BezpiecznaCiaza112023

Mamusie październikowe ;)))

9 lata 7 miesiąc temu #919692 przez Elusia
Eh... nie radzę sobie z tym wszystkim... mam dość :( gdyby nie to, że moje dziecię takie uśmiechnięte, kochane, żywe do schrupania to... kaftan i do szpitala...
Oduczanie idzie ciężko, bo Ignasiowi przebija się kolejny ząbek, więc wiecie co to oznacza- chociaż i tak jest o niebo lepiej niż było przy pierwszych. Pierwszą noc nie jadł od 00.30 do 4.30 (przetrzymałam go w sumie godzinę- a ile wrzasku płaczu było...), kolejnego dnia już nie miałam siły, bo przez zęba równo co godzina pobudka... więc tylko starałam się mu mniej dawać jeść i dopiero lulać- średnio to wychodziło. Wczoraj zaś co 3 godziny dawałam mu jeść (czyli w sumie jedno karmienie wypadło), zobaczymy co będzie dzisiaj.
Nusia Trzymam kciuki z całych sił! :) a ty mm dajesz jak się budzi czy cyca ciągnie? bo pamiętam, że mówiłaś że cycusia sam odrzucił tak?
Agusia No to mocno, życzę aby się udało z tym przedszkolem :) a nóż widelec coś się zwolni :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #919704 przez nuśka09
hej :)
Agusiak powodzenia z przedszkolem!
Elusia Maksiu równo 9miesięcy jadł cyca... teraz mm i myślałam że będzie po tym lepiej spał a tu lipa... no ale walczymy :P a Ignaś śpi w łóżeczku czy z Tobą?

słuchajcie ;) wczoraj byłam z Maksem w decathlonie buciki mu kupić i zasuwał po całym sklepie, oczywiście robił porządek wszędzie, zobaczył dwóch chłopców ok 6 i 2 lata i poszedł do nich. Oni zaczęli się z nim bawić i podchodzi ich mama z tekstem "Maksio no zostaw dzidziusia" :laugh: a mój Mały zrobił wielkie oczy i patrzy na nią w szoku ;P mówię jej, że dzidziuś też jest Maksio na co podchodzi ich tata i mówi no to powodzenia bo większego urwisa w rodzinie nie mamy :P zaczęłam się śmiać i mówię że powoli widać że on też wszystkich przebija w psoceniu ;P chwilę rozmawiałam z tą babeczką i tyle cech mają wspólnych że aż w szoku byłam :)
a ja zawsze myślałam że jego temperament to kwestia tylko drugiego imienia :P
Po za tym mamy wielki kłopot z sąsiadem- alkoholik straszny, dno totalne;/ syfi na klatce, halasuje,puka do nas po nocy no masakra...prawie co chwila policje wzywamy ;/ bylam juz raz z tym u dzielnicowego ale chyba nic nie zrobili bo poprawy nie ma, musimy jeszcze raz iść, zwłaszcza że dziś groził mojemu D. i to przy strażnikach miejskich ;/
mam nadzieję że w końcu zrobią z nim porządek...

Miłego dnia! Całuski :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #920001 przez Elusia
Nusia ;D ale bombowa ta historia z Maksiem :) urwisek kochany :) a z żulem życzę aby zrobili porządek, tacy sąsiedzi najgorsi brrrr......;/ co do Ignasia to śpi sam w łóżeczku. Dzisiaj znowu się udało, że jadł co 3h a nie dwie... może będzie już coraz lepiej oby! :) powiem ci że znajomej córa ma 14miesięcy jest na mm i baaaardzo dużo je w dzień a i tak 2 butle jeszcze jak zaśnie wcina :ohmy: ale teraz jej podpowiedziałam, żeby zrobiła tak jak mi kazała pediatra czyli gęsta kaszka manna na wieczór, a później herbatka zwykła no i śpi jej 8 godzin bez butli :) także może tak warto spróbować ?:) mi Ignaś na razie nie chce jeść bo zęby i mm już dwa dni dostaje(o dziwo nie protestuje ;P ale tylko 60-80ml wypija ;) )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #920411 przez Kasiaa
hej mamusie:)

Agusiak wracam do starej pracy, ale jednoczesnie do nowych ludzi bo przenieśli mnie do innej placówki dla mnie lepiej bo bliżej trochę.
Nusia Wojtek wyszkolil sie bardzo:P:P hehhe był bardzo grzeczny i wszyscy się nim zachwycali ze taki gzreczny i takie sliczne dziecko i ze tak wczesnie zaczął chodzić i tak zasuwa!!! :) Jak wracaliśmy były godziny szcytu i korki mega... Wojtek denerwowal sie strasznie w autobusie.... ale ogólnie wszytsko ok:)
Świetna historia z Maksiem :) oby z tym alkoholikiem policja zrobiła porządek!..
Elusia trzymam mocno kciuki za Ciebie i Ignasia . Oby tak dalej i z każdym dniem lepiej było:) :*

