BezpiecznaCiaza112023

Rok 2012 otwarty:) - mamy styczniowe:)

12 lata 7 miesiąc temu #174386 przez ann-sunshine
Witajcie,

też na wizyty czekam z utęsknieniem, bo to takie upewnienie się że wszystko jest w porządku.

Do ruchów maluszka to mam jeszcze troszeczkę (dopiero 15 tydzień), tak jestem z Wami troszkę na doczepkę, ale mimo, że mam termin lutowy, to i tak mam przeczucie, że dzidzia się pospieszy o ten tydzień i będzie styczniowa.

Już prawie nudności i wymioty minęły, jeszcze tylko co 3-4 dni czasem wieczorem coś mnie złapie, ale jest o niebo lepiej. Apetyt - wrócił do normy - tzn jem jak przed ciążą. A co do humorów, to też właśnie w niedzielę chodziłam po domu i ryczałam cały dzień - a powodów miałam setki - wszystkie złe scenariusze w głowie dotyczące wszystkiego. Masakra jakaś. A myślałam, że w drugim trymestrze to już odzyskam chęć do życia, energię i dobry nastrój, a tu jakby było na odwrót.

Dziewczyny, wydaje mi się że te chwilowe twardnienia to nic takiego (ale upewnić się u lekarza warto), wiadomo, że dzidzia rośnie i potrzebuje więcej miejsca, wszystko się rozciąga i powiększa.

Życzę zdrowia i dobrych humorów wszystkim przyszłym mamom

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #174733 przez magda86090504
Witam wszystkie styczniowe mamuśki :)
Jestem tutaj nowa ;) chwilkę mi zajęło przeczytanie całego styczniowego tematu.
W końcu mogę się tutaj przywitać :)

Mam na imię Magda :)
Jestem w 16 tc.
Termin porodu wg OM to 21.01.2012 r., a więc Dzień Babci :)

Jeśli chodzi o dolegliwości . . . przez pierwsze trzy miesiące miałam poranne mdłości.
Na szczęście wymiotowałam 'tylko' 4 razy :) zazwyczaj jak byłam głodna ;)

Odrzucało mnie od zapachu świeżego mięsa i słodyczy, czekolada mi strasznie śmierdziała.
Uwielbiałam ogórki kiszone :P teraz mi się odmieniło :D i wcinam słodziutkie nektarynki i czasami słodycze (żeby nie było :P)

I żeby nie było tak kolorowo, to męczy mnie zgaga, ale na szczęście zimne mleko pomaga :D


Pierwsze USG miałam 24.05.2011 r.


Drugie - 28.06.2011 r.
Nasze Maleństwo miało już 34.22 mm



Trzecie - jak na razie ostatnie - 26.07.2011 r.
Maleństwo ma już 72.13 mm :)


Po ostatniej wizycie wiem, że z naszym Maluszkiem wszystko w porządku :)
Maluszek urósł o 37,91 mm i teraz mierzy już 72.13 mm :lol:
Doktorek zrobił badania prenatalne nieinwazyjne.
Kość nosowa jest, pomiar NT = 1,72 (czyli mieści się w normie :D ).

Następna wizyta 25.08 :)

Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest! <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #174761 przez ann-sunshine
Witaj Magdo,

Super że jesteś z nami :)

Całusy dla fasolki, dobrze że wszystko jest ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #175627 przez Adlenne
Witaj magda86090504
Babcie miałyby wspaniały prezent gdybyś urodziła w terminie.

Jak tam dziewczyny wasze samopoczucie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #175632 przez bombel779
Ojej jakie cudne zdjęcia!! :)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #175705 przez magda86090504
ann-sunshine dziękuję ;)

Adlenne babcie po cichu liczą, że urodzę w terminie, a dziadkowie chcą, żeby Maleństwo przyszło na świat dzień później ;) heheh
No, ale zobaczymy jak będzie ;)

Ja czuję się dobrze :)
Czasami mam zgagę jak zjem coś ostrzejszego, ale pomaga mi zimne mleczko :)
No i ostatnio bolała mnie trochę głowa, ale to przez tą pogodę straszną i niskie ciśnienie.

bombel779 dziękuję :) Za dwa tygodnie będzie następne zdjęcie :)
Być może dowiemy się, kto mieszka w moim brzuchu ;)

Na początku ciąży miałam przeczucie, że będzie synek :)
Ale teraz jakoś mi się odmieniło i myślę, że będzie córunia :D
A imiona? Oj tutaj jest problem :P bop jesteśmy bardzo niezdecydowani ;)
I będziemy wymyślać dopiero jak już będzie wiadomo czy chłopczyk czy dziewczynka, żeby było mniej możliwości ;)

Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest! <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #175761 przez Adlenne
A mi się dziś śniło USG i śliczny siusiak na nim - ciekawe czy się sprawdzi. Dostałam skierowanie do endokrynologa bo mam nieprawidłowe wyniki z tarczycy... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu - 12 lata 7 miesiąc temu #175764 przez ann-sunshine
Witam się porankowo,

Adlenne, u mnie różnie, niby mniej mnie mdli i rzadziej ląduję w toalecie w wiadomej sprawie, ale za to mam teraz duże wahania nastrojów, albo ryczę i nie można mnie uspokoić, albo krzyczę z powodu błahostek, jeszcze ta beznadziejna pogoda na dokładkę - nie ma jak wyjść na spacer, bo człowiek przemoczony do suchej nitki wraca.

Teraz mam raczej ochotę na mleko i na słodkie, na początku bardziej mnie ciągnęło do słonego.

A jak Ty i fasolka się macie?

Magda, u nas też wojna na temat imion, mamy kompletnie różne zdanie na ten temat, więc wybieranie zostawiamy jak już poznamy płeć, wychodzimy z założenia, że to będzie jedna kłótnia a nie dwie. Nie wiem jak dojdziemy do porozumienia, nie wiem czy jest choćby jedno imię męskie na które się oboje zgodzimy, z dziewczynką będzie trochę lepiej.

Nie wiem jak wy, ale ja muszę się przerzucić na spodnie ciążowe, bo w swoich już się nie dopinam, a jak się dopnę to mi strasznie ciasno i jak nikt nie widzi to rozpinam guzik ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #175765 przez bombel779
magda86090504 napisał:

Czasami mam zgagę jak zjem coś ostrzejszego, ale pomaga mi zimne mleczko :)

Mnie jak zgaga zaczęła palić w 5mies. tak trzymała do końca :ohmy: :P I była nie do zniesienia!! Niczym nie mogłam jej "wyleczyć" nawet Rennie nie działało.Noo mleka nie próbowałam ale to dlatego że go niecierpię!! :P


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #175768 przez ann-sunshine
Adlenne, teraz dopiero doczytałam o tej tarczycy, nie panikuj na zapas, poczekaj co Ci endokrynolog powie, może diabeł nie jest taki straszny jak go malują

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #175787 przez Adlenne
Ja w ciążowych spodniach chodzę chyba już od miesiąca bo w normalnych dopinałam się z trudem i strasznie gniotły podczas siedzenia.
Apetyt ostatnio mam wilczy, ale jeszcze nie osiągnęłam wagi sprzed ciąży, schudłam w sumie 3,5 kg i do pierwotnej wagi brakuje mi jeszcze 1,5 kg. Brzuch się zaokrąglił już dosyć znacznie, ale niewtajemniczeni mogą nie zauważyć.
U nas dla chłopca imię wybiera mąż i ma być Tymoteusz, a dla córki ja i tu się zdecydować nie umiem: Hania, Małgosia, może Kamila??
Co do tarczycy, wynik nieznacznie przekracza normę, ale jednak lepiej skonsultować. Na NFZ terminów na ten rok nie ma już, więc znów zostanie wizyta prywatnie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #175809 przez 79monia
Witaj Magdo!!!
Fajnie że dałaś zdjęcia i pomiary mogłam porównac ze swoimi termin mam 2 dni po Tobie moja dzidzia jest większa :) ale to dobrze bo już się martwiłam a zwłaszcza że nie mam apetytu najchętniej nic bym nie jadła :(
Odebrałam wyniki krewka nadal spada ale żółtaczka i hiv ujemne super jeden problem mniej została mi tylko walka z toxo 650 dodatnie drugi współczynnik ujemny za miesiąc powtórka mam nadzieje że się nie zmieni :)
Ale się dzisiaj fatalnie czuję tak boli mnie brzuch całą noc się męczyłam jak mi nie przejdzie dzwonię do lekarza :(
Buziole

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #175996 przez magda86090504
Dziękuję za miłe powitanie :)

Ja też już chyba od 2 tygodni śmigam w ciążowych spodniach :) jest wygodniej i nic mi brzuszka nie uciska :D muszę kupić sobie jeszcze jakąś spódniczkę ciążową, bo ile można chodzić w spodniach :P hehe

Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest! <3

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #176041 przez Adlenne
Oj tak spódnica też by się przydała, ale to może w przyszłym miesiącu.

A wiecie, ja w zeszłym tygodniu czułam pierwsze ruchy ale były tak delikatne, że nie byłam pewna czy to dziecko czy "gazy";) A teraz najczęściej jak zjem i się położę to mam taki fitness w brzuchu, że trudno w to uwierzyć. Wspaniałe uczucie...
A wy już coś czujecie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 7 miesiąc temu #176047 przez bombel779
Adlenne napisał:

A wiecie, ja w zeszłym tygodniu czułam pierwsze ruchy ale były tak delikatne, że nie byłam pewna czy to dziecko czy "gazy";) A teraz najczęściej jak zjem i się położę to mam taki fitness w brzuchu, że trudno w to uwierzyć. Wspaniałe uczucie...

Nie mogę się oprzeć -A nie mówiłam??! :) :D :P
Super!!Zazdroszczę Ci tego uczucia ;)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl