BezpiecznaCiaza112023

Rok 2012 otwarty:) - mamy styczniowe:)

12 lata 8 miesiąc temu #147694 przez elenka
Co tam u Was? Kiedy macie wizyty?
Ja czekam do 8 lipca, żeby zobaczyć nasze małe szczęście po raz kolejny :)

Serce pod sercem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #147988 przez ann-sunshine
Witaj Elenka,

to już całkiem niedługo.

Ech, ja czekam do 26 lipca - akurat wypadnie 12-14 tydzień, czyli przezierność karkowa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #148054 przez delfinek83
A ja tak pomiędzy, 19 lipca :silly:
to już będzie 17 tc, więc może będzie już widać płeć, choć tak się ciągle zastanawiam czy chcę wiedzieć czy mieć niespodziankę hmmm :unsure: :lol:

a Wy chcecie wiedzieć?


[url=http://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3k6640b9q1.png[/img][/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #148074 przez ann-sunshine
my chcemy znać płeć, i tak będą ciężkie batalie o wybranie imienia, bo kompletnie się nie zgadzamy pod tym względem, więc wolimy się ograniczyć do dwóch imion (pierwsze i drugie dla danej płci). Tak wiem, wiem, że potem czasem są niespodzianki, ale i tak zaryzykujemy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #148151 przez elenka
Ja chcę wiedzieć :) na razie poza 1 osobą wszyscy mi synka wróżą, zresztą ja też mam takie jakieś przeczucie (zobaczymy czy się sprawdzi :) ). Jeśli chodzi o imiona to u nas na pewno będzie Antoś lub Olcia :)
A Wy macie już jakieś pomysły?

Serce pod sercem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #148823 przez delfinek83
no u mnie to wszyscy co mnie widzą wróżą córkę, bo tak strasznie wyglądam :silly: ale już powoli jest lepiej i wracam do normalności ;)
z kolei mój mąż cały czas mówi że będziemy mieli synusia :)
najgorsze że uparł się na imię które w mojej rodzinie niezbyt dobrze się kojarzy - Robert :angry: choć imię samo w sobie złe nie jest, ale ...
ja z początku też miałam takie przeczucie że będzie syn, ale teraz już sama nie wiem, pół na pół :unsure:
zawsze chciałam córeczkę i od kilku lat mam już wybrane imiona: Laura, Nina a ostatnio spodobało mi się Milena. Na 99% wybrałabym Laura, chociaż Nina też bardzo mi się podoba, ale moja siostra już od dawna planuje dla córki te imię więc nie będę taka :lol:
co do chłopca to chciałabym dać mu na imię Szymon lub Kacper, ale właśnie jak na złość w naszej bliskiej rodzinie pojawiły się teraz takie imiona i nie chcę powtarzać :(
więc pozostaje mi Piotr lub Dawid, no chyba że coś mi jeszcze przyjdzie w tym czasie do głowy i zmienię zdanie ;)


[url=http://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3k6640b9q1.png[/img][/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu - 12 lata 8 miesiąc temu #148918 przez Adlenne
Witam serdecznie przyszłe mamy i wszystkie kibicujące.
Chętnie przyłącze się do wątku, ponieważ termin porodu mam na 10.01.2012. Jestem na L4 ponieważ z powodu intensywnych wymiotów schudłam i się odwodniłam. Miałam też plamienia w 8 tygodniu więc biorę zalecone leki i muszę jak najwięcej wypoczywać. Mam więc dużo wolnego czasu i cieszę się, że możemy się wymieniać doświadczeniami.
Mdłości zaczynają ustępować, rano jeszcze mam problemy z jedzeniem i mdłościami. A co u was? Czy już przybieracie na wadze? Ja na razie jestem o 3 kg na minusie, ale to pewnie niedługo się zmieni.
W zeszłym tygodniu (12tc) byłam na USG i widziałam nasze maleństwo, to moja pierwsza ciąża więc byłam w szoku jak zobaczyłam jaka to ruchliwa istota :) Badanie przezierności karku wyszło w porządku. Wklejam zdjęcie, dzidziuś miał tu 6 cm.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #149648 przez delfinek83
Witaj Adlenne, cieszę się że dołączyłaś do stycznióweczek :lol:

hehe moje też było takie ruchliwe na badaniu, lekarz się śmiał że tak ciągle skacze,że nie może pomiarów porobić :silly:
miejmy nadzieję że potem się troszkę uspokoją ;)

ja jak na razie jestem kilogram do przodu, mdłości już prawie całkiem minęły :)

a masz jakieś przeczucia co do płci i propozycje imion? :)


[url=http://www.suwaczki.com/tickers/16ud3e3k6640b9q1.png[/img][/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #149653 przez Adlenne
Co do płci przeczuć nie mam, wyśniła mi się dziewczynka i bardziej na słodkie rzeczy mam ochotę więc wróżą mi dziewczynkę.
Co by nie było i tak będziemy szczęśliwi.
Jeśli chodzi o imiona to byliśmy już dawno umówieni, że ja wybieram dla dziewczynki a mój mąż dla chłopca. Jeśli będzie chłopiec to na 100% będzie Tymoteusz. Ja się waham z imieniem dla dziewczynki, ale na pierwszym miejscu jest Hania, a w dalszej kolejności Kinga lub Małgosia.
delfinek83 Laura to piękne imię, też mi się podoba.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #149959 przez MagdaM
delfinek83 napisał:

Witaj Adlenne, cieszę się że dołączyłaś do stycznióweczek :lol:

hehe moje też było takie ruchliwe na badaniu, lekarz się śmiał że tak ciągle skacze,że nie może pomiarów porobić :silly:
miejmy nadzieję że potem się troszkę uspokoją ;)

ja jak na razie jestem kilogram do przodu, mdłości już prawie całkiem minęły :)

a masz jakieś przeczucia co do płci i propozycje imion? :)

Haha nie uspokoja raczej chyba, ze beda wyjatkowo grzecznie sluchac mamusi :silly:

Witam nowe mamusie styczniowe :)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #150055 przez Adlenne
MagdaM - Twoje maleństwo to ma już dużo mniej miejsca i pewnie daje znać o sobie często. :) Ja się bardzo nie mogę doczekać pierwszych ruchów dziecka. Ciekawa jestem jakie to uczucie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #150190 przez ann-sunshine
Witaj Adlenne

co do płci, to my chcemy chłopca i póki co to przepowiednie są 4:2 że chłopiec

imiona - ja bym chciała Bartka lub Olgę, ale to są tylko moje wybory i z mężem dopiero będziemy musieli stoczyć batalię

mdłości mam - szczególnie w pracy, w domu tylko czasem. Wilczy apetyt mam od samego początku więc jestem już ze 2 kg do przodu (jem więcej, a wymioty tylko na pusto, więc się niczego nie pozbywam). Dobre jest to że wilczy apetyt już się trochę normuje i zaczynam wracać do normalnego trybu żywienia, więc pewnie waga też trochę przystopuje. Jeszcze tylko czekam, aż mdłości miną.

Adlenne duża już ta twoja fasolka :)

Magdo M, tak coś mi się właśnie wydaje, że ruchliwe fasolki już takie zostaną (po wyjściu z brzuszka też). Koleżanki mają takie doświadczenia, że jak dzidzia w brzuszku była aktywna np o 21:00 i wtedy fikała koziołki, to po urodzeniu o tej godzinie też jest aktywna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #150229 przez MagdaM
Adlenne fakt daje czesto a pozniej boli brzuch jak po zrobieniu brzuszkow :laugh: choc dzis sie prawie nie rusza :) a jakie uczucie?? hmm baaaaardzo dziwne jak dla mnie :) takie kosmiczne :lol: zreszta juz nie dlugo same zobaczycie :lol:
ann-sunshine tez o tym slyszalam :) Nasze czuje ostatni raz po 23 a pierwszy po 6 wiec moze nie bedzie zle ;) chyba, ze bedzie takie na USG to chwili spokojnie nie polezy tylko macha lapeczkami :)
Imiona fajne choc Olge mam w rodzinie i nie kojarzy mi sie za dobrze ale od razu mowie, ze to wina rodzicow :silly:

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #150272 przez Adlenne
Co wy na to żeby sprawdzić jaka płeć wychodzi wg chińskiego kalendarza?
Ja mam 25 lat i poczęcie było w kwietniu więc wychodzi dziewczynka. Ciekawe czy się sprawdzi... ;)

Link do strony z kalendarzem:
www.plecdzieckaplanowanie.az.pl/images/kalendarz-chinski.jpg

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #150785 przez ann-sunshine
U koleżanki wszystkim znajomym ta przepowiednia się sprawdziła, więc i mnie już wywróżyła chłopca, tak samo zresztą jak nasza staraczkowa Czarownica, mam nadzieję, że się sprawdzi. Pierwszy mógłby być chłopak, a potem druga dziewczynka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl