BezpiecznaCiaza112023

Jak zmotywować dziecko do rysowania...

11 lata 11 miesiąc temu - 11 lata 11 miesiąc temu #368060 przez Brenda
Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę, ale myślę, że tu będzie to pasować idealnie.

Każda z pań pewnie nie raz miała ten problem, i zastanawiała się co zrobić kiedy jej syn/córka mimo skończenia przedszkola dalej nie radzi sobie z rysowaniem szlaczków, czy też innych wzorów które są bardzo przydatne i potrzebne. Wiele dzieci po ujrzeniu książeczki lub po zrobieniu strony ma dość z powodu jej monotonicznego wzoru albo też rączka boli przy dłuższym rysowaniu, lub po prostu je to nudzi. Siedząc i przyglądając się nieraz jak dzieci rysują i szybko rezygnują, ich podejście, i zachowanie w trakcie, sprawiło, że zaczęłam rozmyślać jak ułatwić i ulepszyć im zabawę, ażeby bardziej zachęcić i sprawić by zechciały się nauczyć.

....... I wymyśliłam!! :lol: A co takiego :unsure: Zamieszczam poniżej.


__Rysunek Zwierzaczka__
Potrzebne:
- Kartka
- Ołówek
- Długopis
- Gumka.

1. Rysujemy kółeczka i prostokąt tworząc wzór tak jak na zdjęciu.
2. Dorysowujemy widoczne oczka i nosek.
3. Robimy delikatne kształty i zamalowujemy kółeczka w oczkach i nosku
4. Troche bardziej pogrubiamy i skupiamy się na wzorku..
5. teraz to już tylko poprawiamy długopisem..
6. Zmazujemy gumką cały ołówek...
7. Pogrubiamy długopisem wzór.
8. Dodajemy trochę koloru i zwierzak gotowy


A wy jakie macie pomysły??



Uploaded with ImageShack.us

Brenda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #599091 przez AniaF
Bardzo fajny pomysł. Podsunę mojej znajomej, która jest opiekunką . Pewnie nie zna takiego sposobu:) Nie wiem czy się sprawdzi u dzieci w wieku przedszkolnym, ale dla pierwszaków powinno się spokojnie nadawać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #644925 przez franklin
ja to troszkę nie rozumiem po co dziecko koniecznie motywować do rysowania, nie każdy przecież musi robić to co inni, oczywiście im więcej dziecko rysuje tym lepiej mu to idzie, ale jak nie chce to ja nie zmuszałabym za bardzo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #992770 przez molka

franklin napisał: ja to troszkę nie rozumiem po co dziecko koniecznie motywować do rysowania, nie każdy przecież musi robić to co inni, oczywiście im więcej dziecko rysuje tym lepiej mu to idzie, ale jak nie chce to ja nie zmuszałabym za bardzo


Zgadzam się z poprzedniczką - nic na siłę. Kazde dziecko ma inne talenty i powinniśmy indywidualnie je rozwijać. Polecam zrobić dziecku test-grę na Genialnydzieciak.pl i sprawdzić w którą stronę to pokierować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 4 miesiąc temu #1019262 przez KarolineCZ
Jest wiele metod nauki i zabawy z dziećmi. Wystarczy poszukać w necie. Są i przykłady i filmiki. Jak ogarnąć matematykę jest na przykład fajnie tutaj pokazane www.tatento.pl/aa/76/dzieci/zabawy-na-po...a-pogode-i-niepogode Ten portal to w ogóle kopalnia wiedzy. Są artykuły dla mam dotyczące zdrowia czy edukacji dzieci. Wydarzenia kulturalne i edukacja. To co ja bardzo lubię to blogi których też jest pod dostatkiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1025936 przez grulika
Ja kupiłam swojemu dziecku w matrasie takie rysowanki :) spokojnie nauczy się , poza tym od tego jest przedszkole by nauczyło . kiedyś nie było takich pomocy naukowych i też sobie dzieciaki świetnie radziły. Bądźcie spokojne. :) Są teraz takie kolorowanki dla dorosłych , może pomogą wam w stresie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 dni temu #1033765 przez karlow82
My z Amelką robimy różne karty pracy razem. Dzięki temu spędzamy razem czas, bawimy się, a równocześnie kontroluję, jak sie córka rozwija (nie chodziłą do przedszkola). Nasza najnowsza książeczka to: www.wsip.pl/oferta/cykle/wychowanie-prze...owanie-przedszkolne/ Fajna sprawa, ciekawe pomysły. Polecam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1037672 przez ulaa91
Ja myślę, że najlepiej po prostu spędzać z dzieckiem czas na rysowanie. Chodzi mi o to, żeby komentować, podsuwać pomysły, kolory, samemu coś namalować. Może jakiś konkurs? Np. najładniejszy kwiatuszek itp :):)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1038882 przez alenkaaa
Ja fajne porady znalazłam w tym artykule http://supermamy.limango.pl/zachecic-dziecko-nauki/ . Moja córka w tym roku skoczyła pierwszą klas i na początku nie podobała sie jej szkoła. Po przeczytaniu tego tekstu stwierdziliśmy z meżem, że dobrym pomysłem moga być wycieczki i pokazywanie jej tego, co omawia w szkole. Byliśmy na wycieczce w górach, jeździliśmy do lasu, byliśmy nawet w teatrze. To był fajny rok, także dla nas, na pewno bedziemy to kontynuować :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039206 przez SanN
Sposobów jest całkiem sporo. Na rynku pojawia się coraz bardziej zabawek kreatywnych które są przeznaczone do pobudzania konkretnej umiejętności u dziecka poszukaj sobie czegoś związanego z rysowaniem, pewnie bez problemu powinno się znaleźć. Chociażby PWN ma w ofercie tego typu zabawki - ksiegarnia.pwn.pl/Zabawki/Kreatywne,2198487,k.html przejrzyj sobie ofertę i sprawdź.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039325 przez WiolkaKlaman
Nie każdy musi mieć zdolności artystyczne, dlatego żeby dziecko chciało rysować- musi czuć sie docenionym :)
Ja wymyślam dzieciom różne prace plastyczne i je urozmaicamy- jest frotaż, malowanie farbami, rysunek ołówkiem, tworzymy z kół , kresek tylko co nam przyjdzie do głowy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1039828 przez kartofelka
Mozna kupic kolorowanki i dobrze motywowac nasze dziecko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 8 miesiąc temu #1040559 przez Quake
Bardzo ciekawy pomysł, choć u mnie raczej większego problemu nigdy nie było i zazwyczaj po prostu było to wspólne rysowanie, a potem jakoś to poszło i nawet nie trzeba było zachęcać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1040819 przez alenkaaa
Może takie porady z http://supermamy.limango.pl/zachecic-dziecko-nauki/ się Wam przydadzą ? - ja stosowałam wprawdzie do nauki (ta tabliczka mnożenia!), ale się udało i już umie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041079 przez pinka
U mnie nie ma problemów z rysowaniem, moja dwójka zużywa kredki w ekspresowym tempie :D :D :D dzieciaki z pasją do plastyki i spraw artystycznych :) to chyba rodzinne :) czasem muszę pilnować, żeby nie rysowały po ścianach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl