BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE LIPIEC 2012:)

12 lata 4 miesiąc temu #241481 przez saiko
malenstwo84 napisał:

Lekarz domowy dzisiaj powiedział mi że mam oskrzela czyste i mam dalej sie domowymi sposobami leczyć + pić 2 razy dziennie syrop prawoślazowy :unsure: I teraz nie wiem :/ bo na nim jest napisane "nie zaleca sie stosowania produktu przez kobiety w ciązy i karmiące piersią" ..... i kurde nie wiem.... pić czy nie pić ??
miałyście kiedyś taką sytuacje??


nie miałam takiej sytuacji, ale ja bym nie brała skoro tak jest napisane

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #241489 przez malenstwo84
no własnie :angry:
zostaje mi mleko z miodem bo cebuli nie przełkne
buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #241513 przez czekoladka2904
Maleństwo84 nie brałabym tego syropu, bo jak byłam chora w poprzedniej ciąży to lekarz zalecił mi jakiś syrop, ale za nic nie mogę sobie nazwy przypomnieć.. Chodzi o to, że te wszystkie syropy prawoślazowe i podobne zawierają jakąś substancję, której właśnie nie zaleca się ciężarnym, a ten syropek nie miał tego składnika... Poszukam jutro nazwy, bo chyba miałam gdzieś zapisane - muszę sprawdzić..

Bidol u mnie nic nie było widać tylko sam pęcherzyk bez zarodka bez niczego... :unsure: :unsure: Trochę mnie to martwi... :dry: :unsure: Ale nie wiem co myśleć... następna wizyta dopiero za miesiąc...

A mnie te mdłości dobijają... nawet nie mogę nosić dziecka na rękach, bo jest mi jeszcze gorzej.. :dry: :ohmy:

Nasz kochany Aniołek [*] luty 2010

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #241521 przez takajedna
Maleństwo ja piłam syrop prawoślazowy na początku ciąży, później zresztą też, tantum verde też brałam, ale to bardziej na ból gardła a nie kaszel, konsultowane z dwoma ginekologami....
Na większosci leków jest napisane, że niewskazane w czasie ciąży czy żeby się skonsultować z lekarzem...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #241603 przez malenstwo84
znalazłam plus mdłości :laugh: ....mąż zmywa bo ja nie mogę bo mnie mdli

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #241884 przez saiko
malenstwo84 napisał:

znalazłam plus mdłości :laugh: ....mąż zmywa bo ja nie mogę bo mnie mdli



taaaa - ja nie znalazlam jeszcze zadnych :/ to dopiero 3 dzien - kto wie ile to potrwa :( jesli z koncem 3 m-ca to jeszcze 6 tyg zostalo

wczoraj na sniadanie zjadlam jogurt owocowy a na obiad nalesniki z bita smietana i truskawkami, i mandarynki - mialam ochote tylko na słodkie ;) oby tendencja sie nie utrzymala bo przybedzie mi wiecej niz 10-12 kg

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #241912 przez czekoladka2904
A ja nie mogę słodkiego... :dry: na myśl o tym mi się niedobrze robi.. :X
W ogóle nie mam ochoty na nic, ale pojawiły się zachcianki.. Wczoraj musiałam sobie brokuła ugotować i zjadłam powoli całego.. :silly: :lol:

Nasz kochany Aniołek [*] luty 2010

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #242351 przez malenstwo84
no wiecie nie chce straszyć ale podobno niektóre kobiety mają nudności przez całą ciąże :( ja mam jakie 2 tyg poki co i czasem nawet płacze przez to :( a liczyłam że mnie to ominie bo siostra w obu ciążach ani razu nie miała czegoś takiego. Łudziłam się że schudne bo mam sporą nadwage (71kg przy 156cm) i obawiam się tego tycia w ciązy ale lipa waga stoi mimo wymiotów. A zachcianki? no .... raczej uznałabym mój stan że sama nie wiem czego chce :silly: :silly: wszystkiego i niczego
buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #242587 przez saiko
malenstwo84 napisał:

no wiecie nie chce straszyć ale podobno niektóre kobiety mają nudności przez całą ciąże :(


tak, czytalam dzis, ze zwlaszcza grozi to tym, ktore maja chorobę morską i lokomocyjną - wypisz wymaluj Saiko

ja mam jakie 2 tyg poki co i czasem nawet płacze przez to :( a liczyłam że mnie to ominie bo siostra w obu ciążach ani razu nie miała czegoś takiego. Łudziłam się że schudne bo mam sporą nadwage (71kg przy 156cm) i obawiam się tego tycia w ciązy ale lipa waga stoi mimo wymiotów. A zachcianki? no .... raczej uznałabym mój stan że sama nie wiem czego chce :silly: :silly: wszystkiego i niczego
buziaki


ja nie chce chudnąć, schudne po, nie chce tych nudności bo chcę dawać dzidkowi co najlepsze do jedzenia żeby rósł zdrowy a teraz nie bardzo mi to wychodzi. Cale szczescie wymiotow jeszcze nie ma.
Co do wagi to mam 166 i 58kg i chciałabym 70 nie przekroczyć ;)
A Ty Malenstwo, mimo nadwagi nie chudnij teraz, nie myśl o tym - w sierpniu bedziesz sie martwic a teraz trzeba wychodować zdrowe dzieciątko :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #242665 przez czekoladka2904
Cześć dziewczyny,

Saiko też mam 166cm wzrostu i przed poprzednią ciążą ważyłam właśnie 58kg, a przy porodzie 70kg :side: :woohoo: Teraz ważę 55kg :) I zobaczymy jak się potoczy z moją wagą :)
A z tego co mi wiadomo i z autopsji to ww pierwszych miesiącach można nie tyć w ogóle, a nawet chudnąć - i nie martwcie się, bierzcie witaminy i spokojnie bez nerwów, a zdrowe jedzonko nadrobicie od drugiego trymestru, jak Wam nudności miną :) Ja wczoraj wypiłam pół słoja ogórczanki(tej wody z ogórków) i wciełam kilka ogórków, a dzisiaj na samą myśl i widok słoika niedobrze mi się zrobiło.. :silly: I takie to są moje perypetie ciążowe :lol: :blink: :blush: Teraz siedzę i klikam z luteinką pod językiem :silly:

Miłej i spokojnej niedzieli :kiss: :)

Nasz kochany Aniołek [*] luty 2010

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu - 12 lata 4 miesiąc temu #242695 przez saiko
To liczenie tygodni ciąży jest skomplikowane.
To znaczy nie jest ale zauważcie, że w tej chwili jestem wg mojej wiedzy w 3 dniu 7 tygodnia (bo liczę tygodnie zaczęte, a nie skończone) a suwaczek pokazuje, że to 2 dzień 6 tygodnia (czyli liczy tygodnie skończone) - bez sensu.
Wg którego liczenia liczy się terminy usg? :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #243092 przez malenstwo84
no lekarze niby liczą od ostatniej miesiączki wiec ja licze jak miałam ja 27 wrzesnia to ze jestem 7 tyg i 6 dni (czyli 8 tydzien leci). Na tej stronce jest zarówno wiek dziecka i długość ciązy od miesiaczki i czas poczęcia też mi sie zgadza :P dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=29&d...ac=9&rok=2011&bg=000
Bede u gina pierwszy raz za tydzien równo więc sie dowiem dokładnie. Ciekawe czy usg bede miała? nie wiem czy iść z mężem :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #243145 przez masuska
malenstwo84 napisał:

no lekarze niby liczą od ostatniej miesiączki wiec ja licze jak miałam ja 27 wrzesnia to ze jestem 7 tyg i 6 dni (czyli 8 tydzien leci). Na tej stronce jest zarówno wiek dziecka i długość ciązy od miesiaczki i czas poczęcia też mi sie zgadza :P dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=29&d...ac=9&rok=2011&bg=000
Bede u gina pierwszy raz za tydzien równo więc sie dowiem dokładnie. Ciekawe czy usg bede miała? nie wiem czy iść z mężem :P


Przepraszam ale się wtrącę, też miałam termin na 4 lipca:) z tym że 2011:) Jejku, jak wspomnienia wracają:)

Będę 3mać kciuku za Was:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #243319 przez mloda_mamuska
Witam;)) ja mam termin na 4-8 lipca :) Wiem,ze jeszcze sporo czasu,ale juz przezywam caly ten poród a zwłaszcza nacięiecie z zszywanie krocza..to musi byc cos strasznego :)

z dolegliwosci,ktore mi doskwieraja mam nudnosci..niestety. ochoty nie mam na nic konkretnego.jedyne czego nie znosze(w ciazy) to slodycze. a przed ciaza jadlam codziennie mnostwo...a teraz tylko miesko;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 4 miesiąc temu #243616 przez bidol
maleństwo ja mam podobnie jak Ty - mówie o wadze i też sie troszke martwie :huh: ale jakoś to będzie :)

saiko a na kiedy masz termin? mi wychodz dobrze :) :)

mloda_mamuska -witaj - Gratuluje :laugh: :laugh: :laugh:

coraz wiecej nas :woohoo: :woohoo:

ja byłam dzis u ginki - i wszystko jest ok :) :) :) serduch bije jak oszalałe :laugh: :laugh:


mam tylko potworne mdłości - przez cały dzien :X :X :X :X lekarka kazała brac lokomotiw 2 x dziennie, ale nie pomaga :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl