BezpiecznaCiaza112023

Cukrzyca w ciąży

11 lata 7 miesiąc temu #421484 przez iza
Dzieki Lusienka ze sie odezwałas :)
Do diabetologa faktycznie sie udam bo sama to jednak nie dam rady.Tylko raczej bede musiala prywatnie pojsc bo tak to jak zwykle kolejki zeby dostac sie na wizyte ;)


Kubuś 01.10.2011r.(*)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 7 miesiąc temu #422536 przez lusieńka
Może uda się na NFZ pogadaj z ginekologiem. Ja chodziłam prywatnie do gin. który po złych wynikach badań posłał mnie na trzy dni do szpitalna tam miałam badania krwi jeszcze raz test glukozowy i krzywą cukrową (przez 24 godziny monitorują cukier) ze szpitala dostałam skierowanie do poradni dla diabetyków w ciąży, i tam już co 2 tygodnie kontrola do końca ciąży i po porodzie też kontrola poziomu cukru. Ja jestem z POznania może w twoim miejscu zamieszkania też tak się uda to załatwić. Byłam spokojna, bo fachowiec prowadził mi dietę.

/view.php?sid=34372 [/image] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #570651 przez angelika889
Witam wszystkie przyszłe mamy! Jestem studentką położnictwa i zbieram materiały do pracy magisterskiej na temat, jakości życia kobiety ciężarnej z cukrzycą. Dlatego zwracam się do Pań z ogromną prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety. W szpitalach w moim mieście nie jestem w stanie zebrać wystarczającej ilości ankiet do przeprowadzenia badań, dlatego bardzo liczę na Pań pomoc. Z góry dziękuję za poświęcony mi czas i każdą wypełnioną ankietę. Wszystkim słodkim mamom życzę mnóstwo zdrowia, spokojnego ukończenia ciąży i samych radości :-)
Link do ankiety moje-ankiety.pl/respond-38771.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #690830 przez antosia
Poczytaj to - moja cukrzyca .
Co tutaj dużo mówić - cukrzyca to dramat, ale jeśli macie szukać o niej info z sieci, to wyłącznie przez artykuły pisane przez lekarzy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #694810 przez patka1603
witajcie moje drogie trafiłam na was zupełnie przypadkiem, przeglądając wątki. Tak się składa że od półtora miesiąca pojawia mi się cukier w moczu mimo iż jak miałam robioną krzywą cukrową to wszystko było w normie. Mój gin dał mi skierowanie do szpitala, bo nie bardzo mu się to podoba mam się zgłosić 8 lipca na minimum 3 dni i mają mnie przepadać od a do z więc zobaczymy co wyjdzie. Aktualnie jestem 33 tygodniu ciąży a krzywą miałam robiona 24t.c. a w 28 był już cukier w moczu. Mam nadzieje że mimo wszystko nie będzie to cukrzyca- chociaż pocieszający jest fakt że do rozwiązania już nie wiele czasu więc jak by co to długo nie bede musiała się z ty męczyć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #869884 przez szyszka55
Dzień dobry,

w ciąży ważna jest stała znajomość swojego poziomu glikemi - ilości cukru we krwi. Z tego powodu Diabetyk powinien mieć zawsze przy sobie glukometr. Poręcznym, a przede wszystkim dokładnym glukometrem jest Accu-Chek Performa Nano, o który wcześniej wspominało kilku Internautów. Można go łatwo kupić na Allegro. Poniżej podaję link do strony, gdzie przesyłka jest GRATIS

allegro.pl/show_item.php?item=4121817756


Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu - 7 lata 2 miesiąc temu #1053654 przez NinaNi
Spokojnie dziewczyny, cukrzyca w ciąży to bardzo popularna przypadłość. Tutaj znajdziecie trochę informacji na ten temat https://notatek.pl/diagnostyka-w-ciazy-omowienie Wystarczy odpowiednia dieta i egularne badania, a wszystko będzie dobrze:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 9 miesiąc temu #1068840 przez iwonka385
Wprowadziłyście jakąś specjalną dietę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 5 miesiąc temu - 4 lata 5 miesiąc temu #1069108 przez Andreaa
Jasne, ze tak Dieta taka ma bardzo duże znaczenie.... To, co zjesz każdego dnia, powinno dostarczać 1800–2200 kcal (lepiej mniej niż więcej).

Dobową dawkę kaloryczną wyliczysz na podstawie prawidłowej masy ciała sprzed ciąży (przy prawidłowej wadze przed ciążą - na każdy kilogram należnej masy ciała przypada ok. 35 kcal).

Ta stała dawka kalorii powinna się rozkładać na 5-6 niezbyt obfitych posiłków, z uwagi na to, ze lepiej jest jeść mniej ale częściej .W sieci znajdziesz przykładowe jadłospisy. Polecam również tę poradnie ginekologiczną w Warszawie:
balumed.pl/specjalizacje/ginekolog/
Specjalizują się w prowadzeniu ciąż u kobiet z cukrzycą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 4 miesiąc temu #1069147 przez Mirek332
Ja wam polecam przeczytanie artykułów ze strony diabetyk24.pl/blog-section/maltitol-czy-...eczny-dla-diabetykow gdzie dowiecie sie bardzo ciekaweych rzeczy jak na przykład co to jest maltitol. Ja sama nie wiedziałam co to i jak go stosować podczas cukrzycy. Polecam wam bo naprawdę można dużo się dowiedzieć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 5 miesiąc temu #1069635 przez Quake
Niestety ale niestety to dość częsta przypadłość kobiet w ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 miesiąc 5 dni temu #1080236 przez Quake
Ja na szczęście nie miałam z tym problemów, choć nie wspominam dobrze badania. Po zażyciu glukozy zasłabłam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl