BezpiecznaCiaza112023

Zakazane kosmetyki w ciazy

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #252339 przez An83
Witam :) Dostałam tu na forum już wiele razy pomocne odpowiedzi i mam nadzieje, że nikt nie wyśmieje mnie tym razem ale.. jestem w 3 miesiącu (9 tydzień) i jak każda kobieta w ciązy uważam szczególnie na leki i tym podobne, ale nie przyszło mi do głowy sprawdzenie jak to jest z kosmetykami - domyślałam się, że nic szczególnie silnego nie mogę używać (np kremów przeciwcelulitowych, pianek do golenia - i tak nie używam itp) ale nie sądziłam, że zwykły żel do twarzy mogłby zaszkodzić! Przeglądnełam kilka stron i wyszło na to, że np popularny w żelach kwas salicylowy jest zakazany, triclosan - uzywałam kilka razy sprayu zapachowego do ciała (z serii avon), zaczeło się do tego, że zaczął mi się pogarszać stan cery i przetarłam dziś twarz tonikiem Clean&clear morning shine :/ potem zastanowiło mnie czy to nie jestgroźne bo zapach jest silny i zaczełam szukać :/ :huh:

Proszę naszcie mi, czy to mogło już zaszkodzić dziecku? :( Bo oczywiście zamierzam pozmieniać dziś i żel do twarzy (ciekawe czy znajde dobry bez kwasy salicylowego?) balsam ziaji bez parabenów - więc kupiłam ale okazało sie że ma witamine A, użyłam tylko raz.
Ale czy żel który używam "od zawsze", tonik który użyłam w czasie ciazy kilka razy, zmywacz do paznokci który nie wiedzialam że jest taki silny i dopiero jak otworzyłam opakowanie (nowy) zaczeło strasznie śmierdzieć wiec pewnie jest silny (wywaliłam go ale zdarzyło coś do płuc dolecieć (smierdziało potem jeszcze z godzine w lazience, po samym otwarciu buteleczki!)

Rozpisałam się.. Ale prosze o wyrozumiałość :) i opinie, czy od poczatku ciąży wiedzialyscie, żeby nie używać wielu kosmetyków które normalnie używacie? Czy może używałyście i nie zaszkodziłyście dziecku?

Może też chciałybyście się podzielić informacja jakich kosmetyków używacie teraz w ciązy? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #252357 przez ilona
No chyba nie ma co panikować. Tak myślę.
Ja w ciąży, używałam tych samych kosmetyków co przed, malowałam i zmywałam paznokcie z każdą zmiana nastrojów czyli dość często i nawet farbowałam włosy.
Moje dziecko ma się dobrze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #252375 przez taakamama
Zgadzam sie z Ilona
Uzywalam tych samych kosmetykow zarowno do twarzy jak i do ciala i wlosow. Farbowalam wlosy , przedluzalam i malowalam paznokcie chodzilam do kosmetyczki.
Zrezygnowalam z solarium i zastapilam je balsamami brazujacymi.
Mam 3 zdrowiutkich dzieci ktore maja zadbana i zadowolona mame :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #252384 przez An83
Dziękuję Wam za odpowiedzi :) idzie sie załamać czytając niektore rady i listę zakazanych kosmetyków / składników. Jak pisałam, rozumiem, że są takie, które na zdrowy rozum lepiej nie stosować ale żeby żel do twarzy czy pod prysznic miał zaszkodzić?

Włosy farbowałyście też w I trymestrze? mi naszczescie nie widać bardzo odrostów bo mam zamiar poczekać do kolejnego trym. z farbowaniem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #252470 przez kasiora
co do farbowania wlosow zachecam do poczytania tego watku

www.zapytajpolozna.pl/forum/ciaza-forum/...-wlosow-w-ciazy.html :)

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #252480 przez Emme
to co używasz na co dzień powinno być ok, chyba że robisz sobie jakieś inwazyjne zabiegi typu kwasy owocowe, antycelulitowe - kosmetyki często zawierają kofeinę, więc jeśli postanowiłaś nie pić kawy czy coli to z tego też możesz zrezygnować. z resztą wszytko z umiarem- jeśli chciałabyś raz w tygodniu rozjaśniać włosy to w ciąży czy nie jest niezdrowo, ale jak w rozsądnych odstępach to śmiało :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #252520 przez An83
Zaczełam czytac o farbowaniu - tez planowalam że jesli będę to w nastepnym trymestrze :)
Nie rozjasniam (farbuje na zblizony do naturalnego, chodzi tylko o poglebiony kolor i blask ;)), nie stosuje tez drastycznych zabiegow kosmetycznych, wszytsko z rozwagą dlatego tak mnie zaskoczyła i przestraszyła informacja o zwykłym żelu do twarzy! A jesli mogę spytać, używałyście żeli do twarzy z tym kwasem? tzn oczyszczających żeli, antytrądzikowych? Ten mój jest łagodny, poprostu od zawsze używam go i nie pomyślałam.. jest lekko antybakteryjny i ma ten cholerny kwas.
Teraz nie wiem - kupic szare mydło :dry: czy jakiś żel miceralny (czy jak sie to nazywa)?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #252540 przez ufolka
Ja w ciąży nie używałam toników z alkoholem. A paznokcie malowałam. Włosy farbowałam ale w drugim trymestrze. No i z kosmetyczki zrezygnowałam na ten czas ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #252566 przez Emme
tak na prawdę w kosmetykach dostępnych w drogeriach, nie dla profesjonalistów ilość kwasów jest niewielka. jeśli nie drażnią Ci skóry i jest tak jak było wcześniej, a na opakowaniu nie ma wzmianki, że nie jest dla kobiet w ciąży to myślę, że możesz używać.
Ja używałam profesjonalnego kremu z kwasami owocowymi, skonsultowałam to z kosmetologiem i było ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #252654 przez Moniq
An83 myślę że nie ma co się dać zwariować, jeśli nie używasz kosmetyków w ilościach hurtowych to myślę że nie ma problemu:) ja stosowałam i stosuję w ciąży podobne kosmetyki jak przed tylko musiałam zrezygnować z toniku, bo mam baaardzo suchą skórę i podrażnia.
włosy w I ciąży farbowałam w drugim trymestrze ale dlatego że nie byłam w stanie wejść do salonu fryzjerskiego, bo mi śmierdziało. teraz farbowałam na przełomie I i II trymestru :) natomiast jeśli wybierasz się do kosmetyczki to poinformuj ją o swoim stanie:))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #252681 przez emma
na poczatku ciazy tez zetknelam sie z takimi artykulami w internecie, ktore mnie przerazily - w koncu wyszlo na to, ze niewiele mi wolno, zdaniem autorow nawet zwykly peeling byl zakazany. na konsultacji ginekologicznej pani doktor wydawala sie rozbawiona moimi obawami i powiedziala, ze jedyne "niebezpieczenstwo" jest takie, ze czasami skora w ciazy staje sie bardziej wrazliwa niz dotychczas i po prostu trzeba sprawdzic, czy cos nam nie szkodzi, nie podraznia, nie uczula, bo moze sie tak zdarzyc, jesli jednak sie nie zdarza - zeby nie przesadzac, bo nawet jesli stosujesz np. spirytus do przemywania ranki czy posmarowania krostki, to jego ilosc jest tak znikoma, ze nie ma prawa zaszkodzic dzidziusiowi. i tego sie trzymam :).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253735 przez An83
Emme > właśnie taką mam nadzieję, że te ilości nie są tak duże żeby mogły zaszkodzić, inaczje powinni informować na opakowaniu produktu że zakazany w ciąży..

emma, Moniq > dokładnie tak, wychodzi na to że nie wiele nam wolno ;) Tylko szkoda że nie wiedziałam przed - o wielu rzeczach się słyszy i potem jak jesteś w ciąży to wiesz ze nie powinnaś ale nigdzie nie spotkałam się wcześniej z informacją żeby nie uzywać żelu do twarzy..
Kupiłam w końcu w sklepie zielarskim z Mydlnicy Lekarskiej, bardzo fajny żel, na początku poprosiłam o jakiś naturalny, potem dopiero się przyznalam o co chodzi (obawiałąm się że mnie wyśnieje ;) ) a pani na to że tak, że trzeba uważać także na takie kosmetyki ale musiałabym np kwasem salicylowym sparować brzuch lub duże partie ciała, a sam żel nie powinien zaszkodzić, mimo to kupiłam ten z ziołami (sprawdziła, bo niektórych ziół przezieć też nie wolno w ciąży) Na odchodne, choć nie pytałam o to, powiedziała że tak od siebie radzi żeby nie farbować włosów jeśli farbuję.. (poki co planowałam zrobić to w kolejnym trymestrze ale zobacze jak bede wyglądać, może nie będzie tak widoczne bo farbuje na podobny wiec jedynie mogą być mniej błyszczące..)

Dziękuję Wam za odpowiedzi :) i pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #253778 przez bombel779
An83 napisał:

Przeglądnełam kilka stron i wyszło na to, że np popularny w żelach kwas salicylowy jest zakazany

An,ja studiuję kosmetologię i dla przykładu powiem ci że na zajęciach gdzie robiłyśmy zabiegi z użyciem kwasów zarówne wtedy kiedy byłam w ciąży jak i teraz, kiedy karmię piersią tego typu zabiegom (niestety) nie mogłam i nie mogę się poddawać.
To samo tyczy się olejków eterycznych.


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253822 przez natmur11
An83 napisał:

Na odchodne, choć nie pytałam o to, powiedziała że tak od siebie radzi żeby nie farbować włosów jeśli farbuję..


no tu to mi zalatuje trochę przesądami. Kiedyś słyszałam że jak się farbuje włosy w ciąży dziecko urodzi się rude :laugh: Ja farbowałam włosy w ciąży, ba farbowałam nawet na samym początku ciąży jak o niej nie wiedziałam i moje dziecko jest zdrowe , rozwija się świetnie i rude nie jest:D A najlepiej farbować farbami bez amioniaku (chyba?)

kosmetyków używałam, paznokcie malowałam, a żeli pod prysznic używałam duużo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #253872 przez emma
ja bym chciala miec rude dziecko! mowisz,ze na jaki kolor mam zafarbowac? ;) :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl