BezpiecznaCiaza112023

Nazwisko dziecka

12 lata 9 miesiąc temu #154722 przez emma
aha, no to luzik! :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #155123 przez chłopek
moja kuzynka nadała swojemu pierwszemu dziecku nazwisko ojca a drugiemu swoje, teraz nie sa razem i ona chce przyjechac do polski mieszka w USA i ma problem bo ojciec nie chce sie zgodzic na wyjazd dziecka, teraz toczy sie sprawa o zmiane nazwiska ( dodam ze ojciec nie interesuje sie dziecmi) wiec czasem moze lepiej nadac nazwisko matki.moja kolezanka tak zrobila siedzi z facetem ale dziecko ma jej nazwisko tylko dlatego ze bierze zapomoge jako samotna matka. pozniej zawsze mozna zmienic nazwisko na nazwisko faceta.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #155181 przez Emme
z tą zapomogą to nie do końca tak łatwo, bo trzeba mieć sądownie przyznane alimenty, przynajmniej u mnie tak jest.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu - 12 lata 9 miesiąc temu #155255 przez natmur11
nazwisko dziecka do paszportu nie ma wiele do rzeczy. jesli ojciec uznal dziecko to ma prawo nie zgodzic sie na wyrobienie paszportu i jednoczesnie na wyjazd bez rozniczy czy dziecko nazywa sie po ojcu czy po matce

a z zapomoga jest tak jak pisze emme, trzeba miec przyznane alimenty chyba ze w ogole w akcie urodzenia zamiast ojca jest wpisane nieznany. bo tak ludzie tez robia zeby wyludzic pieniadze od panstwa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #155452 przez _aga86_
Chlopek natmur ma racje- tu nie chodzi o nazwisko tylko o to, ze jest ojcem dziecka. Kazdy rodzic w takim przypadku ma prawo nie wydac zgody na wywiezienie dziecka zagranice. Moja corka ma moje nazwisko (poniewaz po slubie moj M tez przyjmuje moje nazwisko- no chyba, ze do tego czasu zmienimy zdanie- wtedy zmienimy nazwisko corki), a i tak paszport musimy zalatwiac razem musi byc podpis obojga rodzicow. Przyznam, ze tez znam przypadek kobiety, ktorej dziecko ma nazwisko ojca i miala male problemy na lotnisku- fakt zalezy to od urzednikow, bo bardzo czesto lata do PL a tylko raz jej sie to przytrafilo. Jak jest z zapomoga nie mam pojecia. W UK mimo, ze nie jest sie po slubie, a zyje sie z partnerem nie mam mozliwosci pobierania zasilkow dla samotnych matek. No chyba, ze jakos na lewo, ale jest to duuuze ryzyko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 9 miesiąc temu #155987 przez natmur11
w uk tak naprawde ciezko jest cos wyludzic od panstwa. tam sie tak dokladnie wypelnia kazde formularze i sa sprawdzane dane ze podziwiam ludzi ktorzy sie decyduja na taki krok. chociaz niektorym sie udaje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu #998095 przez JoannaSas
na temat zmiany nazwiska swojego dziecka sporo ciekawych informacji można znaleźć na tej stronie: http://wspolnedzieci.pl/article/zawarcie-kolejnego-malzenstwa-a-nazwisko-dziecka jednak jeśli nie znajdziesz tam swojej odpowiedzi warto zarejestrować się i dopytać specjalisty :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #998433 przez Lidziun

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 9 miesiąc temu #1067228 przez Monia022
Jeśli nie jesteście małżeństwem to dziecko dostaje twoje nazwisko, ale wszystko można zmienić w urzędzie, wystarczy się tylko dogadać ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

4 lata 9 miesiąc temu #1068841 przez iwonka385
Zazwyczaj daje się nazwisko ojca - ale zastanów się jakie przyjmiesz po ślubie i takie będzie najlepsze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl