BezpiecznaCiaza112023

Kosmetyki w ciąży

7 lata 9 miesiąc temu #1037923 przez Mama z pytaniem
Witam,

niestety dopiero teraz zorientowałam się, że olejek z drzewa herbacianego który stosowałam przez większość pierwszego trymestru nie jest wskazany dla kobiet w ciąży. Stosowałam go zewnętrznie na pojawiające się zmiany trądzikowe w okolicy twarzy i do odkażania pojedynczych zmian. Jestem załamana. Dodatkowo moja kosmetyczka poleciła mi kosmetyk Babora, serum które w składzie ma olejek z drzewa herbacianego, więc nie dość że zużyłam 7 ml czystego olejku na twarz to jeszcze dodatkowo przez 10 dni na noc stosowałam to serum na całą twarz i szyję. Bardzo proszę o pomoc i radę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040553 przez Domii1983
Nie zawsze kosmetyki naturalne będą się dobrze sprawdzały - może poszukaj jakichś łagodnych dermokosmetyków.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041044 przez Aga_Krk
Rzeczywiście kosmetyki na trądzik, kiedy jesteśmy w ciąży nie są wskazane. W swoim składzie mają tetracykliny, które odpowiadają za uszkodzenia płodu, a także problemy z wątrobą. Więcej na temat zakazanych kosmetyków możesz przeczytać na: kobiecość.info.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041080 przez pinka
Ja to w ogóle na dłuższy czas odstawiłam większość kosmetyków. Używałam tylko oliwki dla dzieci jako balsamu, kremów przeciw rozstępom i kremu do rąk :) no i u mnie w sumie było okej, ale moja skóra nie była wymagająca :) chyba mi się poszczęściło w czasie ciąży z wyglądem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1042892 przez Aga_Krk

pinka napisał: Ja to w ogóle na dłuższy czas odstawiłam większość kosmetyków. Używałam tylko oliwki dla dzieci jako balsamu, kremów przeciw rozstępom i kremu do rąk :) no i u mnie w sumie było okej, ale moja skóra nie była wymagająca :) chyba mi się poszczęściło w czasie ciąży z wyglądem :)


Kosmetyki dla dzieci to dobry pomysł :) zawsze masz pewność, że są bezpieczne. Ostatnio na zdrowemaluchy.pl przeczytałam, że niebezpieczne są też peelingi do skóry i lepiej ich nie używać. Także naprawdę trzeba uważać, żeby nie zaszkodzić maluszkowi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044011 przez WiolkaKlaman
ja w ciąży ładną miałam skórę, więc też nie szalałam...przede wszystkim nie wolno zapominać właśnie o czymś przeciw rozstępom bo jak się to zaniedba to później będzie problem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1044591 przez wojtelk
Jak dla mnie nie ma co przesadzać z kosmetykami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1048114 przez Domii1983
Ja ostatnio stosuje olej różany i widzę pierwsze efekty.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 10 miesiąc temu #1062848 przez Quake
Ja jestem zwolenniczką minimum, także w przypadku kosmetyków, których używam w niedużych ilościach

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

3 lata 3 dni temu #1069920 przez KarolineCZ
Zajrzyj sobie do drogerii online Sklep Bellita. Tam znajdziesz ogromny wybór różnych kosmetyków - między innymi do włosów: https://sklep.bellita.waw.pl/eleven-australia-kosmetyki-do-wlosow . Sądzę, że bez problemu wybierzesz produkty dla siebie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 11 miesiąc temu - 2 lata 11 miesiąc temu #1069929 przez jupil
Najlepiej uważnie każdy kosmetyk sprawdzić przed jego użyciem, sprawdzić jego skład. Dobrym miejscem na zaopatrywanie się w kosmetyki i artykuły odpowiednie dla kobiet w ciąży jest www.roem.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

2 lata 11 miesiąc temu #1069932 przez izapier
jakie kosmetyki na rozstępy polecacie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 2 miesiąc temu #1071782 przez Ynappelel
W ciąży starałam się nie używać makijażu, ale potem poszłam po prostu do mistrza, który bardzo mnie upiększył. Była w salonie kosmetycznym p-de-p.pl/ to bardzo fajny salon, który często odwiedzam, zawsze ładnie pachnie i panuje w nim fajna atmosfera. Jeśli potrzebujecie dobrego salonu kosmetycznego to mogę polecić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

1 rok 2 miesiąc temu #1071864 przez KarolineCZ
W internecie można znaleźć bardzo duży wybór ciekawych kosmetyków. Są to między innymi kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji: https://darmarsklep.pl/pasty-do-zebow/blanx-pasta-do-zebow-przeciw-osadom-intensywne-usuwanie-przebarwien-75ml . Te i wiele innych propozycji ma w swojej ofercie drogeria online Darmar Sklep.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl