BezpiecznaCiaza112023

materac

14 lata 1 miesiąc temu #5877 przez czarna28
Mam pytanie na jakich materacach spią wasze pociechy?Ja mam kokosowy ale używany i chyba bede musiała wymienić bo zrobiły sie już na nim takie dołki tam gdzie mały trzyma głowe.I brzydko pachnie....i teraz dopiero zauważyłam ze są jakieś materace kokosowo gryczane.Czy możecie mi cos doradzić?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5885 przez Agnieszka
No jeśli brzydko pachnie to powinnaś chyba zakupić nowy, bo i w wygnieceniach to chyba nie za wygodnie się śpi w dołkach:)
My kupiliśmy łóżeczko z materacem gryka- pianka. Na jego opakowaniu pisała, że jest on antyalergiczny, anty potowy, zapobiega odleżynom, działa dobrze na kręgosłup, pomaga leczyć wady kręgosłupa i płaskostopia. Jest jeszcze materac gryka-pianka-kokos, czym on się różni od samego gryczano piankowego, to nie wiem, bo z tego co pamiętam, to mają takie same właściwości. Może jest grubszy, albo ma więcej warstw, musisz się już dowiedzieć.



Alicja ma już 16 ząbków :))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5890 przez Scholastyka21
ja mam gryka-pianka i kokos, młody ma ponad 8 miesięcy i ani wgniecenia na nim nie ma, jestem bardzo zadowolona, no i zapachu też żadnego nie wydziela więc dziwię się czarna że twój brzydko pachnie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5972 przez kasiora
ja mam materac kokosowy i faktycznie widac na nim lekkie wgniecenia :angry: ale przelozylam go na druga strone i jest oki :blink: a co do zapachu to jak dziecko czesto sie przesikuje to wiadomo ze po czasie kazdy materac bedzie czuc :dry: (ja na wszelki wypadek pod przescieradelkiem mam specjalny podklad :P )

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #5973 przez Moniq
materac najlepiej żeby nie był miękki, żeby się trwale nie wgniatał i żeby nie był twardy, żeby mógł się dopasować do ciała maluszka. pianka gryka może być pod warunkiem że jest to twarda pianka a nie miękka i że nie będziecie kładły malucha na części z gryką czyli tam gdzie są te górki i dołki. pianka kokos gryka to takie sobie rozwiązanie, gdyż kokos jest twardy, za twardy i często się wgniata trwale; ja początkowo kupiłam pianka-kokos-gryka i wgniótł mi się po 3 miesiącach. dla prawidłowego rozwoju plecków dziecka ważne jest żeby materac był taki, że jak go naciśniesz to się dodaje ale jak puścisz to od razu wraca do swojego kształtu, takie lekko sprężynujące

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 1 miesiąc temu #6009 przez czarna28
materac brzydko pachnie ale nie przez sikanie.Bardziej właśnie takim potem czy nie wiem jak to nazwać...ale mały ma go dopiero 6 miesięcy tylko wczesniej inny maluch go używał...i chyba dlatego tak.Wygniecenia ma i to z kazdych stron:(wiec na dniach kupuje nowy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21774 przez Millerna
A jakiej grubości powinien być materac? Bo ja właśnie kompletuje wyprawkę i zamierzam kupić taki 9- cm... Czy to prawda, że im grubszy tym lepszy? Wtedy chyba będzie dłużej służył... Jak dziecko urośnie to nie będzie miał takich wgnieceń


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #21785 przez _aga86_
Wydaje mi sie, ze grubszy na dluzej posluzy, ale bardzo wazne jest to, bu materacyk nie byl za miekki. Jak bedziesz sprawdzala w sklepie to przycisnij reka cala sila i sprawdz, czy wraca do swojej pierwotnej postaci- poprostu czy nie ma wgniecenia- najlepiej pare razy w tym samym miejscu. Ale szczerze mowiac to dopiero wyjdzie w trakcie uzytkowania- ciezko jest z tymi materacami- i tez nie ma co sie sugerowac cena, bo czasami drozszy nie znaczy lepszy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21789 przez Joanna-Rona
My mieliśmy Małej kupić materacyk kokosowy, ale skoro mówicie, że
Nie zdaje egzaminu to rzeczywiście zastanowie się nad jakimś innym.
Dopytam jednak w sklepie bo musze przyznać, że się zupełnie na tym nie znam.
Ostatnio jak wstępnie patrzyliśmi na materacyki to wahały się od 100 do 300 zł
ale przecież niekoniecznie ten najdroższy jest najlepszy.

Pozdrawiam :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21839 przez Gosia
To daj potem znać co Ci w sklepie doradzili, bo ja też przygotowuję się do zakupu. Jak ja coś się wcześniej dowiem to też oczywiście napiszę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21840 przez basik_twins
Ja sie tam na materacach nie znam sama mam grube duze bo łżeczka juz wieksze 140/70

ale jak jest wygnieciony to obsolutnie nie!!!!

Nam dorosłym na krzywym sie zle spi wstajemy połamani itd...
a co dopiero niemowlaczek co ma mięciutkie kosteczki?
Musi materac byc nie "zużyty"
Na niektórych rzeczach no niestety nie można i nie ma co oszczędzać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21841 przez Gosia
Też tak uważam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21842 przez ilona
Scholastyka21 napisał:

ja mam gryka-pianka i kokos, młody ma ponad 8 miesięcy i ani wgniecenia na nim nie ma, jestem bardzo zadowolona, no i zapachu też żadnego nie wydziela więc dziwię się czarna że twój brzydko pachnie


tez mam taki, jak na razie jestem bardzo zadowolona.
A co do zasikania przez dziecko to tez kupiłam taka specjalna folie, która nie szeleści ani nic (2,0 zł) w sklepie dziecięcym

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21843 przez Joanna-Rona
Gosia napisał:

To daj potem znać co Ci w sklepie doradzili, bo ja też przygotowuję się do zakupu. Jak ja coś się wcześniej dowiem to też oczywiście napiszę


Oczywiście Gosiu jak się czegoś dowiem to dam Ci znać. Ogólnie może to trochę potrwać bo łóżeczko materacyk wóżek i wanienke będziemy kupować w Skawinie w hurtowni bo mają taniej
i jeszcze dają rabaty jak kupisz dużo na raz. Myślę jedak, że o materacyk to podejde się dowiedzieć wcześniej gdzieś tu w Kraku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24410 przez Joanna-Rona
Moje Drogie :)

Zasięgnełam języka w kilku sklepach i pognębiłam znajomych. Decyzja odnośnie materacyka do łóżeczka została podjęta weżmiemy : grykowo-piankowo-kokosowy :)

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl