BezpiecznaCiaza112023

Co wolno a czego nie w ciąży?

10 lata 9 miesiąc temu #689783 przez gusiak
Witam wszystkie przyszłe i obecne już mamusie.
Jestem dopiero początkującą przyszłą (daj Boże mamą) dlatego też chciałam się wypytać poradzić, co można a czego nie można robić w ciąży?
Chodzi mi o aktywność fizyczną, co jest zalecane a co nie (np. rower, basen, jacuzzi, sauna, ćwiczenia fizyczne jakie?)

Oraz co mozna albo lepiej czego unikac do jedzenia bedac w ciazy? Wypiszcie albo jakis link podajcie.
Choć jeszcze ciąża nie potwierdzona to chce sobie już nawyki żywieniowe wdrożyc.

No i gdybym jednak już była w pierwszych tygodniach ciąży to czego powinnam szczególnie teraz unikać.

Proszę o pomoc :) Z góry będę serdecznie wdzięczna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 9 miesiąc temu #689896 przez KarolciaZumba
Witamy Cię gusiak :)

na początek gratulacje, że zdecydowaliście się na dziecko no i trzymam kciuki żeby wyszło,że jesteście w ciaży :blink:

Co do aktywności fizycznej to zdania są podzielone....
Ja do 5 miesiąca skakałam Zumbe( jestem instruktorem) i biegałam po 10 km :)))
W pierwszym trymestrze, gdzie powinno się szczególnie uważać ćwiczyłam po 2o h tygodniowo i nic a nic się nie stało a ja czułam się rewelacyjnie :laugh:

Wszystko najlepiej konsultować ze swoim lekarzem ginekologiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934967 przez ewawawa
w ciąży jak słyszę i czytam to jest mnóstwo rzeczy , które można i których nie można, to chyba wszystko zależy od naszego stanu i od tego jak się czujemy, mnie na przykład męczyły straszne mdłości i zgaga, ale mimo to chodziłam na jogę bo mnie to rozluźnia i relaksuję. Za to staram się unikać kawy, zamiast w niej w ciąży piję zioła Energia i Witalność. Ale ruch i świeże powietrze pomagają oczywiście w granicach mozliwości

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #940952 przez plastuś
jeśli macie cukrzycę, to polecam infoem. Ten dostępny bez recepty suplement diety może być stosowany przez cukrzyków i pomaga zajść w ciążę przy pcos.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #941751 przez olga85
jeśli chodzi o aktywność fizyczną to polecam jogę dla ciężarnych i basen, a na różne dolegliwości to zioła z baby and mama med

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #960602 przez halinkaa3
Podobno właśnie trzeba unikać niektórych produktów np. tutaj mają całkiem sporo informacji czego unikać w diecie....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #971832 przez Ela1595
Ja w trakcie ciąży musiałam dużo leżeć bo byłam szczupła a jak chodziłam to mi nogi puchły i strasznie bolały. Mąż zakupił mi obuwie typu clogs. Wynalazł fajną stronę z obuwiem medycznym https://medium.com/@uniformix/ . Powiem, że nogi mi odpoczęły. Niestety dalej musiałam dużo leżeć. Na szczęście wszystko się ładnie rozwiązało. Teraz mam ślicznego maluszka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 tygodni temu #974030 przez rozycka

halinkaa3 napisał: Podobno właśnie trzeba unikać niektórych produktów np. tutaj mają całkiem sporo informacji czego unikać w diecie....

lekarz podarowal mi cala liste tego czego nie moge jesc - cukru, sztucznie przetworzonych produktow itp. Duzo pic wody jesc warzywa i owoce.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 11 miesiąc temu #980791 przez karlow82
Przede wszystkim ciąża to nie choroba, więc nie ma co przesadzać, że byle jazda rowerem skończy się w szpitalu albo co gorsza poronieniem. Jedzeniowo każdy ma swoje racje, ale nie ma ujednoliconej wersji, czego jeść, a czego nie. Generalnie trzeba słuchać swojego ciała, nie przesadzać ze słodyczami, nie pić toniku (bo chinina) i tyle. Dystans i bez przesady.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1027125 przez edyta86
Dużo fajnej wiedzy masz w seri " Czy w ciąży mogę? "

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 2 miesiąc temu #1028528 przez grulika
Gratulacje ! To będzie piękny czas dla Ciebie :) Ja polecam słuchac lekarza , co kobieta to inny organizm oraz inna ciąża. Mojej koleżance np kazał pić rozgazowane napoje gazowane. Tak dobrze czytasz a podobno szkodliwe . Ja nie pijałam kawy , od razu da odrzuciłam i pojawiły się zatwardzenia. Lekarz zalecił pamiętam wtedy picie dicopegu junior ale też dodał , że jedna kawa dziennie na lepsza prace jelit wcale nie zaszkodzi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #1029921 przez margaretka22
Nie wolno surowego mięsa, serów pleśniowych :) wędlina, ser żółty itp. tylko swieże. Nie przechowuj dłużej niz dwa dni. Lepiej unikaj kawy, kategoryczne nie dla alk i papierosów. Poza tym słuchaj swojego organizmu:)

Szambo-eko-betonowe.pl/zory/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 11 miesiąc temu #1035329 przez katrina88
jeśli chodzi o ćwiczenia to mi lekarz powiedział, żeby jak najbardziej uprawiać sport, ale jednocześnie uważać i się nie przemęczać, nie dźwigać.
Poza tym jeśli chodzi o rzeczy niezwiązane z ćwiczeniami to uważać na niedobory i przedawkowania witamin, bo tak naprawdę w czasie ciąży o jedno i drugie jest bardzo łatwo. Chcemy za dobrze i wychodzi jeszcze gorzej. Dla mnie chyba priorytetem było oprócz zdrowszej diety i ruchu, pilnowanie kwasu foliowego przed ciążą, u siebie i u partnera. A w ciąży na początku dodatkowo jod i dha. I w sumie tyle :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1035403 przez WiolkaKlaman
Też mi się wydaje że najbezpieczniej jest słuchać lekarza, bo w sumie jedna kobieta nie może niektórych produktów, inna je może bo ma dobre wyniki itp.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 10 miesiąc temu #1035482 przez ewlina.m
Najlepiej słuchać swojego ciała i lekarza... bez przesady, aktywność fizyczna jest potrzebna aby wrócić do formy... osobiście polecam nordic walking :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl