BezpiecznaCiaza112023

wcześniak urodzony w 25tyg ciazy

9 lata 10 miesiąc temu #883943 przez Gosia 2712
Witam :)
Postanowilam zalozyc ten temat bo nie umialam znalesc podobnego.

W skrocie napisze swoja historie
06.05.14r zaczely odchodzic mi wody niestety byl to dopiero 22tydz mojej ciazy :( pojechalismy z mezem do szpitala tam od razu stwierdzili ze to przedwczesne odchodzenie wod i zostawili mniena oddziele, na drugi dzien zostalam przewieziona do kliniki do Bytomia gdzie jest bardzo dobry oddzial dla wczesniakow. W Bytomiu przez dwa tyg mnie nawadniali mala dostala sterydy na pluca, a ja antybiotyki zeby nie dostac zapalenia wewnatrzacicznego. po dwoch tyg zaczely zle przeplywy wychodzic i lekarze podjeli decyzje ze robia cesarke i ratuja mala bo moglaby sie udusic. W 24t5d ciazy ur coreczke Amelke. Mala zyje jest w inkubatorze pod tlenem bo ma plucka nie rozwiniete. Lekarze mowia ze ma stan stabilny, ale nie wiadomo co bedzie dalej...

Moze jest tu mama ktora miala lub zna take przypadki? To jest ciezka sytuacja i nowa dla nas :( nawet nie wiem o co pytac lekarzy :(

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #883953 przez gosiak
Gosiu jestem z Wami :kiss:

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #883971 przez Katarzyna
Gosia 2712, rozumiem, że jest Ci bardzo ciężko. Na chwilę obecną lekarze zrobili wszystko co w ich mocy, żeby przedłużyć ciążę tak, żeby Amelka była bardziej dojrzała. Urodziła się w 24 tygodniu 5 dni, oznacza, to, że bardzo potrzebuje ciepła, maszyna pomaga jej oddychać i pewnie otrzymuje bardzo dużo leków. Oznacza, to, że teraz trzeba jej dać czas, żeby w tym inkubatorze z pomocą rosła... Z każdym dniem będzie silniejsza. Trzeba w to wierzyć.
Życzę dużo zdrowia Amelce, a Tobie i Twojej rodzinie siły i wiary.
Ściskam mocno,
Położna Kasia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #884015 przez Gosia 2712
Gosiak dziekuje :)

Kasiu wiem ze lekarze sie staraja jak moga ale co dziennie boje sie ze jej stan moze sie pogorszyc :( serce mnie boli jak wchodze na oddzial do niej i jak ja widze popotpinana pod te wszystkie rurki, szczykawki itp :( jedyna rzecz ktora mnie cieszy to to ze moge kangurowac mala i siedziec z nia przytulona nawet dwie godziny :)
Najgorsze jest to ze jestem bezradna i nie moge jej w zaden sposob pomoc :( nawet nie wiem co pytac lekarzy bo w ogole jestem zielona w tym temacie :(

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #884020 przez tysiiiak
Gosiu 3mam kciuki i wierzę, że będzie dobrze ;) Podesłałam Ci prv :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #884037 przez MoNiaaa
Gosia kochana wszyskie tu jestesmy z Toba i z Amelka :kiss: zycze Ci duzo sily i wiary :) Amelka potzrebuje jeszcze czasu ale napewno z kazdym dniem bezie tylko lepiej bedzie rosla i nabierala sily :)

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #884062 przez gosiak
Jakieś błędy tu wyskakują, zamiast emotki w swoim i w Moni posci widzę zdjęcie:)

[*] 6tc 23.11.2013
01.2015 Ivf

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #884103 przez Marta1985
Gosiu życzę dużo siły i wytrwałości :kiss:

Kurcze tyle nieszczęścia Was spotkało jak patrzę na suwaczki :(

Mój synek pomimo, że urodził się w terminie też był w inkubatorze podłączony do miliona rzeczy i wiem jakie to uczucie patrzeć na swoje dzieciątko jak ono tam leży. A teraz ... w sobotę skończył roczek i jest fantastyczny :)

Mam koleżankę, która z zatruciem ciążowym trafiła do Bytomia i urodziła Synka w 6 miesiącu i teraz w sierpniu Mały Adaś skończy 2 latka :) Gdybyś chciała o coś zapytać to mogę się do niej odezwać.

Będzie dobrze :) Amelka jest kobietką i jak na kobietkę przystało da radę :)

A Gosiu ciesz się z pierwszego wspólnego Dnia Matki :)

Pisz nam też co u Was no i czekamy na zdjęcie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #884356 przez Kasiasia
Gosiu witam!
Trzymaj się i myśl pozytywnie.
Moj synek bedzie miał też już niedługo roczek. W czasie ciąży leżałam w szpitalu w Bytomiu. Nawet z lekarką z noworodków (rodziła jak tam byłam). Zaufaj lekarzom. Mimo nie najlepszych warunków w szpitalu są tam dobrzy specjaliści i na pewno zrobią wszystko co w ich mocy, żebyście jak najszybciej z Amelka mogły przenieść się bezpiecznie do domu!
Powodzenia! duzo siły i cierpliwości!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #884683 przez lolcia
Witaj Gosiu na wstepie chcialam Ci pogratulowac coreczki :) Doskonale rozumiem Twoje uczucia. Moj synek urodzil sie dokladnie w 24tc wazyl 650g i mial az 32 cm. Za 4 miesiace bedziemy sie szykowac do 4 urodzin mlodego. Jezeli masz jakies pytania lub po prostu chcialabys sie wygadac to pisz :)
Zycze Wam duzo zdrowka, cierpliwosci i pozytywnego nastawienia bo Amelka bedzie go potrzebowala :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #884844 przez Gosia 2712
Dzisiaj lekarze powiedzieli ze Amelka chyba lapie jakas infekcje :( dali jej antybiotyk i robia badania, zwiekszyli jej tlen ale co chwile musieli jej zmniejszac a zachwile znowu podwyzszyc :( i tak w kolko :( jestem zrozpaczona boje sie strasznie :(

Marta dzien matki oczywiscie spedzilam z moim malenstwem. A dzisiaj odwiedzilam moje aniolki na cmentarzu :( wlasnie przez to co przeszlismy to mam psychicznie dosyc :(

Kasia fakt warunki tam sa straszne :s ale wszystcy mowia ze lekarze dobrzy i mam nadzieje ze udowodnia to znowu ratujac moje slonko

Lolcia to twoj synek troche wiekszy byl. A powiedz mi bo na pewno przechodzil infekcje i wylewy, nie zostawily one zadnych sladow na rozwoju malego?

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #884875 przez Marta1985
Gosiu :-* trzymam kciuki za Amelke :-*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #884893 przez lolcia
Gosiu moj mlody 6 tyg byl na respiratorze z tlenem nawet 50%. Przy lepszym dniu schodzili nizej - jak sie jaki slabszy dzien trafil to tlen siup w gore... Z tym tlenem to pamietaj aby lekarze sprawdzili malutkiej oczka pod katem retinopatii ale to pozniej bo jeszcze za malutka jest. Miki nie mial wylewow zadnych. Ja rodzilam naturalnie i wg lekarzy przez to mlody mial cyste (kurcze nie pamietam juz w ktorej polkoli a nie mam jak tego sprawdzic bo wszystkie papiery w pl zostaly) niemniej po wyjsciu do domu jezdzilismy do szpitala na usg glowki i wszystko ladnie sie wchlonelo samo :) Infekcje tez lapal ale szybko lekarze interweniowali. Botalla mu zamykali chirurgicznie a jak u Amelki? Zamknal sie farmakologicznie? Mikiego wypisali do domu dokladnie w dzien, na ktory przewidziany mialam termin porodu. Czekalam bardzo dlugo na ten moment ale i Ty sie doczekasz. U takich skarajnych wczesniakow stan ciagle sie zmienia. Ale teraz musisz byc silna bo jak nie Ty to kto? Kto uwierzy w taka malenka istotke jak nie Ty? Amelka bardzo potrzebuje Twojej sily. Ja mocno wierze, ze bedzie dobrze. Potrzeba tylko czasu :) Dodam tylko, ze moj mlody pomimo trudnego startu juz teraz wyprzedzil rowiesnikow pod wzgledem intetektualnym. Jest drobny, chudy, nosi okularki ale jest tez bardzo madrym, wesolym i wspanialym dzieckiem :)
Zapomnialam zapytac jak karmiona jest Amelka? Dostaje juz mleczko chociaz w malenkich ilosciach? Pytaj lekarzy o wszystko. Dla nas moze cos sie wydaje dziwne ale oni codziennie odpowiadajca na rozne pytania i zdaja sobie sprawe z nerwow jakie towarzysza rodzicom. Moj lezal w Prokocimiu i powiem szczerze spatkalismy tam cudownych lekarzy - najlepszych. Wszyscy z powolania. Zadne pytanie nie zostalo przez nich zbyte czy wysmiane. Zawsze pogodni, a ciocie pielegniarki jak prawdziwa rodzina. Oddzial superasny.
Jezeli masz jakies pytania to pisz. Postaram sie pomoc. Wiem jaki ten czas jest ciezki. Trzymaj sie cieplutko i buziak dla corci :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885162 przez Gosia 2712
Lolcia moja mala jest karmiona od poczatku moim mlekiem dodatkowo daja jej jeszcze kroplowki teraz ma dawane 8*9ml ale dzisiaj p dr powiedziala ze w najblizszym czasie daja jej 12ml i odstawia kroplowke. Dzisiaj badal ja kardiolog i ta Botalla jej sie nie zamkla ale podaja jej taki srodek zeby sie zamkla jak to nie pomoze to wtedy cos innego beda probowac. Dzisiaj stwierdzili ze jest nie grzeczna bo ciagle cos nie tak miala z saturacja, ale dzisiaj jest troszeneczke lepiej niz wczoraj. Amelka miala jeden wylew II st na jedna polkule. Tu w Bytomiu tez sa fajni lekarze i jak oco kolwiek zapytam to odp. A pielegniarki to zalezy ktora ale wiekszosc jest ok

Aniołek 26.01.12[*]
Zuzia 23.12.12[*]
Amelka 20.05-01.06.14 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #885357 przez lolcia
Gosiu dobrze slyszec, ze coreczka mleczko dostaje i ladnie przyjmuje. To juz ogromny plus u takiej malenkiej dziecinki - dostaje mleczko i trawi nie ma zalegan ani zwrotow pelen sukces :) oby tak dalej :) Mikiemu bottal sie chyba 3 razy zamykal po czym otwieral i w koncu chirurgicznie mu zamkneli. Dzieki temu ruszyl z przybieraniem na wadze ladnie. Mlody tez sie strasznie wiercil nawet jak widzialam inne dzieci na sali takie spokojne to sie zastanawialam czy mlody sobie jakiej krzywdy nie zrobi, ale on taki ruchliwy do dzisiaj niczym wulkan energii :) A jak z przybieraniem wagi? Ruszylo cos do przodu czy narazie waga zblizona do urodzeniowej? Teraz usmiech na twarz i badz przy niej a zobaczysz, ze wszystko sie ulozy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl