BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2011 !!

11 lata 4 miesiąc temu #499300 przez Marta M
Witajcie, ja już ostatni raz nękam, bo jutro konkurs blogów się kończy, także proszę o ostatnie kliknięcia dziś i jutro...WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJĘ W IMIENIU MAI I JEJ RODZICÓW :kiss: :kiss:

www.promykslonca.pl/at521/index.php?a=in&u=Kasianowysacz

A w sobotę można sobie sprawdzić czy wygraliśmy, o tutaj :)

www.promykslonca.pl/pl/na-jednym-wozku/5...zgoszone-do-programu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #500693 przez nikusia1988
A czy ja o Wasze głosiki mogłabym prosić??? Pierwszy raz w życiu startuję (a raczej mój piesio) w konkursie i nie ukrywam że fajnie by było wygrać dla niego karmę. Głosować można codziennie. www.facebook.com/PedigreePolska?sk=app_332972500143137 On jest pod nazwą Puszek 5 lat.
Z góry dziękuję za każdy głosik oddany

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #529828 przez madziorskie
Hallo ktoś tu jeszcze zagląda???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #532499 przez polunia
Hehehe , to sie Madziorskie odpowiedzi doczekałaś ;)))))))

No też jestem ciekawa co tam u grudniowych Łobuzów.

Nanga jak tam malutka? Mam nadzieję , że już wszystko dobrze :)

Pozdrowienia dla wszystkich Mamusiek i buziaki dla maluszków :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #532782 przez madziorskie
He he Dziękuję Poluniu, że się odezwałaś... przynajmniej moje posty nie zostały bez odpowiedzi.. heh
szkoda, że już tu żadna z grudniowych mamuś nie zagląda.. :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #532798 przez upsar
No ja to chyba z lenistwa... a jak widze wpisów 0 to i sama nic nie piszę bo komu?? sobie a muzom??
Ae pochwale sie wam mamuśki że po 13 miesiącach karmienia piersią KONIEC!!! Od tygodnia w dzień nie jadł a od 2 dni nocki spokojniejsze. Wiem że czas niezbyt dobry bo sezon grypowy ale kiedy będzie odpowiedni czas?? Zawsze coś wychodzi ale tym razem koniec. na początku było ciężko bo sam bluzke mi podnosił ale tłumaczyłam, tłumaczyłam i w końcu chyba zapomniał.
Acha i jesteśmy od miesiąca dodatkowo na mleku krowim. Nic malemu nie dolega więc mu daję 2 razy dziennie. Co wy o tym myslicie??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #532801 przez upsar
A to nasz skarb
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #533003 przez KasiaT
Hej dziewczyny. No wstyd się przyznać, że się tyle nie pisało :huh: Być może dlatego, że część z nas widzi co słychać na fb.

upsar - piękny skarb :) co do mleka krowiego - bardzo dobrze. Nasz pare razy troszkę dostał i nic mu nie było. Teraz ma okres poszczepienny i jeszcze przez tydzień może pojawić się wysypka (mmr)więc próby z regularnym podawaniem zaczniemy za tydzień. Zresztą ustalone jest to z pediatrą. Mleko krowie można wprowadzać po roku a nawet chwilkę wcześniej. W wielu krajach rozwiniętych generalnie nie ma czegoś takiego jak mm junior i jakoś żyją i dobrze się mają.

A mój grudniowy łobuz od dwóch tygodni jest bez smoczka. 1 noc - zasypiał godzinę, 2 - 40 minut, 3 - 30 min, 4 - 20 minut. Dwie pierwsze noce płaczliwe ale bez przesady. Teraz jest już dobrze :)
Ach i chodzimy jak nakręceni :lol:
Najbardziej uroczo wygląda na dworze jak chodzi :blush: no i też odpoczywa kręgosłup dumnej mamy od obecnie 11 kg ciężarka na rękach :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #533008 przez madziorskie
Ha ha Polunia zobacz jaką masz siłę przebicia! Ja jak napisałam to żadna się nie odezwała... :( a ledwie Ty się odezwałaś i prosze już UPSAR się zjawiła ;) Szkoda, że inne dziewczyny milczą... :(

Hej Upsar! Dawno Cię tutaj nie było!
Super, że już odcyckowaliście się! My od poczatku grudnia też już nie karmimy się cycem... ale u nas targedii nie było, bo ja tylko raz dziennie karmiłam...
ale powiem Wam, że niby tylko raz dziennie, więc mleka nie miałam chyba za wiele, a teraz 1,5 miesiąca nie karmię, a mleko mam jeszcze nadal! No masakra z nim! Na razie nie sprawdzam, bo jak niedawno patrzyłam, to mnóstwo leciało! Teraz czekam i zobaczę za jakiś czas! Obym już się zasuszyła jak to się mówi!
A przynajmniej biust mógłby już wrócić do swoich rozmiarów ;) he he

Super jest to zdjęcie! A mały jaki już duży przystojniak!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534372 przez nanga1989
Witam witam :) troszke mnie tu zaś niebyło .... praca praca praca dom i dziecko ehhh odkąd wrocilam do pracy to czasem niewiem jak sie nazywam:p brak czasu nawet na sniadanie...czasem dopiero w pracy odpoczywam ... moja mała swój roczek spędziła z obustronnym zapaleniem oskrzeli ;/ charczała gorzej niż odkurzacz ,cudem unikneliśmy szpitala ;/ brała 3 antybiotyki 4 dopiero pomógł;/ na szczęście jest dobrze teraz ,mała broi broi i jeszcze raz broi :D
od kilku dni zaczeła się puszczać i spaceruje już po domku :D a jak sie ją weźmie za rączke to trudno nadążyć bo sie o własne nogi potyka hehe
Mój mąż przejął cała inicjatywe nad dzieckiem :p kąpie karmi usypia :D aż jestem w szoku:p
Czy wasze dzieciaczki też wcześnie wstają ? bo ja ostatnio nie wyrabiam bo moje dziecko o 6 wstaje ;/;/ nie mówiąc o tym że o 1 w nocy krzyczy bo chce kaszke ;/ masakra....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534374 przez nanga1989
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534378 przez nanga1989
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #534404 przez tygrysica
Hej. Nie pisałam, bo nie pamiętałam hasła do konta a nie dało się doblokowac, bo kody wysyłane z forum nie dzialały ;)
Adaś chodzi sam po całym mieszkaniu od jakichś 3 dni. Do tego mówi: "Auto", "Kotek", "Gol!". Auta sa najwazniejsze- ciągle do okna i "auto!auto!auto!". Schyla sie po przedmioty, chodzi za rączke, i co najfajniejsze, duzo się bawi sam :)
Ja tez -praca i dom, ale z mężem po połowie się nim zajmujemy.
Adaś zdrowy, ale za to ja od poczatku grudnia chora. Co chwile od nowa to samo. Za tydzień zrobię badania posiewowe czy jakiejś bakterii nie mam.
A ze spaniem różnie- mielismy kryzys przy zębach- budził sie po 15 razy w nocy. Często budzi sie koło 4tej i trzeba go do łóżka wziąść bo histeryzuje, a ja nie mam serca leżeć i słuchac płaczu- mało z nim jestem więc to substytut i ta potrzebna odrobina czułości jak go poprzytulamy. W weekend pospi tak do 7.00, a w tygodniu i tak musi wstać o 6tej, bo ja mam na 9ta do pracy a musze go zawieźć do mojej mamy jeszcze, więc akurat u nas 6ta to norma (i dobrze jak do niej dospi- gorzej jak np od 4tej jest u nas bo sie wierci, przewala i spać nie możemy). Był taki czas, że 3 duuże kawy mi nie pomagały i chodziłam z klejącymi oczami. W święta miałam 2 tygodnie wolnego, potem jeszcze tydzień l4 więc trochę odespałam.
A resztę dnia to w weekend koło 12 śpi od 30 min-1,5 h, a wtygodniu jeszcze koło 10.00 30 min-takie odespanie tej pobudki o 6tej. Nie pozwalamy mu na więcej, bo ciężej mu się potem zasypia. A tak o 20.00-20.30 kładziemy do łózeczka, puszczamy nawilżacz i muzyke, mówimy dobranoc i spokojnie wychodzimy- sam zasypia w jakieś 5 minut (jak na początku). A mielismy ;roblem przez parę tygodni na jesieni jak zasypiał nawet 40 minut, ale to własnie przez za dużą ilośc snu w dzień.
Je wszystko, poza rzeczami, które trzeba mocno gryźć- ma dopiero 6 zębów. Dławił nam się 2 razy kawałkami jabłka i od tej pory juz takich nie dostaje- tylko to co może "rozmemłać" i zgnieść. Uwielbia cytrusy i to tak, że jak obieram to stoi pode mna i marudzi i co obiorę to prosto do buzi :laugh: Do tego dałam mu już miód i też mu nic sie nie dzialo. Mleko krowie to czasem w kakao np, bo my mu mleka jako butelki z mlekiem nie dajemy od gdzieś 8-9ego msca. Mleko dostaje w kaszce rano i wieczorem, ale będziemy przechodzic na normalna kaszkę manną i płatki owsiane a rezygnowac z tych błyskawicznych więc mleka krowiego bedzie więcej. A tak to przetworzone od dawna w formie wszelakich serków i serów (poza pleśniowymi) i jogurtów. No i grzybów mu nie daje, bo to nawet do 10tego roku nie powinno się. Uwielbia wszystko co ostre i kwaśne- ogórki kiszone, kapuste kiszoną, paprykę. W sumie to wszystko lubi i zje każdą ilość, ale mu nie dajemu za duzo, żeby się gruby nie zrobił, bo mnie się grube dzieci nie podobają.
Dalej roześmiany, zaczął się wygłupiać i nas celowo rozśmieszać ;) Miał tez faze "małego labradora"- łapał przedmioty w zęby i uciekał na czworaka, gryzie i generalnie przewala po wszystkim. Miał juz raz guża na czole przez prawie 3 tygodnie i zostało mu zgrubienie, ale jak będzie czaszka rosla to się wchłonie mysle. Pocharatane czoło tez miał od szafki jak sie z tatą gonili po mieszkaniu.








Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534673 przez madziorskie
Witajcie!

Nanga moja wstaje o 7 z minutami, a przed 20 zasypia.. w nocy nie ma mowy o jedzeniu! Czasami się obudzi, popłacze, popiszczy i śpi dalej... ale u nas znów zębiska wychodzą!
ma ich już całe 10 i kolejne już prawie są i ciagle mam wrażenie, że już jutro będą przebity i one za nic się przebić nie chcą! Iza sama jeszcze nie chodzi, boi się puścić! Ale 2 dni temu jak nie wiedziała, że jej nikt nie tzryma to 2-3 kroczki zrobiła! Ale zaraz pach na tyłek bo zauwazyła, że nikt jej nie trzyma! Podobnie jak ją postawię na środku pokoju to zaraz na tyłek siada, a jak postawię tyłem do siebie i nie widzi, że sama stoi to potrafi stać... więc ewidentnie widać, że się jeszcze boi... lub nie jest na tyle silna by sama iść...

Ale masz sliczną księżniczkę w domu! A chyba duża jest co?

Tygrysico ojj az troszkę zazdroszczę samodzielnych zabaw Adasia! Iza tylko chwilkę się pobawi sama i zaraz chce by jej potowarzyszyć! Tzn nadal się sama bawi, ale lubi jak ktoś jest koło niej!
Adaś to już taki duży chłopak! On to chyba wogóle juz mega wysoki jest co? Ile ma wzrostu?

Ja tez grzybów nie daję, bo właśnie nie powinno się, a poza tym nic z wartości odżywczych w nich nie ma, poza smakowymi, więc żadnych strat...

Miód też już jadła i herbatkę z cytrynką notorycznie pije, ale cytrusów jako tako nie daję jej bo ona generalnie ich nie lubi!
Banana w całości łyka na jedno posiedzenie...
Ize przestałam karmić cycem od pocz grudnia i zastapiłam to flaszką z mlekiem... dostaje o 7 rano jak się obudzi 120 ml mleka!

O właśnie Tygrysico powiedz czy Wy zabraniacie mu gryźć np Was? Iza też ma taki etap i ja generalnie zabraniam jej gryzieni amnie jak się zezłości.. bo boję się by jje nie zostało i żeby potem innych dzieci nie gryzła... a jak u Was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #534999 przez upsar
Ale nam te dzieciaki urosły, A Tygrysico Adaś to przecudny jest :) wygląda slodko ale i łobuzersko jednocześnie. Arek mleko je własnie z kaszka manną i też lubi wszekie kwasiury - a ogorki kiszone to chyba najbardziej tylko że on ma jdynie 3 zęby i z tym gryzieniem to różnie bywa...

Madziorskie nasz ma takie momenty że chce ugryść ale ze zlości to raczej wali głową w podłogę albo o moje kolano żeby zwrócić na siebie uwagę ale nie pozwalamy na to...ale zadziorny jest i uparty okropnie

Ja też zazdroszczę samodzielnej zabawy bo mój sam sie bawi tylko kilka minut no chyba że zamienia dom w popiół to troche dłużej sie sobą zajmie ale ja mam potem więcej sprzątania niż on frajdy więc i tak jestem na minusie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl