BezpiecznaCiaza112023

Usg szkodzi???????????

13 lata 4 miesiąc temu #37303 przez DariaEm
Dziewczyny, nie znalazlam nigdzie takiego watku wiec pisze tu zebyscie mnie utwierdzily w przekonaniu ze badanie USG jest nie szkodliwe, bo moze ja jestem jakas przemadrzala jak to mnie wlasnie okreslila znajoma jak jej powiedzialam ze jej ktos glupot naopowiadal ze dziecko od czestego robienia USG jest narazone na wodoglowie :ohmy:
Slyszala to od jakies emerytowanej poloznej, ze USG jest radioaktywne :ohmy:
Nie da sie ukryc ze medycyna poszla do przodu i ze dzis mamy do czynienia z naprawde dobra aparatura a ja z racji ciazy zagrozonej musze miec usg robione co 3 tygodnie i moja znajoma bardzo sie oburzyla faktem ze nie martwi mnie to ze usg szkodzi dziecku, no ale przeciez jakby mialo zaszkodzic to lekarz nie zlecalby mi tego badania tak czesto. W ten o to sposob dowiedzialam sie ze jestem przemadrzala i zebym sie douczyla zanim cos powiem, dodam ze owa znajoma ma 18 lat i tez jest w ciazy a wydaje sie ze zjadla wszystkie rozumy jak wychodzi z gabinetu lekarskiego.
A jak bylo (jest) w waszych przypadkach? tez uwazacie ze usg szkodzi? i jak czesto macie robione takie badanie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #37306 przez Moniq
USG radioaktywne???? ciekawe, może pani pomyliło się z RTG???? usg nie jest radioaktywne bo żadne pierwiastki nie są tam wykorzystywane to tylko rodzaj fali dźwiękowej i nie jest ona szkodliwa dla dziecka, gdyby miało negatywny wpływ to lekarze nie robiliby go tak często kobietom w ciążach zagrożonych

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #37307 przez Emme
yyy radioaktywne... :huh:
Pierwsze słyszę. Nie wydaje mi się, że zaszkodzi, ale najlepiej robic tyle razy ile jest potrzebne. Ja miałam chyba 5 razy robione.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #37533 przez natmur11
o tym ze jest szkodliwe tez nie slyszalam ale ja przez cala ciaze mialam usg robione 2-3 razy i uwazam ze wystarczylo, nie popieram robienia usg co miesiac czy co 3 tyg jak zalecaja niektorzy prywatni lekarze. mojej siostrze tez nie chcial lekarz robic czesto usg wiec moze jakis tam mikroskopiny wplyw ma, ale nie wiem na pewno

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #39589 przez bombel779
Pomimo różnych spekulacji i pogłosek, jak dotąd nie udowodniono żadnych ujemnych skutków USG ani dla kobiety, ani dla płodu.

Ja mam robione usg przy każdej wizycie u gina,czyli co 4tyg.

A co do "ciekawych" wypowiedzi dotyczących ciąży,to ostatnio usłyszałam od swojej teściowej ;D że nie powinnam siedzieć przy komputerze,bo on źle wpływa na ciążę i dziecko!!! Hahahaha :) Mojego męża też opierdzieliła,że ma wyłączać komputer jak ja siedzę w pokoju!! :P :lol:
Nigdy nie słyszałam takiej "ciekawostki" :) i zdziebko się uśmiałam :P :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #39627 przez DariaEm
bombel779 napisał:

Pomimo różnych spekulacji i pogłosek, jak dotąd nie udowodniono żadnych ujemnych skutków USG ani dla kobiety, ani dla płodu.

Ja mam robione usg przy każdej wizycie u gina,czyli co 4tyg.

A co do "ciekawych" wypowiedzi dotyczących ciąży,to ostatnio usłyszałam od swojej teściowej ;D że nie powinnam siedzieć przy komputerze,bo on źle wpływa na ciążę i dziecko!!! Hahahaha :) Mojego męża też opierdzieliła,że ma wyłączać komputer jak ja siedzę w pokoju!! :P :lol:
Nigdy nie słyszałam takiej "ciekawostki" :) i zdziebko się uśmiałam :P :)

Hahaha to faktycznie, najlepiej nie ogladaj tez telewizji bo nigdy nie wiadomo :lol: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #39645 przez bombel779
DariaEm napisał:

Hahaha to faktycznie, najlepiej nie ogladaj tez telewizji bo nigdy nie wiadomo :lol: :lol:

Nooo :D :D Pomału zaczynam się zastanawiać nad używaniem tel. komórkowego.... :lol: :lol: :P :P


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #39653 przez sylka
Mi znajoma mówiła, że jak leżała w szpitalu połóżna nie pozwalała kobietom kłaść tel. komórkowego koło brzuszka lub na nim i nosic w kieszeni. Więc sama nie noszę tel. komórkowego w kieszenia jak to często miało miejsce przed ciążą. Noszę go w torebce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #39658 przez natmur11
wy sie smiejecie ale naprawde duzo osob uwaza ze zbyt dlugi okres przebywania przed komputerem szkodzi, i nie tylko osoby starsze ale i mlodsze tak sadza. ja uwazam ze zadnego pozytku dla dziecka nie ma z tego ze trzyma sie je przed kompem czy telewizorem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #39660 przez bombel779
Nie uważam żeby godzina (dziennie) spędzona przed komputerem komukolwiek szkodziła.
Ale nie będę się tutaj wypowiadać na ten temat,bo każda z Nas ma inne zdanie i dyskusja jest zbędna.
Ja nikomu nie mówię co jest dobre,a co złe,co może robić,a czego nie i jak dla mnie powinno to działać w obie str. - dopóki sama o to nie proszę nie oczekuję żadnych pouczeń i złotych porad.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #39669 przez natmur11
bombel sadze ze troche nie slusznie sie unosisz bo skoro poruszasz jakas kwestie na forum to po to by inne forumowiczki mogly wypowiedziec swoje zdanie, nikt ci nie uklada sposobu zycia bo co z nim robisz to twoja sprawa i nam nic do tego ale kazdy ma prawo do swojego zdania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #39671 przez bombel779
Ale to nie ja poruszyłam ten temat,to po 1sze.
Po 2gie ja się wcale nie unoszę.Tylko wyrażam własne zdanie.
A po 3cie nasza rozmowa zaczyna odbiegać od tematu.
Więc myślę że to by było na tyle.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #39715 przez Martynka__89
Od 8 tygodnia ciąży miałam USG robione raz w miesiącu, moja babcia mi ciągle wpajała że USG jest szkodliwe. Ale od nikogo więcej tego nie usłyszałam, a moja babcia kochana nie zna się na medycynie ani medycznym sprzęcie ale jest bardzo kochana ^^



Moja Kropeczka:(9.02.2015

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #39720 przez martela89
Ja od 3 tyg miałam robione USG co 4 tygodnie,przed komputerem przesiadywałam godzinami i moje dziecko jest zdrowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #39947 przez angellika1
Ja też nie słyszałam o tym aby USG szkodziło ....komórka?? tak czytałam gdzieś że jest szkodliwa ogólnie nie tylko dla kobiet w ciąży, a jeżeli chodzi o komputer to jeżeli by szkodził to każda kobieta pracując a w biurze, banku itp jak zajdzie w ciążę powinna iść na L4 więc z tą szkodliwością to wydaje mi się być przesadą,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl