BezpiecznaCiaza112023

Skuteczna antykoncepcja? jakieś pomysły?

12 lata 7 miesiąc temu #183982 przez Gastaro
Witam!
Chciałabym się tylko dowiedzieć czy jest jakaś skuteczniejsza antykoncepcja od zastrzyków czy też tabletek. :unsure:

Myślałam aby po urodzeniu jednego dziecka nie starać się już o więcej, i zastanawiam się czy jest możliwe aby już tak ostatecznie i na stałe się zabezpieczyć. Nie mówię tu o tabletkach, przy których zapomnienie o jednej powoduje utratę całego efektu. Interesowało by mnie coś bardziej skuteczniejszego np, coś w rodzaju operacji, lub podobne.. Jeśli coś takiego istnieje, czy mogłabym poznać koszt takowej "operacji", oraz w jaki sposób by wyglądało, efekty uboczne? :laugh:

pozdrawiam :)

Miłość jest jak drzewo.Im dłużej pielęgnujesz, tym bardziej możesz spodziewać się owocu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #183993 przez Emme
najskuteczniejsza jest oczywiście abstynencja :)
ale na serio to lekarz powinien dobrać i zaproponować najlepszą dla danej kobiety formę antykoncepcji.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184023 przez bombel779
Jest coś takiego jak spirala

....ale tak jak pisze Emme,najlepiej porozmawiać o "stałej" antykoncepcji ze swoim ginekologiem.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184076 przez sylka
Operacyjnie to sterylizacja :P Sterylizacja, czyli podwiązanie jajowodów u kobiet, a wazektomia u mężczyzn to bardzo skuteczna metoda antykoncepcji. W Polsce jednak nie ma regulacji prawnych dotyczących sterylizacji.

Polscy lekarze często odmawiają przeprowadzenia zabiegu powołując się na art. 155 kodeksu karnego: Kto pozbawia człowieka (…), zdolności płodzenia albo powoduje inne ciężkie kalectwo, (…) albo trwałe poważne zeszpecenie ciała, podlega karze więzienia od roku do lat 10.”

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #184195 przez Gastaro
Dziękuję za pomoc;*

Miłość jest jak drzewo.Im dłużej pielęgnujesz, tym bardziej możesz spodziewać się owocu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #200098 przez marysiak
Nie wydaje mi się, że to dobry pomysł zrezygnować na zawsze z możliwości kolejnego razu bycia rodzicem. Nigdy nie wiadomo, jak się życie ułoży. Uważam, że dzisiejsze tabletki są naprawdę skuteczne, a drogę zostawiacie sobie otwartą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 5 miesiąc temu #224640 przez agnes23k
Moj lekarz polecił mi spirale...chociaż sie na nia nie zdecydowałam. Zazywam tabletki yasminelle i jestem z nich zadowolona :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #323915 przez szynszylka
Ja się zastanawiałam nad metodą objawowo-termiczną. Ostatnio nawet znalazłam taki komputerek do określania dni płodnych i niepłodnych. Cyclotest się zwie. Używa może któraś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 miesiąc temu #327751 przez Moniq
ja stosuje metodę objawow-termiczną, ten komputerem z tego co się zorientowałam opiera się tylko na metodzie termicznej, chyba że do tego beziesz obserwować śluz, ale to równie dobrze możesz sobie zapisywać temperaturę

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #343633 przez emma
wczoraj bylam na wizycie popologowej, mialam sporo pytan do pani gin., w koncu zaczelam myslec na glos, czy cos mi nie umnknelo:
- o co jeszcze chcialam pania spytac...?
- o antykoncepcje! - pani gin. blysnela inwencja i siegnela po bloczek recept ;)
- nie, z tym akurat sobie niezle radze!
- ???

dla mnie najlepsze gumki - niezawodne i zero ingerencji w organizm. kiedys stosowalam tabletki, bo bylam mloda i naiwna i wierzylam, ze gin., przepisujac cos, chce dla mnie jak najelpiej ;). bralam dwa lata i zaluje, ale przynajmniej wiem, czego unikac :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu - 12 lata 1 tydzień temu #343819 przez Dorciaition
Emma skoro lubicie gumki to pewnie, przynajmniej się nie trujesz tabletkami.
ja zażywam tabletki Jasmine.
jak byłam po 6 tyg u gina na kontrol to nawet mnie nie badała, nie spojrzała na bliznę. przepisała tylko tabletki. Masakra!

Też uważam, że lepiej nie ryzykować ze sterylizacją, bo nie wiadomo co będzie za jakiś czas. Teraz się Tobie wydaje, że nie chcesz drugiego dziecka, ale kto wie co będziesz myślała za kilka lat.


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 1 tydzień temu #344185 przez emma
dorcia, a u mnie, widzisz, akurat mile zaskoczenie bylo (mimo skuchy z antykoncepcja ;)), bo pani zbadala mnie bardzo dokladnie, obejrzala i macala blizne, uciskala wszystko elegancko, a potem jeszcze domagala sie obejrzenia i pomacania piersi (bylam w pozytywnym szoku ;)), zwlaszcza jak kiedys poszlam do lekarza na cytologie i badanie piersi, a on mi na to, ze cytologii nie, ale moze mi zrobic usg, a piersi mi nie zbada, bo nie jest w nastroju ;) (szok! :ohmy:).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #394068 przez iwonaryki
Kiedyś słyszałam że nie ma skutecznej antykoncepcji , tak słyszałam ja jestem po trzech porodach i na pewno nie chcę mieć już więcej dzieci , zaczęłam stosować zastrzyki antykoncepcyjne bo o tabletkach bym zapomniała , więc wolałam zastrzyki które są na trzy miesiące a potem znów następny na trzy miesiące oczywiście dane zastrzyki są na receptę jak na razie przez jakiś czas będę je stosować a później pójdę do mojej Pani gin i poproszę ja o to aby założyła mi spiralę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #394233 przez iwonta_kg
Ja stosuję plastry antykoncepcyjne. Są skuteczne i trzeba zmieniać tylko raz w tygodniu.
POLECAM :)



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 9 miesiąc temu #394619 przez iwonaryki
Iwonko a to takie plastry dużo kosztują , są na receptę , :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl