Dzienniczek ciąży - sklep internetowy Brioko.pl

Urlop macierzyński

5 lata 18 godzin temu #568164 przez lunaa
Witam. Dziewczyny moje drogie. Mam pytanie. Pracuję w oświacie. Postanowiłam, że wezmę tylko urlop macierzyński podstawowy ponieważ boję się o pracę.Nas nauczycieli jest za dużo. Jeżeli bym wzięła cały urlop-mam na myśli dodatkowy jeszcze i zaległy urlop musiałabym wrócić do pracy kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego. Nie mam tyle urlopu, abym mogła nimi pokryć całe wakacje letnie.
Musiałabym być 1 cały miesiąc na bezpłatnym urlopie-nie stać nas na to. Mam pytanie. Czy dobrze robię? Czy nie jestem złą matką? Co o tym sądzicie? Proszę o szczere wpisy. Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

5 lata 10 godzin temu #568731 przez izzybell
Gdybym miała pracę w której na mnie czekają i miałabym zaufaną opiekę do dziecka - być może wróciłabym do pracy. Choć z drugiej strony to najważniejszy okres w życiu dziecka i najbardziej potrzebuje bliskiej więzi z mamą. A tak to uciekam na dodatkowy macierzyński, potem wychowawczy, żeby mieć staż pracy utrzymany. Żłobka natomiast po 20tygodniach sobie nie wyobrażam i sądzę, że to podłe trochę oddać dziecko w obce ręce, kiedy mamy gwarancję urlopu macierzyńskiego.
A że oświata nie pracuje po 12godzin prawie non stop to sprawa jest prostsza.

Swoją drogą, czy nauczyciele nie mają tak czy inaczej jakoś za dużo tego wolnego w ciągu roku?

Nie pamiętam już jak wyglądał świat bez Ciebie

4 lata 11 miesiąc temu #569255 przez lunaa
Witam. Niestety ja pracuję wg kodeksu pracy i tak jak każdy pracownik mam 26 dni urlopu w roku. Jeżeli wykorzystam urlop pomiędzy Świętami Wielkanocnymi i Bożego narodzenia to na wakacje letnie zostaje bardzo mało i trzeba chodzić do pracy.Taka jest u nas szara rzeczywistośc.Może u Ciebie, w Twoich stronach jest lepiej? Może Twój mąż zarabia tyle, żeby całą Rodzinę utrzymać?Urlop urlopem uważam, ale za coś trzeba opłacić rachunki, nakarmić dziecko, ubrać maleństwo i kupić zabawki. My nie mamy nikogo z Rodziny i nikt nam finansowo nie pomoże.Nikt nam nawet przysłowiowej złotówki nie da.A z jednej pensji męża niestety nie poradzimy sobie.Chciałabym zapewnić mojemu królewiczowi wszystko to, czego Ja w życiu nie miałam- zabawki, ubrania, itp. Na wspólne zabawy zawsze dla Niego znajdę czas. Pozdrawiam i życzę izzybell wszystkiego dobrego.

4 lata 11 miesiąc temu #569327 przez izzybell
Lunaa prosiłaś o szczerość, a teraz z wyrzutem piszesz.
Oboje pracujemy, wynajmujemy mieszkanie, nie mam opcji powrotu do pracy, więc siedzę na urlopie. I tak i tak niedobrze.
Mam ciotkę nauczycielkę w państwowej szkole i wiem, że nie narzeka na ilość wolnego, a zostając nauczycielką wiedziała jakie zarobki ją czekają.

Nauczyciele ciągle narzekają, to chyba zaraz po pielęgniarkach najbardziej nieszczęsliwa grupa społeczna.

Zarabiam najniższą krajową, mąż nie wiele więcej, rodzina nie robi nam ani zakupów ani prezentów.Ale dajemy radę, gdybym miała jak, wybrałabym urlop macierzyński i wróciła do pracy.

Współczuję Ci trudnego dziecństwa, nie wydaje mi się jednak byś goła chodziła. U mnie też nie było kolorowo, być może obie znamy pojęcie patologia.

Nie wiem po co zakładasz wątek i prosisz o szczerość jak teraz rzucasz taką odpowiedzią.
Szukaj pozytywów (ja nigdy nie miałam jak iść na studia bo pracowałam od 16 roku życia, po drodze pare powaznych chorób, a ty? masz wykształcenie, męża, dziecko które kochasz i pracę - wiesz to nie jest zły wynik jak na polskie realia;) )

pozdrawiam Cię i proponuję więcej dystansu.... chyba gryziesz się sama ze sobą i szukasz usprawiedliwienia, a to nie potrzebne, chcesz to wracaj do pracy, to twoja decyzja nikt nie moze tego oceniac. pytanie tylko czy ty przez to bedziesz sie czuc zla matką ???

4 lata 11 miesiąc temu #569391 przez lunaa
Witam. Izzybell- jeżeli Twoja ciocia pracuje w państwowej szkole to ma o ile mi wiadomo 35 dni wolnego plus wszystkie przerwy świąteczne dlatego też nie narzeka. A Ja nie wychowywałam się w rodzinie patologicznej, tylko gdy miałam 7 lat zmarł nagle mój tato i mnie i mojego brata wychowywała tylko mama. zawód pedagoga wybrałam z pasją i dlatego chcę wrócić do pracy, bo jeżeli nie wrócę to nigdzie pracy nie znajdę. Wiem co to znaczy być bez pracy, bo już kiedyś jej nie miałam. ( gdy jej nie miałam to się rozchorowałam. Pracy wtedy szukałam bardzo długo, aż w końcu ją znalazłam i chciałabym ją mieć, tak jak do tej pory.Miłego dnia.

4 lata 11 miesiąc temu - 4 lata 11 miesiąc temu #569422 przez izzybell
Więc wracaj po prostu i nie zastanawiaj się nad pojęciem dobrej czy złej matki. Musisz zrobić bilans zysków i strat. Powrót do pracy to nie zbrodnia.

Ważne czy zrobisz to w zgodzie ze sobą ;]

4 lata 11 miesiąc temu #569552 przez aleks88
lunaa ja wracam do pracy. Wykorzystuję 20 tygodni + 4 dodatkowe tygodnie urlopu macierzyńskiego. Potem biorę urlop zaległy i wracam do pracy jakoś w połowie czerwca. Moim Maksem będzie zajmować się teściowa... Potem jak skończy 3 latka pójdzie do przedszkola. Uważam, że dziecko, które ma kontakt z dziećmi szybciej się rozwija i staje się bardziej samodzielne. Nie mam skrupułów idąc do pracy. Uważam, że będę w stanie mu więcej zaoferować, gdy pieniędzy będzie więcej (poza miłością oczywiście). Pracuje do 15.30 więc będę miała jeszcze czas dla niego. Mam dobrze płatną pracę i przy budowie domu nie chcę tracić dodatkowych pieniędzy...a o dobrą pracę teraz coraz trudniej. Moi rodzice też zawsze pracowali, od małego chodziłam z kluczem na szyi. Nie mam im za złe, bo pomimo pracy spędzali dużo wolnego czasu ze mną i siostrą. Dzięki temu było nas stać na wyjazdy zagraniczne, przyjemności i dzieciństwo miałam cudowne.

To czy ktoś wykorzystuje urlop macierzyński w całości czy idzie na wychowawcze to tylko i wyłącznie jego sprawa. Jeśli to, że wrócisz do pracy jest zgodne z Twoim sumieniem to idź do pracy :) Prawda jest taka, że nie każdy może sobie pozwolić na odjęcie jednej pensji z rodzinnego budżetu.

Siostra mojego M nie pracuje, bo siedzi w domu z dziećmi... Zasłania się tym, że nie może iść do pracy, bo ma dzieci w domu...( tylko, że jej dzieci mają 12 i 6 lat, więc według mnie nie są już takie małe). Jej mąż zaharowuje się od rana do wieczora, żeby na wszystko im starczyło...m.in. na kredyt...jest już prawie wrakiem człowieka. Ciągle pożyczają od kogoś kasę bo im do 1 nie starcza...Mąż już z nią rozmawiał, żeby chociaż wzięła do opieki do domu jakieś dziecko, żeby chociaż te 500 zł wpadło do rodzinnego budżetu, a ona twierdzi, że nie ma czasu...losssieee...Najbardziej wkurza mnie, że ciągle chodzi do mojego M po kasę, bo wie, że ma i nie zawsze mu oddaje... Już zaczęła wykorzystywać to,że ma dobre serce i nie chce, żeby dzieciom czegoś brakowało...

Są różne sytuacje życiowe... gdyby moim dzieciom miałoby czegokolwiek brakować i codziennie obawiałabym się czy na pewno nam wystarczy wolałabym iść do pracy.

4 lata 11 miesiąc temu #569639 przez izzybell
Wszystko jest spoko jak ma się kto zająć ;/ Bo znaleźć miejsce w żłobku to masakra... A zarabiając najniższą krajową branie 400zł zasiłku na wychowawczym wychodzi na to samo co opłacenie żłobka i pójście do pracy. Kasa ta sama. A na wychowawczym coś na lewo można dorobić.

4 lata 11 miesiąc temu #569679 przez aleks88
izzybell tu się z Tobą zgodzę... Ale jak ktoś miałby zarabiać 1500 zł i dać dziecko do żłobka za 400 zł to i tak mu się opłaca pod względem finansowym... Kwestia tylko tego czy chcesz dzieciaka oddawać do żłobka. Ja chyba wolałabym znaleźć jakąś opiekunkę... znam laski które biorą 500 zł za opiekę nad dzieciakiem w swoim domu...

4 lata 11 miesiąc temu #569865 przez lunaa
Dorobić na lewo? Ja umiem tylko uczyć dzieci, nic więcej nie potrafię.Nikt mnie do pracy nawet na " czarno" nie przyjmie. A właściwie bałabym się, że ktoś z życzliwych sąsiadów doniesie.Pozdrawiam

4 lata 11 miesiąc temu #569958 przez izzybell
lunaa nie wiem z jakich okolic jesteś, ja żyję w dużym mieście, którego szczerze nienawidzę.
Wychodzę z załozenia, że kiedy jest potrzeba każdy potrafi myć szklanki w barze, czy sprzątać podłogi lub (tutaj mnóstwo prostych dorywczych rzeczy można by wypisać).

4 lata 11 miesiąc temu #570005 przez lunaa
Witaj. Jeżeli się mieszka w dużym mieście, to łatwiej znaleźć pracę w barze, albo gdzie indziej. Ja mieszkam w małym miasteczku, gdzie nic nie ma oprócz lombardów i różnego rodzaju banków. U nas o pracę bardzo ciężko. Miłego wieczoru.

4 lata 11 miesiąc temu #570021 przez kosa
lunaa prosilas o szczere odpowiedzi a teraz w każdym poscie próbujesz uzasadniać swój wybór.. więc decyzję już podjelas a na forum napisalas chyba tylko po to żeby uspokoić swoje sumienie.. bo liczylas na to ze kazdy powie "nie, nie jestes zla matką". Nikt z nas tez nie powiedzial ze będziesz zla matką jak wrócisz do pracy..
Nie znamy Cię więc ciężko powiedzieć czy dobrze robisz czy zle.. nawet jakbyśmy się znały to odpowiedz tez nie byłaby oczywista bo nikt z nas nie siedzi w Twoim umysle.. kazda decyzja jaką podejmiesz będzie dobra.. o ile ją dobrze przemyslisz
jesli masz fajna pracę i masz z kim zostawić dziecko to czemu nie.. nauczyciele w końcu nie pracują po 12h dziennie
ja aktualnie nie mam pracy bo przed ciaza pracowalam na umowe zlecenie i wiadomo nic mnie nie chroniło i pracodawca nie przedluzyl mi umowy.. teraz mam swoją dzialalnosc ale po macierzyńskim ją zamykam.. ale pracy na razie szukać nie będę bo nie mam z kim dziecka zostawić a do zlobka nie chce dawać.. a w Krakowie żadna opiekunka nie przyjdzie do mnie pracować za 500zl a w Polsce nie znajdę od razu po studiach pracy żeby bylo mnie stać na opiekunke
nie napisalas czego uczysz ale moglabys udzielac korepetycji w domu.. moja nauczycielka od matematyki niezła kasę na tym robi bo przygotowuje maturzystów a tez pochodze z malego miasta

"Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska."

4 lata 11 miesiąc temu #570266 przez lunaa
Witam. Niestety ja korepetycji nie mogę udzielać ponieważ pracuję w przedszkolu. Miłej soboty.

4 lata 11 miesiąc temu #570289 przez MoNiaaa
watek jest o urlopie macierzynskim a zeszlo bardziej na temat nauczycieli :P
jeszcze do niedawna nie bylo dodatkowego urlopu i nikt sie nie pytal czy mamy ochote wracac do pracy czy nie i chcac nie chcac matki zostawialy dzieci w domu pod kogos opieka albo w zlobku wiadomo ze ciezko takiego malucha zostawic ale taka nasza polska rzeczywistosc jesli masz taka sytuacje to wracaj do pracy bo nad czym sie zastanawiac wiadomo ze zyc za cos czeba. a ze zlobkami znowu tak ciezko nie jest wystarczy tylko wczesniej popytac i zlozyc podanie ja sama w ciagu kilku tygodni zalatwilam dziecku zlobek i place niecale 200 zl co pracwda moja corka miala roczek jak poszla ale nie zaluje bo widze ze szybciej uczyla sie nowych rzeczy i kontakt z dziecmi wyszedl jej tylko na dobre :)

http

]

Moderatorzy: ilonaizzybell
Reklama

Bestsellery

• Koszulka Regularna mama

Regularna mama

• Koszulka Brioko baby

Brioko Baby

• Dzienniczek ciąży

Dzienniczek ciąży

• Dzienniczek żywienia dziecka

Dzienniczek żywienia

• Dzienniczek żywienia maluszka