpłynie negatywnie na zdrowie, czy życie rodzinne. W przypadku braku wolnego czasu dobrą opcję będzie psychoterapia przez internet, m.in. tutaj psychomedic.online takie prowadzą - prowadzą ją doświadczeni specjaliści, a sama terapia odbywa się w domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 11 miesiąc temu #1066893 przez Guetta76
Zdecydowanie się z tym zgadzam, i nie tylko w ciązy, zawsze warto polecic się rady dobrego psychologa jezeli czujemy ze z naszym zdrowiem psychicznym dzieje sie cos zlego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 7 miesiąc temu #1067777 przez annaadrian
W przypadku depresji w ciąży polecam pierwszą konsultację u Psychologa online, a co później to pani psycholog podpowie, Tutaj znajdziecie dane kontaktowe szczepaniak-psychology.eu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu #1068045 przez Quake
Depresję można leczyć i trzeba leczyć, należy jednak szukać do tego profesjonalnej pomocy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 1 miesiąc temu #1068461 przez karinos83

ksenia28 napisał: Wiele kobiet ma depresję w ciąży, po zresztą także. Wsparcie rodziny może pomóc, ale warto też porozmawiać z psychologiem, zanim depresja wpłynie negatywnie na zdrowie, czy życie rodzinne. W przypadku braku wolnego czasu dobrą opcję będzie psychoterapia przez internet, m.in. tutaj psychomedic.online takie prowadzą - prowadzą ją doświadczeni specjaliści, a sama terapia odbywa się w domu.


Masz rację. Przy małym dziecku trudno wyrwać się z domu. A i sama depresja nie usposabia człowieka do wychodzenia z domu. Więc opcja online jest jak najbardziej wskazana. To taka sama terapia jak każda inna. Bezpiecznie, dyskretnie, we własnym domu no i o niemal każdej porze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 1 miesiąc temu #1068467 przez ksenia28
Dokładnie. Rezerwacji terminu też dokonuje się online. System dostępny jest 24h więc o dowolnej porze można to zrobić. Płacisz DotPay - też online. Wygodna ogromna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 1 miesiąc temu #1068479 przez zuzka
Depresja w ciąży jest częsta, na ogól to nic poważnego, ale warto poradzić się lekarza, a najlepiej psychologa. Doradzi jak sobie poradzić z depresją. W Łodzi przez psychomedic.pl/psycholog-lodz/ można skontaktować się z dobrymi specjalistami, z depresją mają spore doświadczenie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 7 miesiąc temu #1069565 przez Andreaa
Ja przede wszystkim cierpiałam na bezsenność, którą jeszcze nasilały nocne napady paniki. Budziłam się w nocy po równo 2 godzinach snu z uczuciem, że zaraz się uduszę. Potem już nie spałam do rana, bo napad powtarzał się kilka razy w ciągu jednej nocy. I tak na przykład przez 4 miesiące. Codziennie. Chodziłam na rzęsach. Nie wiedziałam co się ze mną dzieje i moja mama zasugerowała, że może być to depresja ciążowa. Postanowiłam skorzystać z pomocy psychologicznej. Pomogli mi tutaj avigon.pl/specjalizacja/psychoonkolog Z wizyt mozna skorzystac online.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 7 miesiąc temu #1070293 przez KarolineCZ
Myślę, że terapia u psychologa będzie w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem. Skontaktuj się z poradnią psychologiczną - na przykład Poradnia Zdrowia Psychicznego Empatio oferuje także pomoc online: https://psycholog-ms.pl/ . Na pewno otrzymasz tam niezbędną pomoc psychologiczną.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 5 miesiąc temu #1070411 przez Psycho-farmaceuta
Tak depresja w ciąży może być bardzo zdradliwa. Ukrywa się pod typowymi objawami jak apatia, brak zainteresowania, nawet dzieckiem, płaczliwość czy zaburzenia nastroju, ale również może powodować tzw. maski depresji, które nie są już tak oczywiste. Każda matka powinna zdawać sobie sprawę ,że nie jest złą matką tylko dlatego, że wcale nie cieszy się z obecności dziecka. W wielu przypadkach wystarczy wsparcie najbliższych czy psychologa, ale nie można też stronić i uciekać przed leczeniem. Proszę wziąć pod uwagę, że nieleczona depresja w ciąży czy podczas karmienia piersią może być równie niebezpieczna dla matki jak i dla dziecka. Ważne jest zatem podjęcie odpowiednich działań, a w razie potrzeby nawet farmakoterapii. Obecnie dostępnych jest wiele środków, które mogą być stosowane zarówno w ciąży jak i podczas karmienia piersią, a jakiekolwiek próby wzbudzania w kobiecie wyrzutów sumienia za stan w którym się znajduje wg mnie są niedopuszczalne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl