BezpiecznaCiaza112023

plamienia

12 lata 8 miesiąc temu #162521 przez marigra
Witajcie, od wczoraj jestem podłamana,

Otóż poszłam do lekarza i jakie było moje zdziwienie, ponieważ dostałam plamień. Pani dotor stwierdziła, że opatrzność nade mną czuwa, że zgłosiłam się akurat w tym dniu, ale....jestem bardzo zdenerwowana, ponieważ nie wiem co się dzieje. Doktorowa na pilnie wysłała mnie na USG - poronienie zagrozone (miałam sprawdzić czy ciąża wogóle żyje - myślałam, że zemdleje w tym gabinecie :( , dodatkowo badania na szybko (progesteron i beta HCG), bo tak naprawe nie wiadomo czy coś nie tak z dzidzią, czy to tylko pojedyncza żyłka pękła - nie potrafiła tego stwierdzić (jest to 7tc - więc za wcześnie aby coś zobaczyć). Dostałam również Duphaston.
:( . Na USG było wszystko w porządku - nic się nie odkleja, ciąża żyje,widziałam nawet serduszko ale chyba nigdy w życiu nie byłam tak zestresowana przed jakimkolwiek egzaminem, jakby to była sprawa życia i śmierci. Myślałam, że już wszystko jest w porządku - nie plamiłam, ale niestety dzisiaj rano znów pojawił się ten sam problem :( Teraz na szybko biegnę na te badania i muszę zaczynać brać ten Duphaston, ale tak się martwię...... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162525 przez Emme
Marigra nic nie się martw tylko stosuj do zaleceń. stres nie jest pożądany w ciąży. ja przez pierwszy miesiąc ciąży miałam "miesiączkę"- przynajmniej tak myślałam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162529 przez marigra
wiem, każdy mi mówi, żeby się nie stresować, ale sama wiesz jak to jest jak chodzi o zdrowie wyczekiwanego maluszka....
musze zrobić te badania , zobacze wyniki i wezme te leki i mam nadzieje, że pomoże

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162536 przez Emme
na pewno pomoże, trzeba być dobrej myśli, trzymam kciuki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162539 przez marigra
dam znac jak będę już miała informacje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162543 przez Asiersa
marigra :kiss:
wiem, że się łatwo mówi, ale zachowaj spokój :)
Ja plamiłam w 5 tyg ciąży, ale po udaniu się na Izbę Przyjęć, okazało się, że wszystko jest ok :)
Przepisano mi Duphaston i wszystko skończyło się dobrze :)

U Ciebie też na pewno będzie dobrze :) Trzymam kciuki :kiss:

Daj znać jak zrobisz badania :)




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162561 przez marigra
dziekuje za słowa wsparcia, same wiecie jak to jest na samym początku przy pierwszej ciąży - człowiek dmucha i chucha nA wszystko, zeby było jak najlepiej a tu takie sytuacje.
Dam znać co z tymi badaniami:) dziekuję

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162577 przez Manga
Marigra, daj znać, jak wrócisz. Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #162766 przez Róża
Marigra nie martw się, wiem, że ciężko, ale pozytywne nastawienie bardzo pomaga ...

Też dostałam silnych plamień na początku, w 8 tyg. w Wielki Piątek prosto z pracy trafiłam na Izbę Przyjęć i całe święta przeleżałam w szpitalu, odklejała się kosmówka, a lekarze pocieszyć zbytnio nie umieli, nikt się nie przejmował, a ja nie wiedziałam co się dzieje ... dla nich to pewnie norma ... Duphaston brałam w sumie chyba do 14 tyg. i leki rozkurczowe, po wyjściu ze szpitala po 3 dniach sytuacja się powtórzyła, myślałam, że oszaleje ze strachu i tak później przez ponad dwa tyg z przerwami jedno, dwudniowymi ... miałam prawie depresje, ale na szczęście na USG z Dzidziusiem wszystko było dobrze, później wszystko się uspokoiło, u Ciebie na pewno tez tak będzie !!!
Głowa do góry !!!

Moje koleżanki dwie tez plamiły na początku w ciąży, pamiętam jak je wtedy pocieszałam, ale jak dotyczy to bezpośrednio Ciebie i Twojego Maleństwa to naprawdę ciężko podejść do tego na spokojnie, trzymam kciuki !!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #164045 przez Adlenne
Ja miałam plamienia w 8 tygodniu, ale nie wiadomo dlaczego bo na USG było wszystko w porządku. Moja ginekolog mówi, że plamienia się zdarzają i nie zawsze oznaczają coś groźnego. Rozumiem Cię dokładnie bo też się sporo strachu najadłam wtedy, ale po duphastonie i luteinie więcej plamień nie miałam. Leki mam brać do 20 tygodnia, ponieważ mam krótką szyjkę i odstawienie mogłoby zaszkodzić.
Trzymam kciuki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #164181 przez bombel779
Moja kuzynka prawie przez całą ciążę,co jakiś czas plamiła.Biedna się nastresowała,nabiegała po lekarzach...a koniec końcem,w kwietniu tego roku urodziła pięknego i przede wszystkim zdrowego synka! :)
Także głowa do góry!Bądź dobrej myśli! ;)
Trzymam kciuki!!!!!


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #165255 przez marigra
witam was serdeznie,

Otóż po pilnie zrobionych badaniach, wielu konsultacjach i bieganiu po lekarzach okazało się, że na szczęście wszystko jest w porządku, biorę duphaston i plamienia minęły.
Prawdopodobnie pękła jakaś mała żyłka i zstąd te krwawienia. Dziekuje wam za wspracie duzo mi to pomogło w tych trudnych chwilach.
Leki mam brac przez ok, 2 tygodnie - poźniej kolejna izyta u lekarza i zobaczymy co dalej. Oby ta sytuacja już się nie powtórzyła..... naprawdę najadłam się tyle strachu, że tylko wy same wiecie ile to nerwó i stresu.
Od kiedy biorę ten duphaston nie odczuwam absolutnie żadnych dolegliwości , wrcz czasami zapominam ze jestem w ciąży i nie wolno mi się obciążać, ale zobaczymy ile czasu potrwa ten błogostan:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #165284 przez Adlenne
marigra bardzo się cieszę, u mnie było bardzo podobnie jak u Ciebie ale dokładnie wiem ile to nerwów kosztuje. Więc teraz czas na odprężenie i wypoczynek. Uważaj na siebie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 8 miesiąc temu #166077 przez Róża
Cieszę się bardzo Margira, że wszystko jest w porządku, na pewno dalej będzie już tylko lepiej !!! a teraz duuużo uśmiechu, stresy trzeba odłożyć na półkę, odpoczywać, leniuchować i myśleć pozytywnie o Fasolce :D Pozdrawiam i trzymam kciuki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #248819 przez Koni
Witam!

U mnie niestety 2 dni temu pojawiło się krwawienie czystą czerwoną krwią normalnie jakbym miesiączkę dostała a do tego byłam w pracy. Przerażona dzwoniłam po męża który zawiózł mnie do szpitala gdzie zrobiono mi USG i jak się okazało przyczyny krwawienia nie znaleziono na szczęście nasze maleństwo miało się dobrze i biło mu serduszko a do tego jest o 4 dni większe od dnia ciąży także napawa mnie to dobrą myślą. Krwawienie ustąpiło jeszcze tego samego dnia choć wciąż mam brązowe plamienia przy podcieraniu. Niestety jestem zdana na siebie gdyż mieszkam na Wyspach a tutaj ciąża zostaje uznana dopiero w 12 tygodniu a ja jestem w 9 tc i 4 dniu tak więc położna powiedziała że nawet gdyby coś się działo to oni i tak mi nie pomogą :( Siedzę w domu na zwolnieniu i modlę się aby z dzidzią było wszystko ok i niecierpliwie czekam na USG 2 grudnia które ma potwierdzić jak dzidziuś.Jestem niesamowicie przerażona tym wszystkim bo nawet nie mogę pójść prywatnie do Gina bo tutaj nie ma ;(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl