BezpiecznaCiaza112023

Rożek, becik, pościel?...

13 lata 2 miesiąc temu #66268 przez natmur11
ja klaudie przez pierwsze 3 tyg kladlam w rozku na noc mi zreszta bylo o wiele latwiej bo tak strasznie mnie bolaly plecy po porodzie ze gdyby nie rozek pewnie powyginalabym corcie na wszystkie mozliwe strony. na pierwsze spacery tez wygodniej jest w rozku. potem uzywalam spiworka ale tylko klika dni bo nie lubila w nim spac i w koncu kocyk jak byla zimna noc to dwa nawet kocyki a jak cieplejsza to pieluszka albo cienki kocyk. poscieli zaczelam uzywac jak mala miala 5-6 miesiecy wczesniej sie balam bo potrafila sie obudzic w poprzek a wiadomo ze kolderka ciezka wiec balam sie ze moglaby sie poddusic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #74807 przez Pesta
a my mamy cos takiego
takie połączenie okrycia kąpielowego, kocyka, becika oraz śpiworka do spania ;) daje rade
okrycie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #74847 przez Groszek
Mam takie samo tyle że niebieskie :) ale Misiek to ma jako swój kocyk :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #694404 przez WiolaH
Witajcie dziewczyny Chciałabym zaprosić Was do zakupów w Naszym nowo otwartym sklepie z art.dziecięcymi mam nadzieję ,że znajdziecie coś ciekawego dla Waszych pociech. W swojej ofercie sklepu mamy pościele ,łóżeczka ,rożki , krzesełka do karmienia i inne przydatne rzeczy wyprawkowe dla maluchów. Super ceny prosto od producenta. Zapraszam i pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #826740 przez KarolineCZ
Ja swoją córkę przez pierwsze 2 miesiące kładłam w różku, później przeszłyśmy na śpiworek , podobny do tego bebelini.pl/spiworek-zimowy-sweety-dotti-pink-p-64.html piękny prosty bez zbędnych dodatków. I przede wszystkim bardzo praktyczny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #837952 przez Domii1983
Na początku warto zakupić rożek, ale nie martw się, bo pościel z pewnością się przyda :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854240 przez patka89
No właśnie, jak to jest bo słyszałam, że takiego malucha to najlepiej w rożek kłaść spać i w ogole,ponieważ kołderkę może sobie za mocno podciągnąć do góry i może się udusić czy jest to prawda co uważacie na ten temat?
pościel dla maluchów jest taka ładna ale teraz już sama nie wiem mam 2 rożki i śpiworki dla małej pościeli żadnej nie mam mimo,że są takie ładniutkie bo się boje o małą :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855604 przez Anabelle
moim zdaniem rozek to zupełnie zbedna rzecz. w ogole nie uzywałam przy moim małym. matka nowo narodzonego dziecka czuwa a nie spi, poza tym dziecko przykrywa sie czyms cienkim, przeciez nie spi na balkonie w zimie, wiec jak ma sie udusic? folia spozywcza nie jest przykryte ;)
mysmy małego nie rożkowali, nie usztywniali. dzięki temu miał silną główkę i nie trzeba było go nosić jak wydmuszki w obawie, że pęknie.

Dziecko natomiast lubi być wyzawijane, dobrze więc dawać mu coś dodatkowego jak pieluszkę flanelową czy usypiać w kołysce. Ale to wszystko krótki okres, bo później 2-4 miesiąc już dziecko nie leży nieruchomo :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855653 przez vika
A ja byłam po cesarce i bardzo ceniłam sobie to,że dziecko było zawinięte w rożek...najbardziej w szpitalu gdzie dzieci zawijali w rożek do tego obwiązywali tasiemką...naprawdę super sprawa jakkolwiek by to nie zabrzmialo.... niejednokrotnie nie miałam siły wydostać dziecka z wysokiego łóżeczka by wyjąć je do karmienia a w rożku dziecko bylo usztywnione i miałam pewność,że nie zrobie jemu krzywdy niezgrabnym wyjmowaniem z łóżeczka ....zrozumie mnie najbardziej osoba która tez byla po cesarce...na pewno w wierwszych dniach jest trudniej z podnoszeniem maluszka :huh:
w domu też stosowalam tą metodę bo dochodzilam do siebie nieco dłużej z racji tego,że rana mi się bardzo paprała....
dodatkowo mojej małej często zdarzało się przesikać więc jak spała w rożku nie musiałam wymieniać całej pościeli tylko rożek .... :) :lol: oczywiście zwykły najzwyklejszy bez żadnych usztywnien....choc mialam również taki to zaraz po pierwszej próbie wyjęłam usztywnienie :blink: mialam dwa rożki i czasem mi nie wystarczały ....a pościel też była..całe łóżeczko bylo już wyposażone na dwa miesiące przed porodem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855960 przez patka89
Może i mama nie śpi a czuwa.
Wiesz Ja tylko mówię to co od znajomych słyszę,sama jestem w pierwszej ciązy
to słucham rad.Tak usłyszałam to napisałam. A co uważacie na temat śpiworka takiego dla malucha ale troszkę starszego ? :) U moich kuzynek to się sprawdziło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #870662 przez natalia_cabaj
Ja kupiłam rożek bo każdy miał. Jednak naprawdę się mi akurat przydał.

Pościel dziecięca to jeden z ważniejszych elementów wyprawki dla niemowlaka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #916029 przez selena86
Nasz synek przez pierwsze pół roku spał w śpiworku, też kupiłam piękną pościel papillon-shop.pl/posciel-lniana-sloniki.html przed porodem i czekała dosyć długo. Kupiliśmy pościel 100 na 135 cm więc myślę że posłuży nam minimum 3 lata jeszcze. Rożka uzywałam na przez pierwszy miesiąc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983734 przez Małgorzata Góźdź
Moja córeczka pierwsze 6 miesięcy przespała w takim różku www.alama24.pl/posciel-becik-luzecko-kat...ciel-becik-kategoria

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1006075 przez dominiki77
Wiadomo rożek jest używany na początku, ale potem najlepiej kupić bawełnianą pościel dla dzieci Bawełna jest najlepsza dla maluszka, bo nie uczula. Do tego na wierch kocyk i wystarczy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 7 miesiąc temu #1007009 przez JakaJaKachna
Ja używałam najpierw rożka, potem pościeli, w rozku dużo łatwiej sie dziecko nosi, karmi. Poza tym maleństwo czuje się bezpieczne, kiedy jest ciasno owinięte. Moja córa miała bardzo silny odruch moro, który nawet budził ją ze snu, dzięki owijaniu udało sie nad tym zapanować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl