BezpiecznaCiaza112023

Eko rodzicielstwo

13 lata 6 miesiąc temu #33651 przez Katarzyna
Jesteście eko mamami, a Wasi partnerzy eko tatami? :)

Co sądzicie o wychowaniu np. w pieluszkach wielorazowych, bez szczepień itd?

(Przymierzam się do napisania notki na blogu na ten temat. Jak będzie gotowa podeślę link)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33655 przez Katarzynka
Szczepienia są chyba zbyt wazne zeby z nich zrezygmować.

A co do pieluszek to jednorazoze to chyba wygoda dla rodzica, ale też dla dzidzi jak siku wsiąknie :)

Więc my nie jesteśmy ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33665 przez DariaEm
Ja zazwyczaj do wszystkiego podchodze bardzo ekologicznie, zwlaszcza jezeli chodzi o produkty do sprzatania w domu, staram sie zawsze zeby byly jak najmniej chemiczne.
No ale tak jak Katarzynka uwazam ze, szczepienia sa zbyt wazne zeby z nich zrezygnowac, a pieluszki planuje kupic wielorazowe w razie gdyby Blanka miala uczulenie na Pampersy bo znam kilka mam ktorych dzieci nie moga nosic jednorazowych ze wzgledu na wysypki, takze na zapas sie do tego przygotuje, a takie tetrowki sa uniwersalne, przydaja sie do wszystiego:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33670 przez Emme
tu chyba chodzi o takie wielorazowe pieluszki, z różnymi wkładami np bambusowym. Koszt to ponoć ok 2000zł za 15-20 pieluch (w zależności od tego wkładu). Na początku 20 to chyba mało, nie zdążyłby wysychać po praniu. A do tego fajnie mieć takie papierki czy bibułki, którymi wykłada się środek, żeby nie zabrudzić kupka, bo ciężko schodzi. Jak dla mnie to zbyt kosztowna sprawa, mimo że szybko się zwraca. Ale oprócz tych pieluch, bibułek to fajnie je prac w ekologicznym proszku, a jak wiadomo, w Polsce wszystko co ekologiczne jest kilka jak nie kilkadziesiąt razy droższe od nieekologicznych produktów.
Jestem za, ale niech to będą koszty porównywalne do tych, które wydajemy na dziecko "nieekologicznie".

Szczepienia obowiązkowe jak najbardziej, pozostałe- kwestia do przemyślenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33678 przez jedynaczka
o tak Emme zgadzam sie z Tobą. ceny ekologicznych rzeczy czy też żywności powalają na kolana.
Jest moda na eko więc ktoś na tym zarabia.
Wiadomo ze zwykłe papmpersy będą rozkładać się przez ohohoho i jeszcze troche... ale wygodne są bardzo, nie wyobrażam sobie prać pieluszek codziennie... podziwiam nasze mamy i babcie, na prawde :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33696 przez raczek10
OJ tak dziewczyny WYRAZY szacunku naszym mamom co do tamtych czasów jak nas wychowywały :)

MY mamy dobrze :) a kiedyś :ohmy:
pamiętam jak moja siostra 24 lata temu wogule nie mogła kupić pieluch , nawet tych tetrowych i obie z mamą szyły na maszynie z materiału na metry . WTEDY MUSIAŁY BYĆ EKO .
JA słyszałam że , zużyte jednorazówki to przerabiają na tapety ale to chyba nie u nas :(

/035/0354289b0.png?3420[/img] [/url]

s2.pierwszezabki.pl/035/0354289b0.png?6371

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33714 przez sylka
Jeśli produkty eko kosztowały by mniej każdy by je wybierał. Tańszym kosztem warzywa eko ma się ze swojego ogródka :) Co do pieluszek myślę że wybiorę pampersy. Jednak jeśli maleństwo będzie miało uczulenie bez zastanowienia "przerzucę" się na tetrowe. Jego dobro jest waźniejsze niż moja wygoda.
Druga sprawa szczepienia - uważam że są zbyt ważne by z nich zrezygnować. Ja byłam szczepiona jak większość mojego pokolenia i nie widzę żadnych defektów :P, więc zamierzam szczepić dzieciaczka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33819 przez kaśku
pampersy to wygoda i higiena :)
mam to szczęscie, ze za normalną cene moge kupować produkty ekologiczne typu ser, miód, jajka, wędlinę.
Co do szczepionek - nie będę szczepić. Zbyt dużo głosów z mojego zawodowego środowiska jest przeciwna i ja sie do nich dolaczam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33844 przez sara125
jak dla mnie szczepienia sa zbyt wazne by z nich rezygnowac. alez kolei ja i moje otoczenie jestesmy przeciwni szczepionkom na pneumokoki i rotawirusy. zbyt wiele dzieci z mojego otoczenia zaraz po szczepieniu zachorowalo na to i malo nie przeplacilo tego zyciem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33846 przez Madzia89862
a ja powiem tak jakos jak urodzilam nikt nie uswiadamial mnie ze szczepionki moga szkodzic.poszlam za rozumem i szczepilam bo wszyscy to robia.co do szczepien na pneumokoki i rotawirusy..hmm drogi interes ale mysle ze warto mimo wszytsko.co do zywnosci eko.mamy dzialke i owoce tj jablka,brzoskwinie,sliwki,wisnie gruszki mamy swoje no i oczywiscie wszelakie warzywa bez nawozow z dala od miasta wiec zdrowe.jestem za ale szczerze powiem nie wyobrazam sobie nie uzywac pampersow.moze przemawia tylko i wygoda moja w tej chwili ale zakup wielorazowych pieluszek jest ogromny na raz..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33849 przez Emme
Co do szczepionek na pneumokoki to ja się nad tym zastanawiam. Choc jeszcze nie zgłębiłam tematu. Panicznie boję się posocznicy, ponieważ moja siostra na nią zmarła kiedy miałyśmy po niespełna 2 lata. Ale jeszcze do końca tego nie przemyślałam.

Jestem za żywnością ekologiczną, a przynajmniej za redukowaniem niezdrowej :)
Wszystko tak ładnie brzmi. Eko. Ale wciąż na pierwszym planie są koszty niestety.

Pampersy też (może i niestety) będą przez nas używane, ale w pierwszych dniach chcielibyśmy używać pieluszki flanelowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 6 miesiąc temu #33864 przez Moniq
u nas jest tak: pieluszek używamy wielorazowych- takich bambusowo-bawełnianych, koszt 20 pieluch to ok 700 zł w zestawie, więc nie jest to takie drogie; czy wiecie, że średnio jedno dziecko produkuje ponad tonę pieluch jednorazowych??? przez pierwsze trzy miesiące używaliśmy jednorazowych, bo Niunia była bardzo malutka i wielorazowe były na nią za duże; pieluszki pierze się w pralce, nie trzeba ich nawet prasować;
obiadki gotujemy z warzywek z własnego ogródka, podobnie jest z owocami
zaszczepiliśmy Niunię, ryzyko zachorowania i powikłań po nim jest jednak większe niż ryzyko powikłań po szczepieniu; zaszczepiliśmy na obowiązkowe i na pneumokoki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #34968 przez bombel779
Zgadzam się z dziewczynami:
Szczepienia zbyt ważne,by z nich świadomie zrezygnować.
A eko produkty -nie zawsze na naszą kieszeń i nie zawsze wygodne.
:)


Aniołek wrzesień 2013 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #35512 przez monami
w kwestii pampersów nie jest też już tak tragicznie i można powiedzieć, że staja się one eko :) niedawno czytałam gdzieś ( poza tym mówiła nam o tym położna w szkole rodzenia), że amerykanie przerabiają zużyte pieluszki jednorazowe na tapety ścienne. To dopiero super pomysł na recycling :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 5 miesiąc temu #35882 przez Katarzyna
kaśku napisał:

pampersy to wygoda i higiena :)
mam to szczęscie, ze za normalną cene moge kupować produkty ekologiczne typu ser, miód, jajka, wędlinę.
Co do szczepionek - nie będę szczepić. Zbyt dużo głosów z mojego zawodowego środowiska jest przeciwna i ja sie do nich dolaczam.


Kaśku, a jakie są argumenty za tym, żeby jednak nie szczepić dziecka? Czy jest jakiś wiek, w którym już Waszym zdaniem można zaszczepić dziecko?
Zaczynam się zagłębiać w ten temat. Będę wdzięczna za linki do literatury.


Moniq

u nas jest tak: pieluszek używamy wielorazowych- takich bambusowo-bawełnianych, koszt 20 pieluch to ok 700 zł w zestawie, więc nie jest to takie drogie; czy wiecie, że średnio jedno dziecko produkuje ponad tonę pieluch jednorazowych??? przez pierwsze trzy miesiące używaliśmy jednorazowych, bo Niunia była bardzo malutka i wielorazowe były na nią za duże; pieluszki pierze się w pralce, nie trzeba ich nawet prasować (...)


Teraz są pieluszki wielorazowe, które rosną z dzieckiem :) Mają tak zwane napy i dzięki temu można dostosować wielkość pieluszki do dziecka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl