Promocja dzienniczek ciąży dla przyszłej mamy dziecka!

Zastanawiam się kiedy zacząć przygotowywać dom na przybycie maleństwa? Teraz wiele firm oferuje usługi zaprojektowania pokoiku począwszy od odmalowania ścian. Ścian nie należy odmalowywać na [...]

czytaj dalej

Tatusiowie

Tatusiowie dział przeznaczony dla przyszłych tatusiów i ojców. Znajdują się tutaj artykuły o: lękach i obawach ojców, zmiennych nastrojach partnerki, komunikacji w związku oraz podejściu do seksu.

Darmowy kurs o porodzie:

Zapraszamy na darmowy kurs o ciąży, porodzie i połogu.
Kurs zawiera 25 lekcji od położnej Katarzyny Płaza. Szanuję Twoją prywatność, Twój mail nie dostanie się do osób trzecich. W każdej chwili możesz zrezygnować.
Zapisz się już dziś na darmowe lekcje o ciąży i porodzie! Kolejna za 2 dni.

Artykuły:

Tatusiu przygotuj się do poczęcia

Tatusiu przygotuj się do poczęcia Nie tylko kobiety powinny przygotować się fizycznie do poczęcia dziecka.

Więcej: Tatusiu przygotuj się do poczęcia

Zmiany w życiu ze względu na ciąże

Zmiany w życiu ze względu na zostanie tatąMartwisz się, bo Twoje życie właśnie ulega zmianom. Dowiedziałeś się, że Twoja partnerka jest w ciąży. Ogromna radość jeżeli to było dziecko planowane albo niepokój jeżeli nie było. A potem dochodzi do Ciebie, że już nic nie będzie takie samo. Za kilka miesięcy będziecie już nie we dwoje, ale w troje albo więcej osób jeżeli okaże się, że w brzuszku są bliźniaki. Potem zobaczyłeś USG kolejne potwierdzenie – będziemy rodzicami.

Więcej: Zmiany w życiu ze względu na ciąże

Ciąża a sny erotyczne

Ciąża a sny erotycznePartnerka w ciąży, a Twoje sny erotyczne

Więcej: Ciąża a sny erotyczne

Informacje dla ojców na temat porodu

Ojcostwo - tatusiowieNajpierw poruszę aspekt porodu rodzinnego. To nie jest tak, że tylko Ty możesz rodzić ze swoją partnerką. Tak naprawdę może z nią rodzić każda osoba jaką wybierze. Natomiast jeżeli oczekuje, że Ty będziesz przy porodzie, to powinniście szczerze na ten temat porozmawiać.

Więcej: Informacje dla ojców na temat porodu

Zmienne nastroje partnerki w ciąży

Zmienne nastroje partnerkiTwoja partnerka odkąd zaszła w ciąże zachowuje się jak nie ona. Ciąża, to huśtawka hormonów, która powoduje na przemian płacz i śmiech. Warto poznać przyczyny dlaczego się tak dzieje i jak radzić sobie z partnerką w ciąży. Przeczytaj!

Więcej: Zmienne nastroje partnerki w ciąży

Tata przy porodzie

Tata przy porodzieTata przy porodzie, jak może pomóc mamie?

Więcej: Tata przy porodzie

Podejście do seksu uległo zmianie

Inne podejście do sexuJak to możliwe? Przecież partnerka to ta sama osoba, którą kochasz tylko w niej teraz jest jeszcze dziecko. Ty również nie wiele się zmieniłeś- wiesz, że zostaniesz tatą. Ta wiedza coś w Was zmieniła. Nie potrafisz tego określić, ale nagle jakby temat seksu zszedł na dalszy plan? A Twoja partnerka zaczyna się zastanawiać czy nadal jest atrakcyjna. Jednak każde się boi powiedzieć o swoich problemach, więc każdy z Was słyszy jakiś powód przez który się nie kochacie.

Więcej: Podejście do seksu uległo zmianie

Lęki zostania tatą

Lęki zostania tatąCo może sprawiać, że zaczynasz się martwić? Kiedy pojawia się uczucie opuszczenia. Dlaczego? Ponieważ, to Twoja partnerka jest teraz w centrum uwagi wszyscy chcą wiedzieć jak przebiega ciąża i jak rozwija się dziecko. Nagle zaczynasz się zastanawiać czy w ogóle bierzesz udział w tym wszystkim. Takie uczucia to pozostałość po dawnej epoce. Kiedy to mężczyzna był głową rodziny, a kobieta była od zajmowania się domem. Również kiedy na świat miało przyjść dziecko, mężczyzna był z daleka od kobiecych spraw, nie mówiąc już, że przy porodzie nie mógł brać udziału.

Więcej: Lęki zostania tatą

Komunikacja z partnerem

Komunikacja z partneremJak rozmawiać z partnerem, aby nie tylko wysłuchał co chcemy mu przekazać, ale także postarał się zrozumieć?

Więcej: Komunikacja z partnerem

X

Darmowy kurs o ciąży, porodzie i macierzyństwie. Zapisz się teraz!

Kurs przeznaczony jest dla kobiet w ciąży.
Obejmuje 25 lekcji, które są wysyłane, co 2 dni.
Zapraszam Cię, już dziś na 1 lekcję. Katarzyna Płaza