BezpiecznaCiaza112023

Przesądy ciążowe:)

14 lata 2 tygodni temu #7324 przez Madzia89862
*Nie przechodź pod sznurem z praniem, bo dziecko owinie się pępowiną. Przesąd dotyczy również przechodzenia pod liniami wysokiego napięcia i noszenia korali.
*Zapamiętaj, z której strony pierwszy raz dziecko kopnęło. Jeśli z prawej - urodzi się chłopiec, jeśli z lewej - dziewczynka.
*Nie patrz na księżyc...
Bo dziecko będzie łyse.
*Jeśli kobieta w ciąży ma spiczasty brzuszek - urodzi chłopca, jeśli okrągły - urodzi dziewczynkę.
*Nie wolno patrzeć przez wizjer ani dziurkę od klucza,bo dziecko będzie zezowate.
*Podczas zmywania naczyń lub prania przyszła mama nie powinna sobie zachlapać brzucha, bo dziecko będzie miało pociąg do alkoholu.
*Jeśli ciężarna przestraszy się myszy, nie powinna łapać się za jakąkolwiek część swojego ciała, bo dziecko w tym samym miejscu będzie miało znamię, tzw. "myszkę".
*Jak przyszła mama ma zgagę, to znaczy, że dziecku właśnie włosy rosną.
*Kobieta w ciąży nie powinna przymierzać okularów, gdyż dziecko będzie miało wadę wzroku.
*Bo jeśli to zrobisz, twoje dziecko będzie głupie. Mit swoje źródło ma w innym powiedzeniu: "krótkie włosy, krótki rozum".
*jeśli przyszła mama w ciąży nie zachwyca urodą to jest to znak, że z pewnością urodzi dziewczynkę, ponieważ to właśnie córka zabiera mamie całą urodę. Jeśli ma się urodzić chłopiec, kobieta będzie wyglądała w ciąży pięknie i kwitnąco.
*żyby mieć chłopca to facet musi sobie obwiażac niebieska wstążeczka; ]
*kobieta w ciazy nie powinna zaprzeczac, ze jest w ciazy, bo dziecko urodzi sie niemowa.

*kobieta w ciąży nie może zapatrzeć się w ogień bo dziecko będzie miało rumień na twarzy
*powinno się zawiązać na wózku czerwoną kokardkę, żeby chronić dziecko przed urokiem; )


*jak kobieta ciezarna chodzi z parasolka z zakrzywiona raczka to dziecko bedzie mialo krzywe nogi; )
*ciężarna podczas uroczystości pogrzebu nie może iść w orszaku pogrzebowym. dziecko nie urodzi się żywe.
i wiele wiele innych..był kiedys poruszany watek i nie moglam go znalezc wiec utworzyłam nowy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #7342 przez andziaa35
ja w zadne przesady nie wierze
milam okragly brzuszek, okulary przymierzalam bo stwierdzono u mnie astygmatyzm i nie wiazalam czerwonej kokardy do wozka...
jak narazie u mnie sie nic nie sprawdzilo ale chetnie poczytam co o ciazowych przesadach- czekam na nowe :)


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #7349 przez Madzia89862
-że kobieta ciężarna nie może siadać tyłem do kierunku jazdy ( np w pociągu czy autobusie) .. ( że niby dzidziuś się może odwrócić pośladkowo ) :D
-ciężarna nie powinna się zapatrzeć na nikogo bo dziecko może być do tego kogoś podobne
-Na chłopca bardziej rośnie sam brzuch, na dziewczynkę biodra ;D
-jeden z przesądów mówi, że jak poprzednia dzidzia powie pierwsze mama lub baba tyo będzie dziewczynka, a jak tata lud dada to chłopiec
-Ponoć nie można być chrzestną jak się jest w ciąży, bo dziecko może umrzeć
- nie wolno niczego kupować dla dziecka przed porodem, bo się zapeszy
- nie wolno być w ciąży chrzestną, bo się chrześniakowi szczęście odbiera
- Przyszła Matka nie powinna z nikim dzielić się jedzeniem, bo będzie miała mało pokarmu.
- Przyszła Matka nie powinna siadać po turecku, bo dziecko będzie miało krzywe nóżki
- Tańcząc, Przyszła Matka nie może się okręcać - grozi to okręceniem siędziecka pępowiną
- W razie wizyty u krawcowej, nie wolno nic na Przyszłej Matce szpilkami przypinać, bo łożysko się przypnie i nie wyjdzie po porodzie.
- Przyszła Matka nie może biegać po kałużach, bo dziecko urodzi się z wodogłowiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #7365 przez sloneczko
haha niektore sa dobre, ja wcale w przesady niewierze.

Choc jezeli tak jest ze bede miec dziewczynke jak usg pokazuje to u mnie sie sprawdzilo z buzia mi sie zaokraglila, mam teraz okragly brzuszek wrecz pileczka, jadam tylko slodkie i solone i wcale sie nie maluje, a przez cale swoje zycie nie mialam tyle krostek na twarzy jak teraz w ciazy, czyli moja lalunia odebrala mi urode ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #7368 przez _aga86_
Ja tez tak mialam:) Krostki na twarzy rowniez, ale tylko na poczatku:) A co do przesadow to mozna sie posmiac:D Jakby tak zaczac w nie wierzyc to cala ciaze trzeba by bylo przelezec w domu:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu #7371 przez sloneczko
co nie haha.

u mnie sie pojawily krostki od ok 4 msc i na brodzie caly czas sa, czasemblednieja a czasem sa jak ogien, ale zauwazylam ze jak cos kwasnego zjem to wtedy mam wiecej. Ah co te dziewczynki robia z mamami ;);););)

tylko zeby nie tak pozno wracaly z dyskotek kiedys jak ich mamy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 2 tygodni temu - 14 lata 2 tygodni temu #7372 przez sloneczko
a jeszcze mowia ze jak sie wymiotuje to na dziewczynke, a jak nie to na chlopca, to wcale mi sie nie sprawdzilo. Ja ani raz nie bylam rano w lazience, nudnosci byly ale nic strasznego.


aha i podobno jak mamie pupa rosnie to dziewczynka bedzie a jak plecy to chlopczyk, to powiem ze sie sprawdza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #47839 przez makaja
hehe te przesądy... może jakieś ziarenko prawdy w niektórych jest... ja np mam brzuszek jak na typowego chłopaka, z tyłu w ogóle nie widać , że jestem w ciąży... ale za to mam zachcianki na słodycze :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #47867 przez natmur11
akurat jak bylam w ciazy to prawie w jednym czasie z moja siostra i bratowa kazda urodzila dziewczynke a moja siostra akurat strasznie wygladala w ciazy przytyla i prawde mowiac stracila kobieca figure bratowa miala spory brzuszek i sporo przytyla z tym ze nie widac bo ona wczesniej bardzo schudla wiec wlasciwie tylko w brzuszek jej szlo a ja podobno bardzo ladnie wygladalam w ciazy i cera ladna i jakos kilogramy rownormiernie sie rozlozyly i wszyscy mowili ze bedzie chlopiec a jest Klaudia. nie wierze w zabobony bo to wszystko sa sprawy genetyczne a jak sie juz zna plec to tez kobiety staraja sie dopasowac swoje objawy do jakis tam przesadow.

a co do zabobownow najbardziej mnie rozbawil ten ze kobieta nie powinna pochlapac brzuszka przy myciu naczyn bo dziecko bedzie zagladalo do kieliszka a tu jestem prawie pewna ze kazda kobieta ciezarna przynajmniej raz sie oblala. przynajmniej ja zawsze od zmywaka odchodzilam cala mokra;d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu - 13 lata 2 miesiąc temu #47868 przez Emme
skoro tak wygląda z kieliszkiem to co powiecie na to, że ja ciągle miałam mąkę na brzuchu?? bo jakoś (o zgrozo!) mi tylko jedno przychodzi do głowy :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 2 miesiąc temu #47893 przez makaja
hehe....ja też miałam brzuch w mące :P będzie dobrze nasze dzecie wyrosną na porządnych ludzi :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #73480 przez Rika
W razie wizyty u krawcowej, nie wolno nic na Przyszłej Matce szpilkami przypinać, bo łożysko się przypnie i nie wyjdzie po porodzie.

Hmm więc u mnie by się to sprawdziło bo miałam przymiarki sukni ślubnej i wiadomo... szpileczki, dopasowanie itd i miałam łozysko przytwierdzone i usuwane ręcznie...

A i zapomniałyście dodać ze nie maluje się włosów w ciąży bo dziecko będzie rude.
Hmm to pewnie dlatego moja księżniczka urodziła się z rudymi włoskami, a to że maż jest rudawy to już nie jest ważne :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #73591 przez Emme
ma raz farbowałam włosy pod koniec ciąży i faktycznie pod światło Tola ma rudawe włosy (ja mam ciemne, tata bląd)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #73607 przez martela89
Ja farbowałam co 2 mies i Vanesska ma ciemne włoski :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 miesiąc temu #73614 przez alutka1011
martela89 napisał:

Ja farbowałam co 2 mies i Vanesska ma ciemne włoski :)

Narazie jeszcze nie widać :laugh:
Te przesądy są niektóre naprawdę głupie np. że nie wolno się golić całą ciąże bo dziecko będzie łyse :laugh: aż mnie obrzydzenie bierze :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl