Promocja dzienniczek ciąży dla przyszłej mamy dziecka!

Czkawka u małych dzieci? Otóż u małych dzieci bardzo często występuje czkawka. Trwa czasami nawet 20 minut do kilku godzin. Małym dzieciom jednak nie przeszkadza czkawka i nie czują się z tego [...]

czytaj dalej

Kącik porad

Kącik porad zawiera najczęściej zadawane
pytania przez rodziców wraz z odpowiedziami,
które udzielił ekspert.
Pytania dotyczą ciąży, porodu, macierzyństwa oraz dziecka.

Darmowy kurs o porodzie:

Zapraszamy na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.
Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Zapisz się już dziś na darmowe lekcje o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

Artykuły:

Jak uniknąć anemii w ciąży?

pytanie

Jestem w ciąży i mam nie najlepsze wyniki badań krwi. Chciałabym się zapytać jak uniknąć anemii?

 

Więcej: Jak uniknąć anemii w ciąży?

Naszemu maleństwu nie zawsze po jedzeniu się odbija czy to normalne? Nadmienie, że zawsze trzymamy Stasia w pozycji do odbicia i klepiemy delikatnie po pleckach.

Porada położnejOdbicie się po jedzeniu dziecku nie jest regułą. Bywa tak szczególnie u dzieci, które jedzą powoli, że się nie odbija. Natomiast dzieci, które jedzą bardzo łapczywie często połykają również powietrze. Musi się więc ulotnić w postaci odbicia (jedno wystarczy), żeby nie bolał dziecka brzuszek.

Więcej: Naszemu maleństwu nie zawsze po jedzeniu się odbija czy to normalne? Nadmienie, że zawsze trzymamy Stasia w pozycji do odbicia i klepiemy delikatnie po pleckach.

Mój maluch nie długo zacznie raczkować zastanawiam się na co powinnam zwrócić uwagę, żeby nasz dom był przyjazny dla malucha?

Porada położnejW pomieszczeniu, w którym jest Twoje dziecko nie powinno być w zasięgu dziecka małych przedmiotów, które z łatwością mogłoby włożyć do buzi, a to grozi uduszeniem się. Jeżeli chodzi o drzwi pokoiku, schody możesz zastawić specjalnymi bramkami, które mają specyficzny sposób otwierania. Trudno będzie wtedy nawet dziecku, które chodzi otworzyć.

Więcej: Mój maluch nie długo zacznie raczkować zastanawiam się na co powinnam zwrócić uwagę, żeby nasz dom był przyjazny dla malucha?

Mój mały Staś ma bardzo często czkawkę. Zastanawiam się czy można temu jakoś zaradzić? A także czy jemu ta czkawka przeszkadza?

Porada położnejCzkawka u małych dzieci? Otóż u małych dzieci bardzo często występuje czkawka. Trwa czasami nawet 20 minut do kilku godzin. Małym dzieciom jednak nie przeszkadza czkawka i nie czują się z tego powodu nie komfortowo

Więcej: Mój mały Staś ma bardzo często czkawkę. Zastanawiam się czy można temu jakoś zaradzić? A także czy jemu ta czkawka przeszkadza?

Nie chodzę do szkoły rodzenia, boje się jednak porodu, że sobie nie dam rady. Co powinnam zrobić?

Porada położnejNie chodzę do szkoły rodzenia, ponieważ jestem samotną matką nie chcę być wokół szczęśliwych par i czuć się inna. Boje się jednak porodu, że sobie nie dam rady. Co powinnam zrobić?

Więcej: Nie chodzę do szkoły rodzenia, boje się jednak porodu, że sobie nie dam rady. Co powinnam zrobić?

Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa?

Porada położnejZastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na krótko przed końcem ciąży, ponieważ farba może wydzielać szkodliwe substancje. Natomiast jeżeli chodzi o mebelki i wózek, fotelik (bez niego nie przewieziecie maleństwa do domu) należy kupić około 6 tygodni przed porodem.

Więcej: Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa?

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza