BezpiecznaCiaza112023

Co na lepszą pamięć

7 lata 10 miesiąc temu #1035358 przez justam
Nie wiem z czego to wynika, ale od jakiegoś czasu ciągle czegoś zapominam i to nawet takich oczywistych rzeczy,już mnie to zaczyna niepokoić (:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1035366 przez Andreaa
Może jesteś zmęczona? Sama również miałam z tym problemy jak nie dosypiałam. Jak zaczełam lepiej się wysypiać, więcej odpoczywać to zauważyłam,że problem poważnie się zmniejszył i nie mam już takich problemów z koncentracją i pamięcią jak wcześniej....MOżesz ewentualnie wspomóc się suplementem Vita Buerlecithin:
www.vitabuerlecithin.pl/lek-na-pamiec-ko...racje-stosowanie.php - na stronie możesz sobie o nim trochę poczytać. Suplement uzupełnia dzienne niedobory lecytyny a wlaśnie jej brak bardzo często odpowiada za takie stany.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1035392 przez WiolkaKlaman
Magnez, ćwiczenia pamięci no i dużo aktywnosci fizycznej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1037995 przez JakaJaKachna
Właśnie, ćwicz pamięć kiedy się da. Próbuj zapamiętywać listy zakupów, daty urodzin, numery telefonów. Jak się pobudza szare komórki, to lepiej potem pracują ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039436 przez Domii1983
Ja jadłam wyciąg z żeń-szenia i miłorzębu japońskiego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039500 przez alison
tak jak wyżej - miłorząb japoński i żeń-szeń. Dodam do tego jeszcze lecytynę, guaranę i tran. Poprawiają przy okazji koncentrację, nie tylko pamięć

Zrównoważony ekscentryk.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu - 7 lata 8 miesiąc temu #1039681 przez olgunia
Wszyscy polecają miłorząb i żeń-szeń... a ja zgodzę się z ostatnią wypowiedzią. Babcia zawsze mi powtarzała o lecytynie i tego się trzymam. Na szczęście nie mam jeszcze dużych problemów z pamięcią, za to widzę, że mój mąż delikatnie tak. Zaczęłam mu cytować babcię, a że szanował ją bardzo, to zaczyna się stosować do jej rad, chociaż robi to po kryjomu, żeby nie ucierpiała jego męska duma i myśli, że nie widzę B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 5 miesiąc temu - 5 lata 5 miesiąc temu #1068091 przez Karolcia77
Cześć,

Trochę odkopię temat, bo nie chcę zakładać nowego wątku. Od kilku dobrych miesięcy zauważyłam, że coraz więcej rzeczy wypada mi z głowy, zapominam o wielu rzeczach itd. Z całą pewnością jest to wynik mnogości zadań i rzeczy w które się angażuję, no ale... bez przesady ;-).

W związku z tym chciałam temu zaradzić. Trafiłam na taki artykuł: zdrowitek.pl/co-jest-dobre-na-pamiec-i-koncentracje-sposoby/ . Suplementom nie ufam, dlatego one odpadają. Bardziej chodzi mi o realizację ćwiczeń. Jest tam o nich wzmianka, ale mało konkretów.

Znacie jakieś ćwiczenia na pamięć? Czy np. sudoku, krzyżówki i inne tego typu "gry i zabawy" będą miały realny wpływ na kondycję mojej pamięci? A może jeszcze coś innego?

Dzięki i pozdrawiam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 3 miesiąc temu #1068241 przez KarolingUS
Wydaje mi się, że na pamięć najlepsze są orzechy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 3 miesiąc temu #1068292 przez KewinIuK
Podobno jedzenie orzechów bardzo pomaga na pamięć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl