BezpiecznaCiaza112023

Kopniaczki Maleństwa...???

13 lata 11 miesiąc temu #15620 przez iwo23_1990
Cześć dziewczynki chciałam się Was zapytać od kiedy czułyście ruchy swojego maleństwa, kiedy wiedziałyście że to na pewno dzidziuś się odzywa a jakie były pierwsze ruchy jak je odczuwałyście...?? Ja jestem w 18 tygodniu ciąży w sobotę zacznie się 19 i nie czuje jeszcze ruchów ( czasami coś poczuje takie puknięcie w dole brzucha ale nie wiem czy to jakieś wzdęcia czy moje maleństwo) a jak słucham przez stetoskop to słyszę takie bulgotanie i czasami pukanie:) Mój mąż mówi że słychać jak w akwarium:) To moja pierwsza ciąża i bardzo ja przeżywam... I wczoraj dowiedziałam się że na 90% to będzie synuś:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15623 przez kolorowa
Hej Hej ja ruchy poczułam w 4,5 miesiąca jestem z natury troszeczke przy kosci wiec nie wiem jak inne mamusie.Ja odczuwałam ruchy dzidziusia tak jak bym miała bombeli w brzuszku a z czasem przerosło to w naprawde mocne kopniaki teraz jestem w 36 tygodniu i maleństwo(nie wiemy co nam sie urodzi bo jest bokiem ułozone) :P się teraz wierci jak nie wiem a boli to czasami ze sie usiedziec nie da:) ale jest przyjem,nie:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15628 przez Moniq
tu jest taki temat www.zapytajpolozna.pl/forum/ciaza-forum/...6-ruchy-dziecka.html
iwo nie denerwuj się większość kobiet w pierwszej ciąży czuje ruchy ok 20 tyg :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15639 przez iwo23_1990
to przepraszam za zamieszanie patrzylam ale musialam nie zauwazyc tego tematu:/ dziekuje za podpowiedz... no to jak bylo to mam jeszcze dwa pytania... czy Wy tez tak macie ze rano jak wstajecie to macie mniejszy brzuszek a jak pojecie to wtedy robi sie duzy?? bo ja rano jak wstaje to jest taki maly a pozniej to sie robi maly kolosek:) i odczuwam takie lekkie bole w dole brzucha tak jak by sie naciagaie brzucha... co to moze byc? tez zalezy od tego czasami jak leze i siedze... nie sa to jakies mocne bole takie delikatne naciaganie sie mialyscie tez tak??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15642 przez Moniq
to normalne że rano brzuszek jest mniejszy a w ciągu dnia robi się większy, mój wieczorami był dużo większy niz rano;
uczucie lekkiego bólu, rozciągania w dole brzucha też jest normalne, powiększa się macica do tego rozciągają się jej więzadła, w środeczku jelita też trochę się przestawiają, rozciąga się skóra i to wszystko może dawać takie odczucia, więc nie martw się :) do tego moze Ci macica i dzidzuś uciskać na naczynia i nerwy, więc jak boli spróbuj zmienić pozycję, może pomoże, jak mocno ciągnie lub boli połóz się, usiądz odpocznij

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 11 miesiąc temu #15643 przez angela660
ja praktycznie do 5 miesiąca miałam niewidoczny brzuch- tzn. sama oczywiście widziałam ogromne zmiany no i rodzice- ale ktoś na ulicy absolutnie nie.
Zawsze rano jest mniejszy i to jest normalne.
A ból może być spowodowany rozrastaniem się macicy. Ja pamiętam swój ból jako taki jakby miesiączkowy i takie ciągnięcie w pachwinach, ale nie było to jakoś szczególnie silne.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #18251 przez alutka1011
Ja kopniaki zaczęłam czuć pod koniec 22 tyg a teraz jestem w 32 tygodniu i czasami kopniaki są nie do wytrzymania! :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 10 miesiąc temu #20617 przez paulina2209
ja poczułam ok 18 tygodnia ale tak wyraźnie, że nie dało się pomylić. myślę, że wcześniej już kopało tylko ja nie zwracałam na to uwagi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21802 przez Aga_86
Hej dziewczynki nawet nie wiecie jak wam zazdroszczę że już czujecie ruchy maleństwa mi jeszcze zostało ok 10 tygodni zanim i ja coś poczuję! Ja jestem dopiero w 10 tyg. i już nie mogę się doczekać kiedy i mój maluszek zacznie kopać! Buziaki i gratulacje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21813 przez Joanna-Rona
Alicja zaczęła kopać ok 18 tygodnia. Teraz wierci się i kopie albo wypycha jakąś caęść
ciała tak, że brzuszek w tym miejscu robi się twardy a jak się ją delikatnie pogłaszcze
to ucieka :laugh:

Ja jestem bardzo szczupła choć może już nie tak bardzo bo przytyłam jakieś 10 kg.
Niestety przez tą moją budowe mocniej odczuwam rozciąganie macicy i twardość brzucha
która nie raz utrzymuje się nawet cały dzień jak bym miała piłke do kosza przed sobą.
Pani doktor mi mówi, że jeśli utrzymuje się taki stan nie dłużej niż półtojej dnia i
ustępuje po no-spie i magnezie a ruchy dziecka czyje przynajmniej co 6h to jeszcze
nie jest źle.

Swoją drogą jak Mała się urodzi to będzie mi brakowało tam w środku tyk kopniaczków :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21817 przez Katarzynka
Ja czuje swój Skarb od 09.05.2010 :D był to sam koniec 18 tygodnia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #21823 przez _aga86_
Ja poraz pierwszy poczulam kopniaczki w 15tyg. ciazy. Lekarz stwierdzil, ze poczulam tak wczesnie, bo bylam szczupla:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #24893 przez mariosponge
Ja po raz pierwszy poczułam w 16 tyg, a zobaczyłam w 18. Rozpłakałam się jak wariatka :D
Teraz jestem w 23tc i kopie strasznie mocno, czasami usnąć nie mogę, a czasami o 4 nad ranem mnie budzi. Aż się boje pomyśleć co będzie dalej... :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53336 przez divette
pierwsze pukanie poczułam w 19 tygodniu, później prawie 2 tygodnie przerwy i się zaczęło. najbardziej uaktywniła się jak miałam gorączkę w czasie choroby.

http://www.suwaczek.pl/cache/408489183a.png?html

Lucia prosi o głosy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #53384 przez pulpecja
hej iwo, ja swoją Malutką poczułam późno (to moja pierwsza ciąża) dokładnie w 23 tygodniu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl