BezpiecznaCiaza112023

Alkoholik w rodzinie - jak mu pomóc?

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #270385 przez bombel779
Temat nieaktualny


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #270454 przez Majorka
Na siłę nie pomożesz, niestety. Będzie chciał się zachlać to się zachleje. Puki nie dostanie porządnego kopa, czegoś się nie przestraszy to nie zrobi nic. Najważniejsze go nie usprawiedliwiać i nie dać się zmanipulować, nie niańczyć i nie ratować. Taka osoba nie doceni starań i pomocy. Najlepsze są grupy wsparcia dla takich osób. A tak pyzatym najbliższe osoby alkoholika powinny iść na terapie. Z tego co się orientując to ośrodki odwykowe są raczej płatne (i to czasem słono). Ja proponuje przejść się do grupy wsparcia dla alkoholików i współuzależnionych, oni najlepiej wiedzą co zrobić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #270462 przez raczek10
www.leczmy-alkoholizm.org/objawy_alkoholizmu.html

bąbelku tu coś znajdziesz. a z tego co wiem to można złozyć wniosek o przymusowe leczenie takiej osoby . powinna być powołana specjalna komisja i ona podejmie decyzje czy dana osoba powinna sie podjać leczenia . prawie kazdy alkocholik mówi ,ze nim nie jest i ,ze mu zadne leczenie nie jest potrzebne.

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #270481 przez bombel779
raczek10 napisał:

a z tego co wiem to można złozyć wniosek o przymusowe leczenie takiej osoby .

O właśnie!Mniej więcej o coś takiego mi chodziło! A nie wiesz gdzie się składa taki wniosek??


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #270483 przez raczek10
popytaj u was w gminie tam powinni mieć namiary kto u was tym sie zajmuje . wiem na pewno ,że można kogoś skierować pod przymusem na takie leczenie .

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #270488 przez bombel779


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #270514 przez natmur11
ja znam osobe ktora jest po odwyku w zakladzie zamknietym. Prawda jest taka ze jak osoba bedzie chciala to zaraz po wyjsciu pojdzie pod kiosk po flaszke:/ u nas na szczescie jest ok.
z przymusowym leczniem to najprosciej isc na policje i zakladasz sprawe w sadzie. W gminie tez sa osrodki pomocy spolecznej i tez mozesz sie cos dowiedziec ale wtedy najprawdopodobniej bedziesz musiala za to zaplacic, no i osoba musi wyrazic chec. Na sile tylko sadowo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #270529 przez bombel779


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #270598 przez natmur11
z tego co mi wiadomo wystarczy interwencja policyjna. oni wystawiaja jakas notke i z tym sie zaklada sprawde w sadzie. ale nie wiem dokladnie. czy warto... napewno warto. Chociaz wlasnie nasze spoleczenstwo woli raczej umyc rece niz sie troche pogimanstykowac. Bo albo wstyd, albo to mój ojciec czy matka... Wieksza krzywde robi sie nic z tym nie robiac. Ja mam porownanie bo mam stycznac z "trzezwiejacym alkoholikiem" i zycie zmienia sie o 360stopni

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #271343 przez Emme
coś mi się kojarzy, że taka osoba dostaje "nakaz" leczenia, ale nie musi tego robić, po 3 odmowach dostaje przymusowe leczenie- jeśli się nie wstawi to zabiera go policja. ale, żeby te 3 nakazy były to trzeba zakładać sprawy (bądź są zakładane z urzędu jeśli sa interwencje policji) i dużo z tym zachodu- zapytam mamę o ile będzie pamiętała, bo jej przyjaciółka miała z mężem taki problem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #271477 przez bombel779


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #271790 przez Emme
rozmawiałam z mamą i ma podpytać, na tą chwilę pamiętała, że on miał niebieską kartę założoną, bo był agresywny i im więcej zgłoszeń tym lepiej, u nas jest ośrodek leczenia uzależnień i chyba tam się zgłosiła, ale decydujące okazało się być zgłoszenie jego mamy, choć to dorosły facet- wtedy dostał przymusowe leczenie (ale mama nie pamieta gdzie to zgłosili, myślę że na policji) na leczeniu dostał wszywkę, a po wyjściu wyciął ją sobie i pił dalej aż się wpędził do gronu, takze nie ma happy ednu

moze to Ci pomoże www.leczenieodwykowe.pl/2008/informacje/...e-leczenie-odwykowe/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #271805 przez bombel779
Temat nieaktualny.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #285102 przez bombel779
Wątek można zamknąć-usunąć.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #993113 przez jagodaxx
Najgorszy moment to ten, w którym musmy uświadomić osobie, którą kochamy, ze ma problem. To nie jest łatwe, sporo o tym czytałam, bo sama szukam jakiegoś złotego środka w tej kwestii. Ważne są dla mnie artykuły o alkoholizmie, które pokazują nie tylko sedno choroby ale i jej skutki - przygnębiające. Ale uważam, że osoby które mają taki problem powinny zacząć od leczenia w takim ośrodku- medox.org.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl