Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2012

6 lata 11 miesiąc temu #795487 przez iwih
Witam a co tu taka cisza jak makiem zasiał?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 11 miesiąc temu #796743 przez mammy2012
Cześć dziewczynki :)

My też przygotowujemy się do urodzin. Robimy je na 2 razy bo nie da rady wszystkich pomieścić w domu na raz. Zamówiłam balony, serpentyny i serwetki na roczek. Tort też juz wybrałam a w zasadzie to dwa torty:/ trochę roboty przy tym będzie ale roczek to roczek:) nawet już ubranko na urodzinki kupiliśmy:)
My chcemy kupić Oskiemu sanki takie ze śpiworkiem i budą. Ale puki co to też sie wstrzymamy bo może ktoś nas jeszcze zapyta co sprezentować małemu to będziemy podpowiadać. Napewno chcemy klocki Duplo. Oski jest na etapie układania wszystkiego więc myślę że to może być świetny pomysł. Babcia jedna kupuje wielką wywrotkę a druga babcia sorter z klockami.

Oski chodzi już od 2 miesięcy wiec dom jest przystosowany w miarę możliwości do jego wspinaczek. Dziś postanowiliśmy przymierzyć się już do nocnika na poważnie. Myślę, że to jest ten moment. Szczerze powiedziawszy pewnie lepiej by było w lato zaczynać naukę ale nasze dzieciaki są zimowe więc trudno...

6 lata 11 miesiąc temu #797066 przez aleks88
Witajcie:)
Mam tydzień wolnego i w końcu chwilę czasu, żeby tu zajrzeć i coś napisać. Ostatnio byłam już wykończona, bo siedziałam prawie od rana do wieczora w pracy... po 10-13h. Mam już dosyć tej roboty i myślę nas zmianą...
Maksiu już próbuje sam chodzić. Mamy 3 ząbki, 4 tuż tuż...
Wyprawiamy urodzinki w tą sobotę. Planuje zrobić dwa stoły. Jeden dla dzieci, drugi dla dorosłych. Kupiłam już baloniki, serpentyny, talerzyki, słomki, kolorowy obrus, serwetki, tort zamówiony. Prezent dla Maksa też już czeka :) Kupiliśmy mu takie auto jak na zdjęciu.

Mój M ostatnio wspomniał, że chciałby drugie dziecko... sama nie wiem czy jestem gotowa...
Załączniki:

6 lata 11 miesiąc temu #798378 przez iwih
Witam

Wczoraj wzięłam się za porządki w domu mam nadzieje, że do weekendu skończę. My też impreza na dwa razy z tym tylko, że jedno to będą stricte urodziny i na nich będą znajomi z dziećmi. A drugie 26 to roczek i cała familia się zjedzie na święta więc będą wszyscy ale praktycznie Wiktoria będzie jedynym dzieciaczkiem.
Ja nie mam pomysłu co małej kupić pod choinkę, sanki mamy tylko muszę dokupić śpiworek i oparcie. Myślałam nad stolikiem edukacyjnym ale teściowa powiedział, że kupi. A dom mam już konkretnie zagracony, a nie chce czegoś co zaś będzie stało i miejsce zajmowało.

Muszę się rozejrzeć jeszcze za bramkami bo w kuchni nie mam drzwi, a Wiki sięga już do gazu jakby z rogu był palnik zapalony to by się poparzyła.

Aleks88 super autko, my też mamy 3 ząbki i czwarty też prawdopodobnie już w drodze.

Pozdrawiam

6 lata 11 miesiąc temu #798830 przez eta
hej laseczki :)
alexale samochód, super :)
my urodziny zrobimy jedne nie mamy dzieci w rodzinie. Zabierzemy go do jakiejś bawialni 17.12 a 21 zrobie mała posiadówke dla dzidków, chrzestnej i mego brata.
my mamy 4 zęby i chyba idzie coś wiecej...
wczoraj mielismy okropna noc... tzn poszedł spac po 19, wstał o 21. Pobawiłam sie z nim do 22 i odsatwilam do wyrka i sie zaczeła jazda, ryk, krzyki itp eh... trwało to do 23.40 ;/ uspokajał sie jak brałam na rece wiec dlatego to tak trwało ;/
Jutro jedziemy do zakopanego... w końcu gdzieś do ludzi hehe :)
iwih tez mam problem z prezentem. Juz ma tyle zabawek że sama nie wiem. Nie wiem czy nie kupie tkaniny i nie uszyje mu coś może ochraniacz i pościel - nie wiem ;/

a oto Torcik dla OLIWIIIIII

sto lat kochana, dużo zdrowia i szczescia :) Sciskamy bardzo mocno

6 lata 11 miesiąc temu #799012 przez Marta A
Dobry wieczór Dziewczynki i Chłopcy.
Oliwko, sto lat i mnóstwo buziaków. :kiss:

Co do urodzin to zaklepaliśmy knajpę w Baniosze bo tanio,na 10 osób. Ja mam tylko mamę więc reszta ze strony P i 3 osoby już nam odmówiły. :unsure: Dziadek powiedział że nie będzie go bo źle będzie się czuł w naszym towarzystwie. Popłakałam się... To jedyny dziadek Kuby...

Co do prezentów to od nas na urodziny dostanie taką walizkę:

My mamy ostatnio ogromny problem z wychodzeniem na dwór. Taki cyrk robi i tak się drze że ręce opadają. Dziś tak dał nam popalić że ledwo żyjemy. Zaczyna krzyczeć jak go ubieramy do wyjścia a kończy jak wracamy. Jakby w ogóle nie chciał wychodzić.
Z nowości to też już samodzielnie chodzi. Jeszcze na krótkich dystansach bo się boi ale daje radę :)
kilka zdjęć na szybko:

6 lata 11 miesiąc temu #799041 przez eta
Ojoj a czemu to tak się broni? Moze coś źle zrobiliscie...
U nas, jak wyciagam kombinezon albo ubranie a wyjście. To mówię chodź Synek idziemy na pole. A on nic więc mówię chodz pojedziemy bum buumem zaraz raczkuje do mnie i się ubiera. Musi mieć buty w ręce.
Eh te dziadki G ma babcię ale też nie chce przyjechać pewnie my do niej pojedziemy ;)

6 lata 11 miesiąc temu #799131 przez iwih
Witam to zaczęły się nam grudniowe urodzinki.
Rok temu zastanawiałyśmy się która następna będzie rodzić, a teraz obchodzimy już urodzinki naszych pociech. Uznałam ostatnio, że przy dziecku strasznie czas leci już kończy roczek a ja pamiętam jak pierwszy raz trzymałam ją na rękach taką bezbronną, a teraz to jak trzepnie to ała :laugh: ( między innymi wczoraj mi się dostało puszką którą się dziecko bawiło przez przypadek, a jaki był płacz, że mama krzykła ała musiałam Wiki uspokajać, tak to sobie dziecko do serca wzięło)

Marta A my też mamy cyrki przy ubieraniu ale na spacerach to jest raczej spokojna chyba, że coś ją rozdrażni, albo jest posikana. U Wiktorii jedynego pradziadka też nie będzie bo on nigdzie nie jeździ nawet na wesela to może na następny rok go odwiedzimy. Nie przejmuj się starsi ludzie dziwaczeją z wiekiem.

A Wiktoria na razie nie chodzi sama boi się puścić od razu klęka jak się czegoś puszcza, za to zasuwa z żółwikiem po całym domu.

A jak tam wasze dzieciaczki przesypiają już może nocki całe i czy dajecie im mleczko w nocy bo ja daje Wiki koło 23 mleko później herbatka ( wody się nie chwyci)i koło 5 mleczko.
Mam zamiar mleko zastępować już powoli herbatkami, a może i wodą jak się uda oszukać.

Pozdrawiam

6 lata 11 miesiąc temu #799141 przez eta
hej.
K dostaje mleko czasami dwa razy czasami raz w nocy ;/
tez planuje z ta woda ale pytanie czy nie jest za mały. Mleko dostaje tylko w nocy.
Ide pakować rzeczy bleeee. tego nie lubie

6 lata 11 miesiąc temu #800088 przez izzybell
On na pewno trenował Sto Lat dla Oliwki i Nikosia <3

Nie pamiętam już jak wyglądał świat bez Ciebie

6 lata 11 miesiąc temu #800184 przez ranusia
witam

Małgosia dostaje w nocy tylko cyca.
jeszcze nie chodzi sama. przy meblach zasuwa aż sie za nią kurzy. za rączki też czasami pójdzie ale to kawałeczek i tylko wtedy gdy sama będzie chciała, jak nie chce to klęka i raczkuje po całym pokoju.

co do spacerów to Małgosia szaleje na punkcie kombinezonu i wózka, skacze jak opętana jak usłyszy odgłos wyciągania wózka.

a tak to mamy 6 zębów i na razie kolejnych brak.

6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #800252 przez kosa
czesc :)

my juz po urodzinach :) wszystko sie udalo :) tylko Oliwka na poczatku byla troche marudna bo malo spala ale pozniej sie juz rozkrecila :D
roczek skonczony wiec nie mam juz niemowlaka w domu :)

Oliwia w nocy pije mleko, z cyca :)
spacery lubi, nie lubi tylko ubierania w kurtke zimowa

wklejam wam nasza tabelke zeby nie zapomniec o zadnych urodzinkach naszych maluchow :)
pokazywarka.pl/grudnioweczki/

"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."

6 lata 11 miesiąc temu #800538 przez ranusia
kosa a duzo masz pokarmu? Ja to mam go tyle co kot naplakal, ale jak Malgosia chce to zawsze cos tam dla siebie wyciagnie. Dla chcacego nic trudnego jak to sie mowi. tak poza tym mam problem z karmieniem malej.. ze 3 lyzeczki kaszki czy zupki zje na kolanach a dalej to juz jest rodeo z talerzem po calym domu.. Wy tez macie? Czasem nie mam sily za nia biegac po prostu.

6 lata 11 miesiąc temu #801461 przez kosa
ranusia wiesz mi sie wydaje ze mam dosc sporo pokarmu jeszcze zwlaszcza ze jak Oliwii wychodzi jakis zab to ona sie wtedy duzo cyca domaga, zwlaszcza w nocy.. ale mam zamiar powoli ograniczac cyca w ciagu dnia a pozniej w nocy, ale odstawianie chce przeciagnac w czasie zeby nie bylo szoku ;) i dla mnie i dla Oliwii :)
a z jedzeniem to ja wiekszych probemow nie mam, Oliwia je w swoim krzeselku i jesli jest to jedzenie ktore moze jesc sama raczkami to je wszystko chetnie, gorzej jesli musze jej dawac jedzenie lyzeczka bo ona chce sama jesc, wiec zupek i kaszek to u nas bardzo malo jest. Wiec problem jest jak jestesmy gdzies na miescie i trzeba zjesc zupke lyzeczka a jak nie ma krzeselka do karmienia to juz w ogole bo ja nie umiem malej nakarmic na kolanach :P a tak to ja siedze normalnie przy stole i jem a Oliwia w tym samym czasie siedzi w krzeselku i sama je wiec posilki jemy razem i jednoczesnie :)

"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."

6 lata 11 miesiąc temu #801476 przez Marta A
Dzieńdoberek.
Dopiero teraz zauważyłam że ta walizka mi się nie wkleiła:

Co do tych wózkowych cyrków to już próbowałam chyba wszystkiego. Nawet zmieniliśmy wózek ale nic to nie dało.

Jeśli chodzi o dziadka czyli ojca P to to po prostu kretyn jest i tyle.
P ma dwoje rodzeństwa. W przeciągu pół roku każdemu urodziło się dziecko. Także jest trójka maluchów w podobnym wieku i tylko z naszym mają "problem". Do tamtych jeżdżą jak na sranie a jak my poprosiliśmy żeby przez chwilę spojrzeli na małego to usłyszeliśmy:" Nie będziemy dziecka Wam niańczyć" Także dajemy sobie spokój z dziadkami. Trudno, bez nich też da się żyć...

Moderatorzy: ilonaizzybell
Reklama

Bestsellery

• Koszulka Regularna mama

Regularna mama

• Koszulka Brioko baby

Brioko Baby

• Dzienniczek ciąży

Dzienniczek ciąży

• Dzienniczek żywienia dziecka

Dzienniczek żywienia

• Dzienniczek żywienia maluszka