Dziewczyny Wojtek nic zagęszczonego przez butle nie chce pic tylko samo mleko na noc i rano o 5 . Czasami budzi się bardzo dużo razy... a czasami jest lepej jak wiecej zje na noc...
My dziś do żłobka idziemy na 13.....:( juz mi łzy same lecą na sama myśl..... ze bede zostawiała tam mojego ślicznego bobasa :( niby teraz dni adaptacyjne ale mimo wszystko nie wiem jak to bedzie....:(
buziaki:*

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922200 przez nuśka09
hej kochane ;*
Kasia jak Wojtuś w żłobku? chętnie chodzi?:) a Ty wróciłaś już do pracy?
Elusiaa Was kochana jak oduczania nocnego jedzenia?

U nas sukces Maks dziś od 20 spał do 4, przebudził się to dałam mu 150ml mm ale zjadł 90ml i poszedł spać do 6:) w sumie spał by jeszcze ale siostra u mnie nocowała i budzik jej dzwonił...
Z sąsiadem spokój:)nie widać go w ogóle :D
Wczoraj byłam w kadrach zgłosić że przechodzę na wychowawczy...mam jeszcze sporo zaległego urlopu więc dopiero od 2grudnia będę na wychowaczym ;)
I jeszcze jedna dobra wiadomość!:D
Mój D. od wtorku zaczyna pracę:D :D

A co kochane u Was?:)
pozdrawiam ;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922292 przez P@ul@
Cześć wszystkim. Jakoś tu coraz mniej się dzieje... wszyscy na fb. A tutaj było tak jakoś fajniej.

U nas już z pierwszymi chłodniejszymi dniami przyplątało się przeziębienie. Agata na syropkach a ja ciągle z chusteczkami....
Po za tym mała śmiga jak mały motorek i strasznie jest nicpota, aż strach pomyśleć co będzie później. Śpi w nocy nawet ładnie, ale nad ranem się przebudza i chce do nas do łóżka, jak jej nie włożę szczebelków do łóżeczka to sama wyłazi :P

Przygotowania do roczku idą pełną parą. Lista zakupów już gotowa. Teraz biorę się za przygotowywanie dekoracji na salę. Mam tylko nadzieję, że pogoda będzie ładna i będzie można wyjść na powietrze :)

U nas to tyle :)
Wyściskajcie maluszki od "cioci" Pauli i Agatki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #922313 przez Edzia04
Hej mamusie!

Juz pisalam na fb, Zosia zaczela raczkowac wczoraj!!!! Super !!
Pozatym od dwoch tyg jestem praktycznie sama przez caly dzien, bo maz na 12 godz:/ juz czasami mam wszystkiego dosc, ale to chyba ogolne zmeczenie i kazda tak ma.
elusia ja juz myslalam, ze te zeby juz wam daly spokoj, kurde mam nadzieje, ze jam najszybciej wyjdai koniec tych meczarni. Oby Ignas teraz jadl w nocy rzadziej to troche bidulko odpoczniesz.
Kasia wspolczuje z tym zlobkiem, ale napewno Wojtus tam bedzie mial dobrze to tylko kwestia czasu i sie oboje przyzwyczaicie:*

Agusiaa Ty chcesz Paule do Panstwowego przedszkola oddac? Mam nadzieje, ze niejsce sie znajdzie. Trzymam kciuki!

Nusia ale sie ciesze z tej pracy D. Oby teraz sie szybko wdrozyl i wszystoko bylo ok, a przede wszystkim dobre pieniadze. A to prawda z imionami, podovno imiona tez odzwierciedlaja pewne cechy:) ja. Przedszkolu mialam dwoch Olkow i byli naprawde smykole, siostra moja tez miala Olkow u to samo hehe wiec moze cos w tym jest. Szkoda, ze nie slyszalam nic o Zosiach:)

paula ja w koncu n roczek zamawiam catering i mam z glowy, juz wystarczajaco sie narobie kazdego dnia, to chociaz to niech bedzie nasze wspolne swieto:)


Przepraszan za bledy,.ale pisze z tel.
Dobrej nocki buziaki papa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #923744 przez Kasiaa
hej Kochane:)

Nie wiem od czego zacząć przepraszam ze nie odniose się do postów ale nie mam zupełnie głowy ...

W żłobku Wojtka na początku było ok jak dzieci zostawałuy po godz ale teraz od 8 do 11;15 zostają i ... az mi sie serducho kroi jak musze Wojtusia zostawiać jak placze .... dziś np przykleił mi się do szyi i za nic nie chciał sie oderwac ..... wiedział czuł ze go zostawie :( :( :( Okropne to jest..... le musi sie przyzwyczaić.... im szybciej tym lepioej..... ja wracam do jednej pracy w połowie listopada a do drugiej u kolezanki jak tylko Bąbelek się zaklimatyzuje...... ale nie wiem jak to bedzie.... :/
Jak przychodze po niego rzuca mi się na szyje i w płacz!!!.... a ja razem z nim placze .... jak wychodzę ze zlobka placze i ja też bo tak mi szkoda mojego Maleństwa ze musze go zostawiac:( ale nie możemy sobie pozwolić zebym siedziała w domu i nie pracowała..... :( Jak przyjeżdzam ze złobka to nie wiem co mam ze sobą zrobic zeby nie myślec co robi czy placze czy jest mu dobrze czy zje śniadanie? i tak milion pytan w mojej głowie i łzy od razu..... teraz jak pisze też wyje jak jakaś głupia..... Ale dziewczyny mówię Wam to straszne jest.... wiedzialam ze będzie mi ciężko.... ale nie sądziłam ze aż tak.... :(((( Chociaż tłumaczę sobie i wszysscy do okoła mówią ze krzywda mu się tam nie dzieje i ze przyzwyczai się to ja czuję jakby cząstkę siebie musiała oddawać codziennie .(
Poza tym już mamy za sobą przyziebienie w piątek się zaczelo i w poniedzialek Wojtek nie byl w żłobku....Katarek jeszce ma ale lekarz powiedział ze taki katarek to standard podobno w żłobku .... :/
Zbliżają sie wielkimi krokami urodziny Naszego Malenstwa:) bo to juz za niecały tydzień:) a wydaje mi się jakby to było wczoraj .... jak go urodziłam..... czas zasuwa jak szalony a my się borykami co raz z nowymi wyzwaniami..... takimi jak teraz złobek.............

Zapomniałam napisac ze Wojtuś jako jedyny w złobku chodzi:) grupa liczy 30 dzieci 20 chlopcow i 10 dziewczynek.

Przepraszam Was ze tak się wyżaliłam ale mąż twierdzi ze pzesadzam już ale one nie czuje tego co ja zostawiając Wojtka w żlobku ....:/

Buziaki dla Szkrabkow i mamusiek:* :*

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #924121 przez Edzia04
WITAM
KASIA Jak przeczytałam co napisałaś to sama się popłakałam :( Bardzo, bardzo mi przykro,że tak mocno to przeżywasz, ale naprawdę kochana wojtusiowi na pewno w tym żłobku jest dobrze, tyle dzieciaczków razem, zobaczysz szybko się zaklimatyzuje i nie będzie chciał wracać do domu:) TRZYMAM ZA WAS MOCNO KCIUKI!!! Kochana głowa do góry !:*:*:*:*:*:*:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #924184 przez Elusia
Kasiu Kochana trzymaj się dzielnie, jakoś to oboje przetrwacie i będzie z każdym dniem coraz lepiej :kiss: nawet nie chcę wyobrażać sobie co czujesz....:( ja dlatego nie myślałam nawet o tym by szukać pracy, bo wiem, że to ja miałabym z tym większy problem i przeżywałabym to strasznie, gorzej niż synuś. Już takie matki jesteśmy, bo kochamy całym sercem, a nasi mężowie, jak zwykle z tekstem że przesadzamy... eh nie rozumieją, ja to niemal non-stop ostatnio to od mojego słyszę...
Napewno z każdym dniem będzie lepiej!:) a z chorobami.. eh niestety często okazuje się, że dzieci spędzają 1rok w większości w domu niż w żłobku :/
Edzia Wiem co znaczy zmęczenie, i wszystko robić samemu, ja mam męża tylko na weekendy;/ i czasami to już naprawdę ryczeć się tylko chce... ale jak wszystko i to przetrwamy :*
Ja się pochwalę, że karmię Ignasia już tylko 1 raz w nocy :) i o 6 jak się obudzi a później w południe raz. Do snu dostaje mm :) no ale budzi się częściej... Łatwo nie jest ale odzwyczajamy go od tego ciągłego budzenia się i jedzenia nocnego i na szczęście dzięki temu je dużo lepiej w dzień :) no i uczymy go samodzielnie zasypiać bo się zbuntował i ani na rękach, ani w chuście, nawet ze mną na łóżku nie może zasnąć więc uczymy go samodzielnego zasypiania- dzisiaj mija tydzień- jest dużo lepiej i nieźle sobie radzi chociaż bywa baaardzo ciężko, są płacze, czasem trwało to nawet 2h, ale wiem, że to słuszna decyzja :) Tyle u nas:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #929039 przez nuśka09
hej Kochane ;*
w końcu mam chwilę żeby tu napisać! ostatnio miałam sporo na głowie, załatwiałam w urzędach różne sprawy, okazało się że należy mi się jeszcze dodatkowa kasa za urodzenie Maksia z urzedu miasta!gdyby nie koleżanka to by mi to przepadło, złożyłam już papiery i czekam na decyzję, a czas miałam do końca września więc trochę się nalatałam teraz zostało mi czekać ;) mam nadzieję że się uda bo teraz gotówka bardzo potrzebna;/ D. nie dostał się do tej pracy, bo okazało się że przyjęli za dużo osób a że on był jednym z ostatnich na liście to go odrzucili! i jeszcze 6 innych osób!wyobrażacie sobie! co za bajzel mają tam!!
Pracuje jak na razie z moim ojcem ale wiele nerwów go to kosztuje - mnie przy okazji też, ale zawsze jakaś kasa będzie ;) tylko że to jest praca gdzieś do końca pażdziernika jak bedzie ładna pogoda ;/ cały tydzień jestem teraz sama z Maksem a D. przyjeżdża w sb i nd jedzie z powrotem bo nie opłaciłoby się mu codziennie dojeżdzać. Ciężko trochę samej czasem mam dość ale już się przyzwyczaiłam ;)
Maksio od kiedy zaczął chodzić jest jak burza ;D sieje zniszczenie wszędzie ;D robi mi taki bajzel jakbym miała 3 dzieci :P nic mu nie straszne;D udało mi się zlikwidować większość zabezpieczeń więc pozostało mi chodzić za nim i pilnować ;) o tyle dobrze że nawet ładnie bawi się autkami, piłkami i ogląda chętnie książeczki ;) czasem nawet 20 min mam spokoju ;)
Od jakiegoś tygodnia jest niestety marudny bo mu wychodzą górne jedynki, już ma dwie białe kreseczki pod dziąsłami i strasznie opuchnięte, na szczęście dentinox pomaga :)
Paula i jak udała się impreza? Agatka zadowolona?
Kasia kochana strasznie Ci współczuje przejść ze żłobkiem :*:*:* mam nadzieję że to niedługo minie i Wojtuś będzie chętnie tam chodził, jak pomyślę o tym że z Maksiem mogłam mieć podobnie to cieszę się że z nim jestem w domu ale pod względem finansowym jest bardzo ciężko...
Edzia doskonale Cię kochana rozumiem, ja też czasem mam dość, zwłaszcza że Maks to straszny buntownik, ale my kobitki jesteśmy silne:) zwłaszcza dla naszych dzieciaczków :D
Elusiasuper że Ignaś coraz lepiej przesypia noce:) w końcu masz więcej snu:) u nas też już noce są lepsze:) Maksio przebudza się teraz kilka razy ale wystarczy go przytulić pobujać i spi dalej a je tylko ok 4-5 i do 7 spi :)

a jeszcze Wam opowiem że ostatnio jak byłam z Maksem w urzędzie była taka babeczka z synkiem 15miesięcznym Dawidkiem, chłopcy ładnie się bawili i w pewnym momencie ta pani do mnie że jej Dawidek ma na drugie imię Maksymilian :D a to ładny zbieg okoliczności bo mój jest Maksymilian Dawid :D

Trzymajcie się cieplutko kochane, uściskajcie i ucałujcie dzieciaczki ode mnie i Maksiora :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #938018 przez ewe88
oooo jaaa ! Ale miło tu wrócić :) Aż łza w oku się kręci.... jeszcze nie tak dawno temu moja mała była w brzuchu a teraz smacznie śpi u siebie w łóżeczku! I pomyśleć, że tamte problemy są teraz nie ważne...albo wydają się takie "nieproblemowe" :D teraz to mamy urwanie głowy z naszymi pociechami. ....oj wspomnienia wróciły.... kurczę KOCHAM TO FORUM !! NO I WAS DZIEWCZYNY !!! DZIEKI ZA TE CIĘŻKIE 9 MIESIĘCY RAZEM !! :* :* :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #939498 przez Agusiak
hej!!!

Wpadłam się przywitam bo wieki mnie nie tu nie było, ale sentyment pozostał i czasem zaglądam :)

Buziaki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #940465 przez Elusia
Oj kochane dużo wspomnień z tym forum :) i ile stresu, wątpliwości, pytań było w tych pierwszych chwilach.... A teraz to już jazda bez trzymanki ;)Też tu czasami zaglądam jeszcze z sentymentu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #942297 przez P@ul@
Siedzę sobie przy kompie, i myślę : "A wejdę na forum, pewnie cisza, ale sobie przejże chociaż stare posty, powspominam." Wchodzę, a tu co? Niespodzianka. @ nowe :) Może coś się zacznie tutaj dziać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl