BezpiecznaCiaza112023

Ekspresy do kawy

7 lata 6 miesiąc temu #1042813 przez paweu85
Co jest najlepsze na prezent ? Moja mama była zachwycona z ekspresu do kawy ! Sztuka parzenia kawy to nie taka prosta sprawa ! świetne porady, które pomogą wielu smakoszom, osobiście też mogę polecić niezłe przepisy i ekspresy do kawy Saeco www.ekspresysaeco.edu.pl niesamowicie dobrze się sprawdzają w każdej kuchni !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 6 miesiąc temu #1042835 przez alice222
Moc ekspresu
Tak naprawdę wartość określa moc grzałki. Zachodzi tu prosta zależność: im większa moc, tym szybciej przebiega proces parzenia kawy. Jest ona zależna nie tylko od ceny, ale również rozmiarów urządzenia. Najmniejsze dysponują mocą do 800 W, większe nawet do 1400 W.
Ciśnienie ekspresu
Wartość ciśnienia wyrażana jest w barach i oznacza poziom ciśnienia wytwarzany podczas pracy ekspresu potrzebny do wtłoczenia wody lub pary do pojemnika z kawą. W zależności od wielkości ciśnienia, wyróżniamy:
ekspres niskociśnieniowy – maksymalne ciśnienie wynosi 4 bary. Wadą rozwiązania jest długi czas parzenia, wynoszący nawet 15 minut. Ponadto nie są usuwane szkodliwe dla organizmu kwasy.
ekspres wysokociśnieniowy – minimalne ciśnienie wynosi 9 barów, a czas parzenia wynosi zaledwie 30 sekund. Powstaje kawa o mocnym aromacie, z pianką. Ekspres umożliwia również przygotowanie espresso.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1044878 przez Quake
Ekspres do kawy fajna sprawa, ale dobrze by było, gdyby był to jakiś naprawdę porządny ekspres.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1044991 przez wyjur
Ja słyszałam, że ekspres do kawy na kapsułki jest najlepszy i że dużo osób sobie je chwali. Fakt jest taki, że jest duży wybór kapsułek na rynku i można kawę zmieniać. Ja sama nie lubię tej samej kawy ciągle więc jeśli będę się decydowała na ekspres to na pewno właśnie kupie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1045046 przez Vifor
No jeżeli ktoś jest smakoszem kawy i potrafi docenić ten smak to ekspres do kawy to piękna sprawa. Aeropres też fajna sprawa. Jeżeli jednak sypiecie 3 łyżeczki cukru plus zalwacie kawę mlekiem to nie ma sensu. Nie poczujecie nawet różnicy w smaku. No ale taki ekspres swoją drogą też sporo kosztuje. Móię o takim dobrym ofc.

Kwiat, który kwitnie mimo przeciwności losu, to najrzadszy i najpiękniejszy z nich wszystkich

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1045061 przez lama1980
Dobry ekspres do kawy musi kosztować. Sam mam ekspres za 600 złotych, ale używam go tylko w weekendy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 miesiąc temu #1045174 przez Quake
No niestety. Można kupić tani, ale wtedy raczej dobrej kawy z niego mieć nie będziemy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1049326 przez junonka
Mnie naprawdę bardzo podoba się taki ekspres do kawy - miele warszawa , a wy co o nim sądzicie? Warto kupić sobie taki sprzęt do swojego domu? Kawa z takiego sprzętu musi być naprawdę pyszna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 3 miesiąc temu #1049521 przez Dadome8
Popatrz na porównywarki cen...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 2 miesiąc temu #1050715 przez Zuzannna
Super sprawa z takim ekspresem osobiście bardzo bym się ucieszyła ale może coś do tego? Jakiś bardziej osobisty dodatek jak np. koszula czy sukienka albo coś z biżuterii?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 9 miesiąc temu #1063322 przez marynika
Zastanawiam się nad zakupem ekspresu do kawy i nie wiem który wybrać. Tutaj: https://sprzedajemy.pl/dom-i-ogrod/agd/agd-drobne widziałam kilka ciekawych propozycji ekspresów za rozsądną cenę. Co byście mi polecały?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064224 przez dorota1
dla mnie najlepszy ekspres to taki który sam mieli kawę i dopiero wtedy przygotowuje napój. Taki ekspres automatyczny potrafi kosztować kilka tysięcy ale kawa z niego ma zupełnie inny smak

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 8 miesiąc temu #1064555 przez marynika
Ale kilka tysięcy to jednak dość sporo.... Ja wolałabym tańszy sprzęt.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 7 miesiąc temu #1065548 przez Gabriela34
;/ tez się zmartwiłąm bo chciałam bardzo kupić sobie ekspres ale kilka tysięcy...? musze znaleźć chyba dobrą ofertę eurolan ale i tak nie aż tak dobrą zeby kupić ekspres za kilkanaście tysiecy...wierzę ze doradzą mi opcjonalny zakup czyli inansowo w miarę bo i tak pozyczam na to kasę i zeby była dobra kawka z niego..kurcze, narawdę myślałam ze do 1000zł to bedzie juz wow...;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

6 lata 2 miesiąc temu #1066561 przez eni
Ja mam taki do tysiąca zł i nie narzekam. Poza tym, zawsze się śmieje, że na siebie już zarobił, bo służy mi już długi czas i jest nieoceniony w sytuacjach, kiedy w domu są goście. Porządny ekspres do kawy kupicie w Kiwi Kawa, na przykład ekspres ciśnieniowy automatyczny Bialetti Smart Ekspres jest tam za cenę poniżej ośmiuset złotych.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl