BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

6 lata 11 miesiąc temu #1060020 przez motylek270
mała 82 ja ostatni raz u lekarza byłam 31.03. Od kiedy ciążę przestał prowadzić ten mój lekarz te baby z przychodni nie widzą sensu wizyt. Tak więc nikt mnie nie bada, nic się nie dzieje, a ja czekam. Byle do wtorku! Nie jadę na IP bo nic niepokojącego sie nie dzieje. Kazali czekać. Jeśli będę miała jakieś wątpliwości to wtedy mam przybyć do szpitala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #1060026 przez jeta
Mala82 nasza alergolog narazie odradzala testy skórne, bo takie małe dziecko może ich nie wytrzymać.
Współczuję tych chorób. Aż się boję co się będzie działo jak Julek pojdzie do przedszkola...

Motylek- może z zaskoczenia się z wami przywita ;) U mnie były dwa kompletnie różne porody.

Po wizycie u alergolog dostaliśmy leki na astmę. Ten atak duszności, który miał i alergie bez leczenia mogą doprowadzic do cięższej ppstaci astmy, więc już trzeba reagować. W przyszłości może uda się odstawic zupełnie leki. Ale poki co narazie się leczymy zeby nie bylo gorzej. Przez dwa tygodnie bierze wziewny lek dwa razy dziennie. Potem przez 6 tygod 1raz.do tego 10 kropli zyrtecu do konca czerwca. Dodatkowo mamy lek, ktory jest do podawania w przypadku dusznosci. Jesli wszystko będzie ok-pokazujemy sie na początku wrzesnia. No i jak juz bedzie mozna to pewnie bedziemy go odczulac. Ale to dopiero jak skonczy 5lat.
Z Emeryka chyba rezygnuje. Dowiedzialam sie,ze jest dosc drogi. Poerwsza wizyta w granicach 500zl,bo robi swoje testy. Jak by inne nie byly wiarygodne. No a ppza tym nie bede sobie w glowoe mieszac. Ta dr wydaje mi sie w porzadku i poki co zostaje przy niej.

Przepraszam za brak polskich znaków i błędy. Piszę z telefonu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060029 przez mała82
Motylek nieźle. Ale w sumie jak się nic nie dzieje to lepiej w domu siedzieć

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #1060030 przez mała82
Ucinalo mi wiadomość na tel więc zrobiłam zrzut ekranu i wstwialam zdjęcie
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060042 przez jeta
mała82 - Julek jak miał 4 miesiące miał problemy ze skórą, podejrzenia azs, skazy białkowej. Jak miał niecałe 1,5 roku miał testy z krwi i nic mu nie wyszło. W zeszłym roku miewał pokrzywkę po kontakcie ze zbożem, kurzem. A w tym roku takie kwiatki.
Na co dzień mamy Floxitide i Zyrtec. Przy duszności Ventolin. Do nosa w razie potrzeby Avamys. Wziewne podajemy przez kanał inhalacyjny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060051 przez mała82
U nas też na tych z krwi nic nie wyszło, rok temu robiliśmy. Ale nasz pediatra mówił że jak coś wyjdzie to wiemy że może uczula, a jak nic nie wyjdzie to nie mamy pewności że tak jest i że nie uczula.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #1060236 przez mała82
Hej! Co tam u Was?
Filip już prawie zdrowy. Artur jeszcze ma smary i kaszel, coś na oskrzelach słychać. Dostałam antybiotyk dla niego, ale uzgidnilam z lekarka że jeszcze mu nie podam, bo poza tym nic mu nie dolega.
A i wyjazd nam się przesunął na ok 1 czerwca. Więc w maju sobie całą rodzinka posiedzimy w domu bo Filip w piątek ostatni dzień w przedszkolu. Mam nadzieję że pogoda ładna będzie. Na weekend jedziemy do moich rodziców i trochę rodzinkę poodwiedzamy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060248 przez jeta
Hej.

Jak można się wstrzymać z antybiotykiem, to pewnie, że nie ma co go faszerować.
Mam nadzieję, że będziesz nam tu wrzucać fotki w pięknymi widokami. Ale mi się marzą wakacje w Chorwacji... Aż sobie zaraz zdjęcia obejrzę z naszego wyjazdu :silly:

U nas w normie. Dzieciaki ok. Ja bzika mam teraz na punkcie wagi i jedzenia Julka. Boję się, żeby przez ten lek nie przytył za mocno.
Lilka śmieszka. Zupełnie inna niż Julek w jej wieku. Julek zawsze wył podczas przebierania, a ona często się uspokaja przy tym. Płacze za to jak jej się spać chce. No i niestety nauczyłam ją zasypiania na rękach w dzień :pinch: A tak sobie obiecałam, że jak będę mieć drugie dziecko, to samo będzie zasypiać. A jak mam, to tak sobie myślę, że już więcej nie będzie (przynajmniej taki plan :whistle: ), to sobie ponoszę to małe pachnidełko. Na noc zasypia ładnie sama, ale w dzień jakieś kołysanie musi być.
W nocy jak się czasem przebudzi z płaczem i to nie jest pora jedzenia to wystarczy jej dać smoczek i przykryć nos pieluchą i od razu jest cisza. Jak by jej ktoś baterie wyciągnął :lol:

W niedzielę jedziemy na chrzciny. Mój M jest chrzestnym. Jakoś nie mam ochoty. Musimy rano wyjechać. Poza tym ja strasznie nie lubię karmić poza domem. No chyba, że u mojej mamy czy siostry, to ok. Ale w takich obcych miejscach mi źle. Nie przeszkadzają mi karmiące mamy, ale ja najlepiej się czuję w domowym zaciszu. No nic. Jakoś sobie poradzimy.

No a gdzie reszta mamuś????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060382 przez moofka
hej dziewczyny, trochę mnie tu nie było :blush: no nie będę znowu walić ściemy i obiecywać poprawy ale też na pewno całkiem nie zniknę ;) podczytuję co u Was i czekam aż się motylek rozpakuje :whistle:

no i tak widzę właśnie, że się motylek już parę dni nie odzywa B) może wpadnie z newsem i fotką :cheer:

u nas w miarę, czas leci jak szalony. Wojtek dzisiaj skończył 5 miesięcy :ohmy: zaraz zaczynamy rozszerzać dietę, teraz ciutkę zagilany jest. możliwe że to przez zęby bo lada chwila powinny się pojawić dolne jedynki, kurcze Zośce wyszły dopiero jak miała 8 miesięcy. Zośka grzeczna, lata do przedszkola z uśmiechem :)

widziałam, że o alergiach było. Zośka też alergik, prawdopodobnie wziewny po tatusiu. mamy skierowanie na testy z krwi ale jakoś nie możemy się zebrać. póki co bierze codziennie syrop.

jeta jak tam mała? przesypia już nocki? Wojtek nie :P nie wiem czy pisałam ale obraził się na cyca z dnia na dzień, przez miesiąc walczyliśmy że może się namyśli i odciągałam moje ale potem pokarm mi zanikł i aktualnie jesteśmy już całkiem na mm. przynajmniej w weekend mogę wyjść spokojnie ;) ja przy drugim też obiecałam sobie że nie popełnię tych samych błędów :whistle: Zośka zasypiała przy piersi, tu się problem sam wyeliminował :P młody odłożony na drzemkę zasypia sam. ufff.

mała chłopaki lepiej?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060410 przez motylek270
Moofka chciałabym wrzucić fotę a tu zonk. Olek leniwy. Nie chce wyjść. Cudem przyjęli mnie dziś do szpitala bo chce przed świętami majowymi urodzić a w szpitalu ruch- miejsc nie ma. No ale w końcu jestem tu, na czczo byłam do 12.00 bo o tej dostałam lozko i pobrali mi krew.Jutro zakładają mi cewnik jak nic nie ruszy do tego czasu. Tak chciałabym już Olka mieć przy sobie...dam znać jak urodze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060472 przez mała82
Jeta ja też zwolenniczką antybiotyków na każde smarnięcie nie jestem :) Chyba powoli mu przechodzi :) Oby bo na weekend jedziemy do dziadków.
Mam nadzieję, żę będzie tam dużo fajnych widoków. NIgdy w Chorwacji nie byliśmy, w zeszłym roku myśleliśmy żeby jechać na wakacje ale chłoapki chorowali i zrezygnowaliśmy. A wy gdzie byliście w Chorwacji? Dawno? Może doradzisz mi co zabrać chłoapkom, byliście z Julkiem? Pewnie jak czegoś zapomnę to na miejscu bez problemu to kupię :) Kupiłam chłopakom takie komplety koszulka + spodenki na plażę, ale z tego co czytałam to jeszcze buty do wody by się nam przydały :)
A to może przytyć od tych leków? W tym wieku to chyba mu nie grozi, dzieciaki tyle latają, że spalą zbędne kalorie raz dwa :)
U nas Artur to mały głodomorek, chyba cały dzień mógłby jeść i to ze wszystkimi. NO ale mu nie pozwalam, chociaż i tak sporo je, tak mi się wydaje. Już 12 kg waży, a FIlip niecałe 14 :O
My to oboje musimy usypiać wieczorem, nasze dzieciaki nie potrafią się same położyć i zasnąć, tzreba z nimi leżeć, przytulać i czytać książki, czasem długo. Nasi to jedynie na siedząco jak na maksa są zmęczeni to padną.
A mnie ostatnie dni pochłonęło szuakeni mieszkania w CHorwacji, łatwo nie było na taki okres, ale chyba coś mam w końcu. POdesłam linki męża firmie i mam nadzieję, że się dogadaja i już chociaz to będzie z głowy :)
motylek jeszcze w dwupaku? a to niespodzianka! Cewnik, masakra, miałam :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060483 przez motylek270
Dziewczyny już moj Aleksander na świecie. Było bez cewnika ale cc. Wskazaniem okazało się pekniecie 3 stopnia z tamtego porodu. Olek zdrowy 10punktow, waga 3120g mierzy54cm.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060484 przez motylek270
Olek to mala kopia Jasia z tym ze ma więcej włosów na glowie :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060485 przez mała82
Motylek super wiadomość|! Gratulacje! Jak się czujesz po cc? Jak było? Sliczny maluszek : )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #1060497 przez Gosica
Motylek-Grarulacje !:) Cudny chłopczyk :) dużo zdrówka dla Was i dla Ciebie szybkiego dojścia do siebie po CC :)
U nas krok do przodu-Szymon odstawił smoczek. Jak uciełam,to nie chce patrzeć nawet na niego i w ogóle się nie upomina. Za to łobuz z niego i rozdarciuch. Nie wiem co za faza ale jak przed świętami się zaczęło tak do tej pory potrafi tak dać w kość że masakra. Nerwus mały.
Mała-tak Ci tej Chorwacji zazdroszczę jak nie wiem co ;)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl