Promocja dzienniczek ciąży dla przyszłej mamy dziecka!

Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na [...]

czytaj dalej

Krztusiec - czy warto się zaszczepić?


Czytelniczka ze Szkocji przesłała nam następujące pytanie:Nic dziwnego, że położna zasugerowała szczepienie. Krztusiec, potencjalnie śmiercionośna choroba zakaźna układu oddechowego, dała się niestety we znaki Brytyjczykom w 2012 roku. Zachorowało około 10 tysięcy osób, a 14 dzieci zmarło. To skłoniło rząd do uruchomienia darmowych szczepień matek w ciąży między 28 a 38 tygodniem ciąży. Szczepionka ma chronić nowonarodzone dzieci przed infekcją.


Dwa lata po wzroście zachorowań wygląda na to, że szczepionki zdały egzamin – w Szkocji w 2013 roku przeciw krztuścowi zaszczepiono 78% kobiet w ciąży, a zachorowalność wśród dzieci spadłą o 85%.


Warto jednak pamiętać, że choroba na Wyspach wciąż występuje, a jej przebieg nie należy do najprzyjemniejszych. Dlatego też zdałabym się w tym przypadku na opinię położnej i zaszczepiła się przeciw krztuścowi.


Jesteś mamą w UK? Sprawdź dział forum "Mamy za granicą"Źródło

Drukuj
Oceń ten artykuł
(0 głosów, średnia ocena 0 na 5)

Komentarze

Imię/Nick *
Email (W celu weryfikacji i powiadomień)
Kod   
Dodaj swój komentarz

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza